[MP] Civ5 - Multiplayer: Eylül 2017
Games_Civilization_5_026235_.jpg

Genel Bilgiler
Tur Sınırı: 350
Tur Sistemi: Simultaneous
Oyun Hızı: Quick
Zafer Tipleri: Askeri , Diplomatik , Bilim , Turizm , Zaman
Medeniyetler: Oyuncu seçimli
Harita Türü: Continents
Oyun Günleri: Pazartesi ve Salı 21.00 - ...
Host ve Gm: @'İlber Ortaylı'

Dikkat edilmesi gerekenler
Genellikle oyunlar tek günde bitirilmeye çalışılacaktır. Bu yüzden gece 2 - 3 e kadar oyunlar sürebilir. (Tatil sebebi ile)
Oyuncular ortak bir şekilde hareket edemezler. Bir oyuncuya karşı koalisyon kuramazlar.
Oyunun daha eğlenceli ve sürdürülebilir olması için her biten oyundan sonraki oyunda değişiklikler yapılır. (Oyun haritası, kazanma tipleri...)
Yapılan değişiklikler altında bazı medeniyetler yasaklanabilir. (Terra haritada Polinezya gibi)
Ara
Katılıyorum.
Ara
Katılıyorum. Tüm ek paketler dahil mi?
Ara
Katılıyorum

Edit: Maya kapasım var
Ara
(01-09-2017, 12:48)Ayro : Katılıyorum. Tüm ek paketler dahil mi?

Dahil.
Ara
Katılıyorum. Ülke seçimim Polonya
WhaW8Am.gif
Ara
Güzel bir etkinlik olması dileğiyle, başarılar tüm katılımcılara.
@Aeschyli @Ayro @Adm @PCOyun eğer hepiniz de uygunsanız bu akşamdan başlayarak salıya kadar oynayabiliriz diye düşündüm. Hazır herkesin tatili varken ve de forumda bu gün aralığında geçen bir oyunda göremediğimden dolayı 4 gün ard arda oynayabileceğimizi düşündüm. Müsaitseniz buradan yada öm atarak bildirebilirsiniz.
Ara
Bana uygun. Çarşamba ve cuma günleri hariç boşum.
WhaW8Am.gif
Ara
Ben de uygunum.
Ara
Katiliyorum
Ulke Secimim Inca
(Temmuz Turnuvasindan Melian Ben)
Ara
Bugün uygun.
Ara
Beklenmedik bir bayram ziyareti dolayısıyla @Aeschyli @Ayro @Adm @PCOyun oyunu bugün başlatamayacağım yarın akşam başlaması dileği ile. Çat kapı gelen misafir <3 .
Ara
Pazartesi salı olmayacak mıydı zaten
Ara
(02-09-2017, 21:00)Adm : Pazartesi salı olmayacak mıydı zaten

Hazır oyun yokken de başka haftasonunu da ekleyelim demiştim herkes de uygun gördü bir sana ulaşamadık. Zaten gün de 1 oyun bitirmeye çalışacağız. Bir gün eksik olsan bir oyun kaçırırdın.
Ara
bi aksilik çıkmazsa bugun katılabilirim. tabii 9 dan erken olmaz ayrı mesele.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Arkadaşlar bir oyunluk nq mod oynama kararı alındı. Modu indirebilmek için bu linki kullanın https://w ww.dropbox.com/sh/1bb6u6mqkchxgrx/AABG1C0p8c0xMKLt78fQ2vl_a?dl=0&preview=%5BDLC+-+SP+and+MP%5D+NQMod+v12.2.zip . Ülkede dropbox yasaklı olduğundan dolayı vpn kullanarak indirebilirsiniz modu. Opera üzerinedn rahatlıkla indirebilirsiniz.
Ara
Arkadaşlar akşam saat 21 olmadan modu yüklediğimizden emin olalım lütfen.
Ara
http://dosya.co/rweq6fkjvw3j/nqmodve_harita.rar.html 
Üstte ki linkten modu ve de aynı modun harita eklentisini yükleyebilirsiniz. Öncellikle modu yükleyebilmek için rar ın içinde ki Mp_Modspack dosyasını C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Sid Meier's Civilization V\Assets\DLC yada C:\Program Files\Steam\steamapps\common\Sid Meier's Civilization V\Assets\DLC adresine atın, bu şekilde mod yüklenmiş olacak. Map eklentisinin ise kendine ait bir setup ı var.

@Ayro @PCOyun @jax61 @Aeschyli @Doremon
Ara
2. Oyun icin Mayayi ben kapiyorum
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.