[MP] Civ6 - Multiplayer: Aralık 2019
stciv.png
Civilization VI - Aralık 2019 Etkinliği

Aralık ayı içerisinde katılım olursa salı günleri @PCOyun ile birlikte Civilization VI multiplayer etkinlikleri düzenlemeyi düşünüyoruz etkinliğe katılmak için Gathering Storm eklentisine sahip olmanız gerekmektedir. Başvuru için yorumlara katılıyorum yazmanız yeterlidir. Görüş ve önerilerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Etkinlik sırasında sizi oyuna davet edebilmem için steam üzerinden beni ekleyin.

Bu ay içerisinde yapılan multiplayer etkinliklerine dair iletiler, paylaşımlar ve sohbet bu konu altında yer alır.

Katılımcılar (GS)
Bu konu aracılığıyla katılabilirsiniz.
Ara
Ben de katılabilirim en son oynadıgımız oyun yarım kalmıstı ama ondan onceki baya zevkliydi. Yarım kalma sebebi belki de cok kısa surede ıkı oyuna ust uste baslamamızdı. Bu sefer ideal sayıya ulasım tahminen 4-6 kisi yeterli olcaktır tüm ek paketler acık sekilde oyuna baslamamız
Ara
Musait olursam katilirim. Beni dc den mentionlarsiniz,etkinlik gunu.
Ara
Ben de katılmaya çalışırım. Salı günleri müsatim sonuçta.
Ara
Rise and fall ve Gathering storm olmakla beraber oyuna çıkmış tüm eklentiler mevcut.
Katılabilirim. Günler cuma günü veya haftasonu olursa benim için daha uygun olur.
Ara
Bugün ilk oyunumuza saat 8 de başlıyoruz. Geç kalabilecek olan varsa yazsın bir süre bekleyebiliriz.

@PCOyun @Onur34 @Sezar @SoulForged @Alduin
Ara
Saatinde gelebileceğime inanıyorum.
Ara
Ben de musaitim gelebilirim
Ara
Bu oyunda ''pantheon exploit hotfix'' isminde bir mod kullanmak zorundayız arkadaşlar sebebi multi oyunlarda bile kullanılabilen bir oyun açığını engellemek. Bildiğim kadarıyla bu mod bende yüklü olduğu için ben oyun kurduğum zaman sizde yoksa bile oyun otomatik olarak steam workshopdan bu modu sizin için indiriyor. Ama bazen bağlantı sorunu olabiliyor isterseniz kendinizde aşağıdaki link üzerinden indirebilirsiniz.

https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...xt=exploit

Steamde beni eklemeyen varsa oyuna davet edebilmem için eklesin.
Ara
Oyun kuruldu gelmeyen arkadaşlar var bir süre bekleyebiliriz.
Ara
Oyunla ilgili bazı teknik aksaklıklar yüzünden bugün katılamadım. Katılabilen üyelere başarılar diliyorum.
WhaW8Am.gif
Ara
Katılan herkese teşekkürler. Oldukça eğlenceli bir etkinlikti. Kolonileşerek büyümemiz, ticaret ile en yakınımızdaki turda 100 altın kazanırken bizim 200 altın kazanmamız ve özellikle Hollanda ile yaşadığımız sınır krizleri oldukça eğlenceliydi. Tabi @Rzenma'nın Japonya'sının daha aylık 21 altın kazanırken, bilim gelirinde en yakın rakibini ikiye katlaması gözlerden kaçmamalı.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk etkinliğimize başladık haftaya kaldığımız yerden devam edeceğiz yine oyun sonu ekran görüntüsü almayı unuttum alabilen varsa paylaşsın.

Oyun başlarında durum şöyleydi. 

Harita olarak island platesi seçtik. Herkes kendi adasında başladı.
A304E527B4206AEFEE35DD6100FD262BDCCC68E9

İlk oyun gününde savaş olmadı herkes hızlıca gelişmeye çalıştı. Oyuncuların haritadaki konumu şu şekilde.

