[MP] Civ6 - Multiplayer (PBC+Hanedan) Mayıs 2020
unknown.png

''PlayByCloud'' oyun modu ile oynanacak olan multiplayer etkinliği, katılmak için yorumlara katılıyorum yazın. Oyun ayarları ile ilgili fikirlerinizi de yorumlara ekleyebilirsiniz. Ayrıca katılım olursa hotseat modunda hanedan oyunu kurabiliriz. Deity zorlukta bir mücadele veya herhangi bir multiplayer senaryoyu co-op deneyebiliriz.

Katılabileceğiniz Oyunlar:

1-) Jadwiga's Legacy(dolu):  Bu senaryoda oyuncular, Polonya'yı yabancı işgalcilerden korumaya çalışan üç asilzadeden birini kontrol eder. Her oyuncu iki Settler ile başlar ve haritanın çoğu zaten keşfedilmiş durumdadır.

Bu senaryoda standart puanlama sistemi kullanılmaktadır. Katılan üç oyuncu arasından 60 tur sonunda en yüksek puanı alan oyuncu kazanır.

Katılmak için gereken kod:KaW1G
Katılanlar:[Gurt-Onur34-Rzenma]

2-) Vikings, Traders, and Raiders!(dolu): Bu senaryoda oyuncular, Avrupa'ya yayılıp zengin ve güçlü bir imparatorluk kurmaya çalışan üç Viking lordundan birini kontrol eder. Ekonomi, keşif ve din de etkili olmasına rağmen, ağırlıklı olarak askeri bir senaryodur. Diğer iki Viking lordu ile ittifak halinde başlıyorsunuz ve geri kalan herkesle savaşıyorsunuz. Şehirler yıkılamaz, Tüccarlar ve Amiraller şehirler arasında aktarılamaz. Encampments ve Holy Sites aynı zamanda bilim ve kültür puanı da kazandırır.

Bu senaryoda Zafer Puanı(ZP) aşağıdaki durumlarda kazanılır.
Yağmaladığınız her tile için 10 zp.
Sahip olduğunuz her popülasyon için 10 zp.
Sahip olduğunuz her şehir için 25 zp.
Sahip olduğunuz her ticaret rotası için 25 zp.
Sahip olduğunuz her Great Person için 50 zp.
Şehirlerinizden yarısından fazlası aynı dine inanıyorsa, yağmaladığınız bölgelerden elde ettiğiniz inanç puanlarından 50 zp ayrıca şehirlerinizin popülasyonu her arttığında 50 zp.
Vinland (doğa harikası) çevresinde aktive edilen ilk general için 1000 zp, ikincisi için 500 zp, üçüncüsü için 300 zp, sonraki her general için 100 zp.
60 tur sonunda sahip olduğunuz her 10 altın için 1 zp, 5 inanç puanı için 1 zp toplam puanınıza eklenir. En yüksek zafer puanına sahip oyuncu oyunu kazanır.

Katılmak için gereken kod:j5L3P
Katılanlar: [Gurt-Onur34-Rzenma]

3-) Red Death: Bu senaryoda oyuncular post-apocalyptic dünyada battle royale tarzı bir mücadelede hayatta kalmaya çalışıyor. En az bir sivil birime sahip son oyuncu oyunu kazanır.
Katılmak için gereken kod:8eGRA
Katılanlar: [Gurt-Onur34-Rzenma-Yusein]

4-) Global Thermonuclear War: Bu senaryo soğuk savaş döneminde geçer ve en fazla 50 tur sürer. Nükleer silahların inşası ve bakımı daha ucuzdur ve saldırı menzilleri daha geniştir, işçilerin inşa etme hakkı daha fazladır, barbarlar ve kabile köyleri kaldırılmıştır, savaş yorgunluğu bu senaryoda aktif değildir ve harita keşfedilmiş durumdadır.
Kazanma koşulları:
  • Eğer herhangi bir şehre nükleer bomba atılırsa oyun sonunda en çok nükleer saldırı ile şehir yok eden oyuncu kazanır.
  • Nükleer bomba kullanılmadıysa en çok tank üreten oyuncu oyunu kazanır.
  • 3 adet City-State ele geçiren oyuncu oyunu kazanır.
Katılmak için gereken kod:nK6Xb
Katılanlar:[Gurt-Onur34-Rzenma-Yusein]

