[MP] Civ6 - Multiplayer (PBC): Ekim 2020
unknown.png

''PlayByCloud'' oyun modu ile oynanacak olan multiplayer etkinliği, katılmak için yorumlara hangi oyuna katılmak istediğinizi yazın. Oyun ayarları ile ilgili fikirlerinizi de yorumlara ekleyebilirsiniz.

Katılabileceğiniz Oyunlar:

1-) Jadwiga's Legacy (dolu):  Bu senaryoda oyuncular, Polonya'yı yabancı işgalcilerden korumaya çalışan üç asilzadeden birini kontrol eder. Her oyuncu iki Settler ile başlar ve haritanın çoğu zaten keşfedilmiş durumdadır.

Bu senaryoda standart puanlama sistemi kullanılmaktadır. Katılan üç oyuncu arasından 60 tur sonunda en yüksek puanı alan oyuncu kazanır.

Katılmak için gereken kod:
Katılanlar:[@Gurt-@Onur34-@Rzenma]

2-) Vikings, Traders, and Raiders! (dolu): Bu senaryoda oyuncular, Avrupa'ya yayılıp zengin ve güçlü bir imparatorluk kurmaya çalışan üç Viking lordundan birini kontrol eder. Ekonomi, keşif ve din de etkili olmasına rağmen, ağırlıklı olarak askeri bir senaryodur. Diğer iki Viking lordu ile ittifak halinde başlıyorsunuz ve geri kalan herkesle savaşıyorsunuz. Şehirler yıkılamaz, Tüccarlar ve Amiraller şehirler arasında aktarılamaz. Encampments ve Holy Sites aynı zamanda bilim ve kültür puanı da kazandırır.

Bu senaryoda Zafer Puanı(ZP) aşağıdaki durumlarda kazanılır.
Yağmaladığınız her tile için 10 zp.
Sahip olduğunuz her popülasyon için 10 zp.
Sahip olduğunuz her şehir için 25 zp.
Sahip olduğunuz her ticaret rotası için 25 zp.
Sahip olduğunuz her Great Person için 50 zp.
Şehirlerinizden yarısından fazlası aynı dine inanıyorsa, yağmaladığınız bölgelerden elde ettiğiniz inanç puanlarından 50 zp ayrıca şehirlerinizin popülasyonu her arttığında 50 zp.
Vinland (doğa harikası) çevresinde aktive edilen ilk general için 1000 zp, ikincisi için 500 zp, üçüncüsü için 300 zp, sonraki her general için 100 zp.
60 tur sonunda sahip olduğunuz her 10 altın için 1 zp, 5 inanç puanı için 1 zp toplam puanınıza eklenir. En yüksek zafer puanına sahip oyuncu oyunu kazanır.

Katılanlar: [@Gurt-@Onur34-@Rzenma]

3-) Red Death: Bu senaryoda oyuncular post-apocalyptic dünyada battle royale tarzı bir mücadelede hayatta kalmaya çalışıyor. En az bir sivil birime sahip son oyuncu oyunu kazanır.

4-) Pirates: İngiltere, Fransa, Hollanda ve İspanya donanmasından kaçarken şöhret ve para kazanmaya çalışan 4 farklı korsan fraksiyonundan birisini oynuyoruz. Kazanmak için oyun sonuna kadar hayatta kalmak ve en yüksek skora sahip olmalısınız.

Skor kazanmak için:
  • Diğer gemileri batırmak veya ele geçirmek
  • Bir binayı, bölgeyi, ticaret yolunu yağmalamak veya yükseltmek
  • Gemileri yağmalıyıp hazine bulmak
  • Hazine sandıklarını yağmalamak veya gömmek
  • Swashbucklers olarak yeni bölgeler keşfetmek
  • Privateers olarak yeni gemiler ele geçirmek
  • Limanları yağmalamak
  • Ünlü korsanları yok etmek
  • Korsan kalelerini temizlemek

Oyunlar katılımcı sayısına göre açılacaktır. Etkinlik sırasında sizi oyuna davet edebilmem için steam üzerinden beni ekleyin.
https://steamcommunity.com/profiles/76561198027889317/
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Katılıyorum.
Ara
Jadwiga ve Vikings doldu diğer oyunlar için bir kişi daha bekliyorum. Tüm oyunları aynı anda başlatacağım.
Ara
Sanırım başka katılan olmayacak tüm oyunları bu akşam başlatıyorum.
Ara
Tüm oyunlarımız kuruldu ve oyuna başladık yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Vikinglerde yine Norveç olduğum için mutlu oldum. Malum Britanya'yı önceki oyundan az çok tanıyorum. Polonya oyununda ise Tötonlar yerine Osmanlı ile uğraşacağıma sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.
Ara
Pirates oyununda hazine buldum ve aynı hazineye doğru giden @Onur34 e selam çakmak için bir el ateş ettim.

246AAE953972478D1E2BE33D20E47E70DFDE5DE8
Ara
Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum. Yine en tepedeki medeniyet bana geldi ve yine spam askerler saldırıyor.

20201108111410_1.jpg
Ara
Tötonlar sıkıntılı @Gurt. Dualarımız seninle.
Ara
Arkadaşlar dualar ile kurtarılabilecek bir vaziyette değilim bilginize. 

20201110094404_1.jpg
Ara
Şansızlığın bu kadarı, yardım için gönderdiğim scoutu yolda öldürmüşler @Gurt. Ama başarabileceğine inanıyorum.

0C6BF682AB680B1C1C9BA26D7657651CA7B41DDF
Ara
Bize scout değil asker lazım. Zırhlarıyla mızraklarıyla atlıları durdurabilecek askerler. Yine de bu asil davranış için teşekkürler.
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Altın Ordu da bize saldırıyor kusura bakmayın. Onları yenince asker yollayabiliriz ancak.
Ara
Bu barbarlar neden Gdansk'ı teğet geçti :flushed:

D9651823AAC7C4CC7A3FB1020B16F8145698069B
Ara
Viking oyunu beklediğimden iyi gidiyor. Yağmalar sağ olsun şehirler iyi ve kasa dolu. Umarım diğer viking soydaşlarım da iyidirler.
Ara
Gün birlik günüdür arkadaşlar.

A82CA5534C85A0A4D90038F681FF3A85376BC26E
[+] 2 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.