[MP] Civ6 - Multiplayer: Şubat 2021
PQb2v6.png

Civilization VI - Şubat 2021 Etkinliği

Karantina günlerinde hazır haftasonları sokağa çıkamıyorken Civilization 6 etkinliği düzenleyebiliriz diye düşündüm. En az 4 oyuncu katılırsa haftasonu öğlen vakitlerinde oyunu kurabilirim. Eğer 4 kişiden az olursak Pirates felan oynayabiliriz. Katılmak için yorumlara katılıyorum yazın ve haftasonu hangi gün uygun olduğunuzu belirtin. Oyun ayarları ile ilgili fikirlerinizi de yorumlara ekleyebilirsiniz. Oyun hızı, haritası, tur süresi ve tur modu ile ilgili ayarlar katılımcıların tercihine göre değişebilir. Bu etkinliğe katılabilmeniz için Gathering Storm ek paketine sahip olmanız gerekmektedir. Bu ay içerisinde yapılan multiplayer etkinliklerine dair iletiler, paylaşımlar ve sohbet bu konu altında yer alır.

Etkinlik Günü: (Cumartesi-Pazar)
Etkinlik Saati: (12:30-16:30)
Oyun hızı: Online (Yaklaşık 3 oturumda sona eriyor.)
Oyun haritası: Seven Seas (Diğer seçeneklere bakabilmeniz için alta koyuyorum.)
Tur süresi: Dynamic turn timer (Ayrıca tur süresini ayarlayan bir mod kullanabiliriz.)
Tur modu: En önemli soru! Bu kararı size bırakıyorum. Simultaneous (Tüm oyuncular aynı anda oynuyor.) Dynamic (Barış dönemi tüm oyuncular aynı anda, savaş dönemi savaşan oyuncular kendi sırasında oynuyor.)
Geri kalan tüm ayarlar standart olacak. Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

Etkinlik sırasında sizi oyuna davet edebilmem için katılıyorum yazdıktan sonra steam üzerinden beni ekleyin.
https://steamcommunity.com/profiles/76561198027889317/
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katiliyorum. Frontier pass paketleri de olur mu ekstra modlardan secret society, heroes, monopoly
[+] 1 üye SoulForged nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum.

Oyumu Simultaneous'a veriyorum.

Bu arada yeni çıkan frontier paketleri yok bende. Ama tüm DLCler var.
[+] 1 üye Alduin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gathering Storm dlc herkeste olmalı Frontier paketleri herkeste olması gerekmiyor. Frontier ile gelen ekstra modları denge sorunları nedeniyle eklemeyi düşünmüyorum ama yeni medeniyetleri oynayabilirsiniz. Yeni medeniyetlerinde bazılarında denge sorunları olduğunu düşünüyorum bu yüzden her oyuncunun 1 medeniyeti banlama hakkı olacak.
Ara
Ne zaman ilk oturum
Ara
Bir kişi daha bekliyorum başlatmak için gelmezse önümüzdeki cumartesi multi senaryo oynarız 3 kişi.
Ara
Katılımlar hala açık @Gurt geliyormuş ilk oyunumuzu cumartesi başlatabiliriz.
Ara
Katılmak için son şans. Yeterli sayıya ulaştık tüm arkadaşlar geldiyse ilk oyunumuza bugün 12:30 da başlayabiliriz.
Ara
Katılıyorum.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Alduin @SoulForged buradalar mı?
Ara
katılıyorum.
[+] 1 üye Arkheon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dört oyuncu varsa birazdan başlayabiliriz. @Alduin ve @SoulForged den cevap bekliyorum.
Ara
Sanırım iki oyuncumuz eksik. İlk oyunumuza herkes için uygunsa yarın başlayalım.

@Gurt
@SoulForged
@Alduin
@Arkheon
Ara
Yarın bana sıkıntı olabilir ama katılmaya çalışırım.
Ara
Yarına ertelenmiş sanırım. Yarın ben müsaitim. Katılırım oyuna.
Ara
Lobiyi saat 12:30 da kuruyorum.

@Gurt
@SoulForged
@Alduin
@Arkheon
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İnternetim çok fazla yavaşladı ve evdeki müsait olamama durumumdan dolayı katılamıyorum.
Ara
@SoulForged'e ulaşamadım bu durumda bugün kuramayacağız gibi gözüküyor.
Ara
Pardon bir kac gundur bakmıyordum foruma gormedim. baslamamısınz sanırım ne zaman baslamayı dusunuyorsunuz ona gore ayarlayım kendimi
Ara
Önümüzdeki haftasonu tekrar deneyelim. Herkes müsait olursa oyuna başlayabiliriz.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.