5-) Hanedan Oyunu: Aynı ülkeyi yönettiğimiz oyunda oyuncular sırayla 15-20 turn oynayarak kayıt dosyasını paylaşır. Bilgisayara karşı deity zorlukta ortak bir mücadeleye girebiliriz. Eğer katılmak isterseniz oyun ayarlarını birlikte belirleriz. Bu oyun için steam atolyesindeki Alarm Clock modunu kullanmanızı tavsiye ediyorum. Sonraki oyuncu için tavsiyelerinizi buraya yazabilirsiniz ayrıca harita üzerinde pin bırakabilirsiniz. Normalde oyunda olması gereken bir mod bence.
Mod: https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...2052074567
Katılanlar: [Onur34-Rzenma-Yusein]

Oyunlar katılımcı sayısına göre açılacaktır. Etkinlik sırasında sizi oyuna davet edebilmem için steam üzerinden beni ekleyin.
https://steamcommunity.com/profiles/76561198027889317/

Bu ay içerisinde yapılan multiplayer etkinliklerine dair iletiler, paylaşımlar ve sohbet bu konu altında yer alır.
Ara
Hanedan hariç hepsine katılım sağlıyorum.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Hepsine katılıyorum.
Ara
Ekledim
Ara
steam üzerinden sizi ekledim oyunu epey bir zamandır oynamıyorum ama geri dönüş zevkli olacaktır.
''The WOLF does not perform in the circus.''

STEAM PROFİLİM
Ara
(17-05-2020, 08:10)Yusein : steam üzerinden sizi ekledim oyunu epey bir zamandır oynamıyorum ama geri dönüş zevkli olacaktır.

Hangi oyunlara katılmak istediğinizi yazmamışsınız. İlk iki oyun en fazla üç oyuncu alabildiği için kalan oyunlara adınızı ekledim. Yarına kadar başka katılım olmazsa tüm oyunları başlatmayı düşünüyorum. Hanedan oyununa katılan arkadaşlar ülke, harita ve oyun zorluğu techihlerini yazabilir.

@Yusein
@Onur34
Ara
ben ikisinden birine de katılabilirim. Kararı @yusein versin. Hanedanda da emperor hoş olur bence.
Ara
hanedan uygun olur ilk denemem olacak multiplayer olarak
''The WOLF does not perform in the circus.''

STEAM PROFİLİM
Ara
PBC lobileri kuruldu oyuncular katıldığı anda oyunu başlatacağım.

@Gurt @Yusein @Onur34

Hanedan oyunumuz da Khmer ile immortal zorluk seviyesinde başlamış bulunmaktadır. Her oyuncu 25-30 tur oynamalı ve save dosyasını discord üzerinden sonraki oyuncu ile paylaşmalıdır. Sonraki oyuncuya süreli not bırakabilirsiniz ekranın sağ üst köşesinde ki saat resmine tıklayın.

Ben bilge Jayavarman, bu ismi taşıyan yedinci Khmer kralıyım. Yazgım benden önceki krallar gibi karanlıkta kalmasın diye kayıt tutmaya karar verdim. Askerlerime çevremizi araştırmasını ve harita çizmesini emrettim ilk önce güneydeki kavimlerle karşılaştık inançlı ve bilge kimselerdi onlarla dostluklar kurduk.

2020.05.18-15.44.png?width=1204&height=677

Yolculuğumuzun devamında mucizevi bir dağla karşılaştık öyle ki bu manzara bana sanki ilahi bir mesaj veriyordu. Gece rüyamda aksakallı bir dede gördüm benden halkımın kaderinde büyük rol oynayacak bir seçim yapmamı istedi. Bende toprağımda ki temiz sularının mutluluk ve barınak vermesini istedim eğer nehir kenarına tapınak inşa edersek bu hem bizi cennete yaklaştıracak hemde halkımın karnını doyuracaktı.