169592846DDFD803463659CE8891CDBB6EC17FDE

B372BD1C4F1A2B67AA19C24229E08308829121D3
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Siralamalari gostermenizi rica ediyorum. Hangi zafer tipleri aktif ve hangisinde kim önde
Ara
Fenikeliler tekrar anakaramıza yaklaşacak olursa bilsinler ki artık tarih sahnesinden silinme zamanları gelmiştir.
Ara
Ani gelişmeler ve çeşitli sebeplerden ötürü hafta içi bilgisayara erişimim olmayacak.
Eğer etkinlik hafta sonu olursa katılım gösterebilirim. Bugün veya bir sonraki hafta sonu fark etmez benim için sadece etkinliğe katılım gösterebilmem için hafta sonu olması yeterli.
Ara
Salı günü yeni bir oyun kuralım o zaman bu oyuna sonra devam edelim. Katılmak isteyen yeni oyuncular varsa yorumlarda belirtsin.
Ara
Yeterli sayıya ulaşırsak bugün yeni oyuna başlayacağız yada geçen haftaki oyuna devam edeceğiz geçen haftaki katılımcılar ve yeni oyuna katılmak isteyenler bana ulaşsın.

@PCOyun
@Onur34
@Sezar
@SoulForged
@Alduin
Ara
Mevcut oyunda katılabileceğim bir yer bulunuyorsa gelebilirim. Öbür türlü yeni oyunu bekleyeceğim.
WhaW8Am.gif
Ara
Bugün @Alduin katılamadığı için @PCOyun ile kaldığımız yerden devam ettik ve gün boyunca savaşlar oldu :) önce Fenike Hollanda'ya savaş açtı 1-2 şehrini aldı ben bu savaşı Kyt şehri için yaptıklarını sanıyordum fakat Fenike domination victory kovalıyordu sanırım Japonya'ya tersten Pearl Harbor savaşı açtı.

Bir anda batıda fenike donanması belirdi sorduğumuzda dünyanın yuvarlak olduğunu kanıtlamaya çalışıyorum gibi bir cevap aldık. Saldırıya geldiklerini fark etmiştik fakat hiç donanmamız yoktu. Bu haritada donanma üretmemek büyük hataydı Fenikenin oyun başında ülke avantajını kullanarak hızlıca şehir basıp genişlemesine karşılık verebilmek için o sırada vaktimizi settler basmaya harcamıştık. Uyarı bile verilmeden savaş başladı daha öncesinde Hollanda ile savaşan Fenike'nin grievance puanı hızlıca artıyordu. Tüm güçleriyle adını unuttuğum şehrimizi yok ettiler. Eğer agresif oynamaya devam etselerdi sonuç bizim açımızdan çok daha yıkıcı olabilirdi. Sonunda gemilerimizi üretip karşılık vermeye başladık bu sırada Aomori isimli ikinci şehrimizi ele geçirdiler. Bir plan yapıp savaşı Fenike'nin o sırada donanması bulunmayan farklı bir noktaya taşıdık ve Lixus şehri sahillerine gizlice askerlerimizi çıkartarak saldırıya geçtik bu şehir birkaç kez el değiştirdi fakat sonuçta ele geçirmeyi başardık. Fenike'nin yüksek olan Grievance puanlarını kullanarak konuyu birleşmiş milletlere taşıdık ve Fenike'nin agresif tutumunun cezalandırılmasını istedik. İngiltere'nin red oyuna rağmen oylama Japonya ve Hollanda'nın oylarıyla kabul edildi bu sayede Hollanda'da savaşa katılmış oldu iki ülke Aomori şehrini yeniden ele geçirmeyi hedeflediler. Donanmamız giderek güçlendi ve Fenike gemilerini geri çekmek durumunda kaldı bu sayede şehri geri alabildik. Bu savaş iki ülkeyi çok yıprattığı için barış yapmaya karar verdik. 

Bu sırada İngiltere din zaferinde çok ilerledi en son baktığımda 20 den fazla şehrin dinini değiştirmeyi başarmıştı. Ayrıca tam bir İngiltere gibi haritada stratejik kaynakları kolonileştirmeyi başardı. Hollanda'yı yöneten @PCOyun oyun başında karşılaştığı savaş sonrası biraz geri kaldı zaten kendi kurmadığı bir ülkeyi yönetiyordu sonraki etkinlikte @PCOyun için bir ayrıcalık tanımayı düşünüyorum :)

Bugün katılan herkese teşekkür ederim çok eğlenceli geçti daha kalabalık oyuncu kitlesi ile daha çok eğleneceğimizi düşünüyorum.

Oyun sonu ekran görüntüleri istek üzerine istatistikleri açtım.

02181D929C9B29212AF4EDD2682D47A7DEC03AC9
D18BF67745B026F4649B96AD83C742EA5ECFEA56
BA1CE248B8C81AB552970623CA1C3D4B8AEF21C6
36F6EFB85CE5518053EE4FC3384798D222BFE4D1
D1C16D6CE4E8BAE93B20F15BFDBCB80EFACEE202
[+] 2 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.