[MP] Civ6 - Multiplayer: Mayıs 2018
Millet savas animasyonlari kapali oynuyodu da bi benimki acikti oyunda, onu ogrenmek istiyorum. mp ayarlarinda animasyon yok. herkezinki bireysel mi. O yuzden oyuna etmedigim hakaret kalmadi dun gece.
Ara
Evet ayarlardan ayrıca yapılıyor, bende de açıktı animasyon ben animasyon izlerken Ayro benim birimleri temizliyordu. :D Bence sırayla olması lazım savaşın, dün konuşulurken "RTS gibi işte eheh" diye açıklandı ancak öyle bir durum olduğunu da düşünmüyorum. RTS'te birimine önce saldır emri veren muharebe kazanmıyor.
Aynısına devam edelim bence. Zaten çok uzun sürüyor. Dünkü 6 saatin ardından bugün bi o kadar daha dayanabileceğimi sanmıyorum.

(12-05-2018, 13:49)Duman : RTS'te birimine önce saldır emri veren muharebe kazanmıyor.

Genel manada birimleri kontrol etme, binaları hızlıca dikme, kaynakları seri şekilde keşfedip kullanma gibi durumlardan ötürü RTS'lerde el çabukluğu oyunun büyük kısmını kazandırıyor. Bunu örnek vermek istemiştim.
Sic Parvis Magna
Ara
sırayla savaşı ( hybrid) ben kabul etmem mümkün değil. hybrid kurulu bir oyunu ben oynamam kusura bakmayın.hybrid bildigin işkence.animasyonları kapatırsanız bu sorun ortadan kalkar. ayrıca rasgele birim görevi geçme olayını da kaldırdığınızda savaşlarda herhangi bir zorluk çekmezsiniz.bu yaşadığınız sıkıntı tamamen birim animasyonlarınızın açık olmasıyla alakalı. save konusunda benim için farketmez. ister yeni ister devam

yapılacak ayarlar

game options -- game -- quick combat enabled quick movement enabled

game options-- interface -- auto unit cycling disabled.

bu ayarları yaptığınızda multiplayerde herhangi bir savaş zorluğu yaşanmaz.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben bu akşam gelemeyeceğim etkinliğe, forumda düzenleme yapmam gerekiyor bazı konularda bir bakıma "kampta" olacağım, size iyi oyunlar.
2v2v2 oyun formatı da deneyebiliriz aynı takım oyuncuları aynı turn içinde oynayabiliyorsa sırayla oynarız böylelikle beklerken çok vakit kaybetmeyiz
Ara
Oda kuruldu. Oda ismi : StrategyTurk
Ara
Son multiplayerdan elimdeki bir resim.

20180513002223_1.jpg
Ara
Kesinlikle herkesin tek bi kitada baslamasi lazim. Boyle boluk porcuk iyi olmuyor
[+] 2 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yeterli katılım olursa bugün akşam oyun kuracağız, bu mesajı beğenerek katılabileceğinizi belirtebilirsiniz.
[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
11'den önce mevcut olamayacağımı belirterek bir like bırakıyorum.
Sic Parvis Magna
Ara
Kaç kişiyiz?
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
sahura kadar varim
[+] 1 üye yafeshan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sahura kadar varım.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Kurdum.
b7O07y.jpg

Güzel oyundu. Oyunun başı denilebilecek bir zamanda 2v1 saldırıya uğradım. Ordumun büyük kısmı kuzeyde barbarlarla uğraşırken asıl barbarların güney olduğunu farkettim. Sonrasında ise Nubialı istilası ve Amerikalıların bir şehrimi alması sonucu gelirim eksiye düştü. Devam etsem de oyunun bi gideri yoktu. Benden bu kadar.
Sic Parvis Magna
Ara
Kimler bugun civ oynamak istiyor, isteyenler iletiyi begensin, 6 kisi olursak 2 vs 2 vs 2 yapariz.Pangae tabii ki
[+] 2 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
add me please

Iftar dolayisiyla biraz gec kalicam. burda biraz gec gelio vakit
Ara
8.30`da oda kurulmus olur.

Edit:iftar nedenli 9.30 a tekrar bir cagri yapacagiz.
Ara
Oda kuruldu.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.