2020.05.18-15.53.png

Uyandığımda hemen halkıma şehrimin yanındaki devasa kayaları taşımasını ve çember şeklinde bir yapı inşa etmesini emrettim. Yapımı çok uzun ve meşakkatliydi bende ömrümün sonuna geliyordum. Barbar saldırıları inşaatı yavaşlattı ama inancımız sağlamdı tüm gücümüzle saldırıyı püskürttük, bu bina tamamlanmadan ölseydim gözlerim açık gidecekti. Bu sırada batıda pekte tekin olmayan bir kabileyle karşılaştık kendilerine Japon diyorlardı. Ve nihayet muradımıza erdik, inşaat tamamlanır tamamlanmaz rüyamda gördüğüm ak sakallı dede birden ortaya çıktı dünya gözüyle tanışmış olduk ismi Konfiçyüs'müş. Vasiyetimi, halkımın kaderini ve Konfiçyüs'ü oğlum VIII. Jayavarman'a (@Onur34) bırakıyorum. Bakalım inancımızın gücü onun için bir amaç mı yoksa kendi yazgısına hizmet eden bir araç mı olacak?

2020.05.18-16.16.png
2020.05.18-16.17.png
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaşlar pbc oyunlarına katılmamışsınız ben bu gece başlatırım diye düşünmüştüm ilk mesajda kodları paylaştım görmediyseniz.

@Gurt @Yusein @Onur34
Ara
Kusura bakma ödevleri hazırlıyordum unuttum sanırım. Oyunlara katılım sağlıyorum hemen.
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görmemişim katıldım bütün lobilere.
Ara
VIII. Jayavarman olarak ilk işim babamın yolunu açtığı Konfüçyüsçuluğun ideallerini halka açıklamaktı. 
20200519140013_1.jpg
Erdemli bir yaşamın ilk şartı, çalışkanlık ve elbette kişinin kendisi kadar komşularının da ihtiyaçlarını gözetmesiydi. Eğer halkımız erdemlerini korur ve geliştirirse şehirlerimiz diğer inanıştaki insanlardan çok daha büyük, gösterişli ve refah dolu olacaktı. 

20200519140135_1.jpg
Bir başka kabile olan Almanlar ile karşılaştık. İlişkilerimiz elbette sonraki yüzyıllarda şekillenecekti. 

20200519140808_1.jpg
Ben halkım için tarlalar ve madenler kurup, yeni şehirleri temelinden kurarken, anlaşılan bazı barbarlar medeniyetimizi kıskanmış olacak ki haince bize hiçbir neden yokken savaş açtılar. 

20200519141009_1.jpg

İbadethane inşaatını bir tur kala okçu ile değiştirdim ki düşman yağmalayamasın. Bunun yanında para ile bir okçu daha aldım. Barbarlar biz savaşırken doğudan bize saldırabilirler. Buna dikkat et ve savaş rayına girince şanlı uygarlığımız için daha fazla şehir kur babam ve benim adımı taşıyan biricik oğlum Dokuzuncu Jayavarman, halkımızı zafer ve şana taşıayacak kral! 

Kayıt  @Yusein
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu akşam eksik kalan oyunlarıda başlatıyorum. Lobiye girmeyenler için son şans.

@Yusein @Gurt
Ara
Tüm oyunlar başladı katılan arkadaşlara başarılar.
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Diğer oyunlara aşinaydım fakat bu nükleer haritasının başlangıcı beni baya bir heyecanlandırdı.
Ara
Hepsini ilk kez oynuyorum. Baya eğleneceli olacakmış gibi. Özellikle Sudanlı Komünistlerim ile kimsenin daha önce görmediği bir medeniyet kuracağım.
Ara
Bu arada Polonya haritasında en kuzeyde belirdim. Barbar tötonlar rahat bırakırsa erken dönemde ticarete yönelebilirim. Güneydeki sizlere de para yardımında bulunurum. Tabi asker de.
Ara
Bir önceki oyundan yanlış hatırlamyorsam neleri varsa sana saldıracaklar.
Ara
Red deathde settlerimi askerimle birleştirdim ve bir birim ilerledim barbar kampına denk geldim. Yerim belli olmasın diye ss almadım. Olacak iş değil.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.