[MP] Civ5 - Multiplayer : Temmuz 2017
Games_Civilization_5_026235_.jpg

Genel Bilgiler
Tur sınırı: 300
Tur başına süre: 2.30 Dakika
Tur sistemi: Simultaneous
Oyun Hızı: Quıck
Zafer tipleri : Askeri, Diplomatik , Kültürel , Bilimsel , Zaman
Medeniyetler: Oyuncu seçimli
Harita türü: Pangea
Oyun Süresi: Hafta da 2 gün 3 saat (Günler katılımcılarla birlikte belirlenir.)
Host: @cemal
Gm: @'İlber Ortaylı'

Katılımcılar
@'İlber Ortaylı'
Ara
Katılıyorum. Ülke Seçimim Wu Zetian'ın Çin'i. Günler Bana Fark Etmez Her Gün Müsait Olurum.
WhaW8Am.gif
Ara
Katılıyorum. Günler sıkıntı çıkarmaz ben England alayım mümkünse. Bir de tur sınırı olmasa aslında da gönlümüzce oynasak :D
Ara
Tur sınırı iyidir çok uzun sürmemiş olur. Hem bitince yeni bir oyun daha kurarız ardından. Bir de rica edeceğim yorumunu galiba alıntı olarak yazmışsın onun yerine yukarıdan yorum yaz seçeneğini kullanırsan daha güzel olacaktır. @EgeSayin
Ara
Katılıyorum. Oyunda mod bulunacak mı ?

Ülke : Polonya
Ara
(02-07-2017, 19:12)Aeschyli : Katılıyorum. Oyunda mod bulunacak mı ?

Ülke : Polonya

Oyunda mod yok. Tüm dlc'lerin olduğu vanilla bir oyun olacak.
Ara
Bu arada aklıma gelmişken ben de not düşeyim. Ülke olarak Japonya alacağım ben de.
Ara
@EgeSayin dostum haritamız pangea (yani tek ve büyük bir kıta) İngiltere sanki bu harita türüne çok uygun değil tabi istersen oynayabilirsin ama ben önermiyorum diyebilirim.
Ara
(02-07-2017, 20:12)İlber Ortaylı : @EgeSayin dostum haritamız pangea (yani tek ve büyük bir kıta) İngiltere sanki bu harita türüne çok uygun değil tabi istersen oynayabilirsin ama ben önermiyorum diyebilirim.

Hangi ülkeyi önerirsiniz hocam :D
Ara
@MamuG
@Mtsezgin315
@Feldmarschal
@PCOyun
@jax61

Geliyormusunuz beyler , ayrıca eğer herkes müsaitse bu akşam ilk eli atalım
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Oyun yüklü olmadığı için bugün başlarsa katılamam, ancak başlamaz ise Araplar ile katılmak isterim.
Ara
akşam steamdeysem gelirim.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
@cemal Zaten ilk başvuruyu ben yaptım. Onun dışında başladığı zaman çok önemli değil. Oyunculara en uygun zaman neyse o zaman başlasın. @EgeSayin Sana karada güçlü olan bir ülke almandır. Örnek vermek gerekirse Shaka Zulu, Genghis Khan vb. liderleri tercih edebilirsin.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-07-2017, 18:03)PCOyun : @cemal Zaten ilk başvuruyu ben yaptım. Onun dışında başladığı zaman çok önemli değil. Oyunculara en uygun zaman neyse o zaman başlasın. @EgeSayin Sana karada güçlü olan bir ülke almandır. Örnek vermek gerekirse Shaka Zulu, Genghis Khan vb. liderleri tercih edebilirsin.
Genghis Khan alıyım o zaman ben :D
Ara
@cemal ben olmayacağım bilgisayara format attıktan sonra indirmedim oyunu, indirsem de şu sıralar oynayasım yok zaten :D
[+] 1 üye MamuG nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-07-2017, 12:42)EgeSayin :
(02-07-2017, 20:12)İlber Ortaylı : @EgeSayin dostum haritamız pangea (yani tek ve büyük bir kıta) İngiltere sanki bu harita türüne çok uygun değil tabi istersen oynayabilirsin ama ben önermiyorum diyebilirim.

Hangi ülkeyi önerirsiniz hocam :D
Yani nasıl oynamak istediğine göre değişir. Bilim zaferi kovalarsan Babil , Kültür kovalıyorsan Brezilya , Askeri kovalıyorsan Moğol , Diplomasi kovalıyorsan Venedik derim ben ama yine de nasıl bir devlet aradığına bağlı.
Ara
Katılacak arkadaşlar hangi günler de uygun olduklarını da eklerlerse oynayacağımız günleri kesinleştirmiş olalım.
Ara
hepi topu 5-6 saat sürecek bir mp için cidden çok uğraşılıyor ama bir türlü başlamıyor. sırf bu yüzden soğudum bu mp işinden..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Geçen sefer bende full dlc olmadığı için dlc'siz multi atılmak istenmedi.Bu seferde ilber 1 hafta evde yokmuş yoksa direk atıcaz.Zaten geçen sefer 4 kişi oyun çevirmiştik
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Bende geliyorum.Bi Brezilya ve ya Babil alırım :)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.