[MP] Civ5 - Multiplayer : Temmuz 2017
Yani katılımcılar isterlerse mp yi başlatabilirsiniz. Benim eksikliğim sırasında gm'liği de @cemal idare edebilecektir. İsterseniz o şekilde başlayın beni beklemenize gerek yok o kadar.
Ara
Arkadaşlar şu an da yedi kişiyiz. 8 kişilik haritada 7 kişi oynayabiliriz ancak bir kişi daha katılırsa güzel olacaktır. Bir de eğer yarın herkes müsaitse başlatalım derim oyunu. Hem belki bugün eksik olan bir kişiyi bulmuş oluruz.
Ara
Ben yarın uygunum, oyun yarın olursa katılırım.
WhaW8Am.gif
Ara
Eğer yarın olacaksa saat 19.00'tan sonra başlata bilirmiyiz?Ben 12.00'den 18.00'e kadar dışarda olacağımda.
Ara
(10-07-2017, 12:07)Onur34 : Eğer yarın olacaksa saat 19.00'tan sonra başlata bilirmiyiz?Ben 12.00'den 18.00'e kadar dışarda olacağımda.

Saat 21.00 ve 24.00 arasında yaparız. Herkese kolaylık olması için. Hem çalışana hem de planı olana.
Ara
Tamam teşekkürler
Ara
Oda Kuruldu Strategyturk
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Gelebilirmiyim bende ?
Ara
trolluk yapılmadıgı surece oyuna herkes gelebilir..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
ok6Lq9.jpg

Yıkılmadan önce şunu şöyle bi atalım şuraya :)
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum. Ülke seçimim Babylon
Ara
İkinci oyun görselleri

Zulu - Avusturya savaşı

okOz3o.jpg

Savaş sonucu

gWOLoL.jpg

Maya'nın ani savaş açması ve zamanın geçmesi üzerine pes etmesiyle gerçekleşen anlaşma sonucu. Multiplayerında sonu

ZE91d0.jpg
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@jax61 o kadar yürüdükten sonra o kadar savaşmaya geldikten sonra sen de ki bitirelim artık. Öyle olsun hasan abi ödetirim ben bunu.
Ara
Ahaha ulen saat oldu gece 4 .. 3 unuz bana karşı birleştiniz. . FFA oyunda böyle şey olmaz ama zaten eğlencesine mp acmisiz. . Hiç aklımda yokken ortalığı İlber karıştırdı. Fitili AES atesledi. Pcoyun şehrini kaybetti yine de bana düşman kesildi. 2 tane crosbowmenim varken ordu kurup savaş açtım eğlendik bitti .. sana bu keyfi yaşatmam demiştim .

bak pcoyuna açılan savaşta aesin 16 parça ordusu görünüyor. emin ol ki orda 2 tane crossbowmenim var. o anda ordu basmaya başladım. kaç asker basılırsa o kadar yani. artillery açılınca saldırdım . tek turda şehir düşürüyor topçular. yani ciddi manada o savaşa hazır olmuş olsam o savaş 163. cü turda aesin yokolmasıyla sona ererdi. ha öncesinde bende ordu yokken aes saldırsa benim işim bitmişti o ayrı.zira ahzır olmayan pcoyun şehrini kısa sürede kaybetti .. maksat eğlence olması münasebetiyle pek de ciddi bir savaş değildi.savaş sonunda resime göre aesin 8 parça ordusu benim ise 9 parça ordum var. artillery ve rifleman farkını da kenara iliştireyim. yani teketekte ben o savaşı devam etsek de alırım ama orantısız güç ile karşı karşıya kaldık :D 1 vs 3
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(12-07-2017, 11:58)jax61 : Ahaha ulen saat oldu gece  4 .. 3 unuz  bana karşı birleştiniz. . FFA oyunda böyle şey olmaz ama zaten eğlencesine mp acmisiz. . Hiç aklımda yokken ortalığı İlber karıştırdı. Fitili AES atesledi.  Pcoyun şehrini kaybetti yine de bana düşman kesildi. 2 tane crosbowmenim varken ordu kurup savaş açtım eğlendik bitti .. sana bu keyfi yaşatmam demiştim .

bak pcoyuna açılan savaşta aesin 16 parça ordusu görünüyor. emin ol ki orda 2 tane crossbowmenim var. o anda ordu basmaya başladım. kaç asker basılırsa o kadar yani. artillery açılınca saldırdım . tek turda şehir düşürüyor topçular. yani ciddi manada o savaşa hazır olmuş olsam o savaş 163. cü turda aesin yokolmasıyla sona ererdi. ha öncesinde bende ordu yokken aes saldırsa benim işim bitmişti o ayrı.zira ahzır olmayan pcoyun şehrini kısa sürede kaybetti .. maksat eğlence olması münasebetiyle pek de ciddi bir savaş değildi.savaş sonunda resime göre aesin 8 parça ordusu benim ise 9 parça ordum var. artillery ve rifleman farkını da kenara iliştireyim. yani teketekte ben o savaşı devam etsek de alırım ama orantısız güç ile karşı karşıya kaldık :D 1 vs 3

Hasan abi orada görünen 3 musketman ve de 1 cavalry tam 10 tur yürüdüler. Arkalarında 3 5 tane daha tarih öncesi :P birimi vardı en azından bir şehrinin etrafını yağmalasaydım o da yetecekti bana ama sen naptın! Dedin bu keyfi yaşatmıcam sana. Ben akıl oyunlarımla sana karşı koalisyon kurdurayım sen de bu zevki sana vermem PEH! :D :D :D Ben anlamam kaçarın yok. O yaşatmadığın zevki kaybedecek olsam bile fazlasıyla başka oyunlarda yaşayacağım :P
[+] 1 üye İlber Ortaylı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılımcı arkadaşlar yaşanan sorunların çözümünü dün gece bulduk ve de bu akşam aynı saatte tekrar oynamayı planlıyoruz. Acaba ben de ekli olmayan arkadaşlar bana steam adreslerini ulaştırabilirler mi çünkü bu gece @cemal yok gibi gözüküyor.
[+] 3 üye İlber Ortaylı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum.Ülke random.
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
9 da yeni oyunu kuracağız.. bekleriz..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-07-2017, 20:27)jax61 : 9 da yeni oyunu kuracağız.. bekleriz..

Ben 21:00-22:00 uygun değilim beni beklemeyin o yüzden üzgünüm
Ara
Mod vs herhangi bir şey yüklü değil ama anlamadım sorunu.Zaten pc formatlandıktan sonra ilk oynayışım yüklü olmasına da imkan yok ama oynatmadı.Oyuncuların süresinden çaldık biraz kusura bakmasınlar.Civ çok sevmiyorum ondan dolayı da oynatmadı sanırım bana.İyi oyunlar.
[+] 2 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.