[MP] Civ6 - Multiplayer: Ocak 2020
Bu hafta eskisinden devam edeceğiz sanırım.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Eğer 1-2 kişi daha bulursak yeni saveden başlayalım diyorum ben.

@Gurt zaten baya kötü durumda anladığım kadarıyla.

Ben ise kritik hatalar yaptım oyun başında. Benden de oyun içi rekabet açısından çok bir şey beklemeyin. O halde 1vs1 gibi bir durum oluyor.

En mantıklısı bence yeni save açmak.
Ara
Saat 8'de lobiyi kuruyorum bu oyunu bitirmeye çalışalım gelecek ay yeni oyun kurarız.
Ara
Lobi kuruldu.
Ara
Geldim.
Ara
@SoulForged aramızda olmadığı için erteledik.
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Pardon arkadaslar yazamadim bugun dogum gunu etkinligine katildigimdan evde degildim giremedim haber de veremedim kusura bakmayin yarin veya farkli bir gun musaitseniz oynayabiliriz kusura bakmayin tekrar
[+] 2 üye SoulForged nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bugun oyun olcak mi?
Ara
Evet saat 8'de
Ara
Bugün gelememe ihtimalim mevcut. Daha iki saat var gelmeye çalışacağım.
Ara
Olmazsa yeni oyuna baslariz
Ara
Beni beklemenize gerek yok gelemezsem başlayın zaten.
Ara
Bende bugün gelemeyebilirim
Ara
Bu mp'yi tekrar ertelemeyi düşünmüyorum gelen oyuncular ile yada kimse gelmezse tek başıma girip bitiricem. Sonra yenisine başlarız.
Ara
Lobi kuruldu 5-10 dk içinde başlıyoruz.
Ara
Son oyun gününe diğer oyuncular gelmediği için sadece @SoulForged ve ben girdik geçen ayın etkinliğini bitirip yenisine başlamak için artık ertelemek istemedim. 

Önceki bölümde Almanya iyi bir başlangıç yapıp oyunu büyük oranda önde götürmüştü oyun sonlarına doğru teknolojide yakalamayı başarmıştık ve genişleyebilecek çok alan olduğu için settler inşa etmeye devam ediyorduk. Bu oyun gününün hemen başında savaş ilan etmeyi planlıyorduk çünkü oyun ilerledikçe Almanya daha avantajlı olacaktı. Denounce gönderdik tam savaş açacakken danışmanlarım battleship teknolojisine yakın olduğumuz konusunda uyardı. Savaş sırasında teknolojide geriye düşmemek için saldırıyı ertelemeye karar verdik elimizdeki settlerları kömür bölgelerine koloni kurmak için gönderdik. Bu arada faith puanıda birikiyordu Endonezya bu puanlarla gemi satın alabiliyor. Saldırı için öncelikli hedef olarak iki ülkenin tam ortasındaki adayı seçtik.

4B6E565747107308593E5A80D3A7A120F16696CC 
Bu şehir çok önemli bir noktada ve savunmasızdı. Tekrar denounce gönderdik gemileri battleshipe geçirir geçirmez saldırıya geçtik. Ve uçak üretmeye başladık en büyük korkumuz karşımıza çıkabilecek olan U-boat denizaltılarıydı. Fakat düşman beklemediğimiz bir manevra yaparak elimizdeki city-stateleri envoy puanları ile ele geçirdi özellikle Cahokia şehri için uzun süre direndik fakat kaybettik.

33B12D2775238D421178012BB7FF279180A8C70A

Alman denizaltıları sayıca yetersiz oldukları için çok fazla sorun çıkaramadılar. Augsburg şehrine uçak yerleştirip Berline saldırmaya karar verdik. Bu şehirde daha büyük bir direniş oldu ama uçak avantajı sayesinde ele geçirmeyi başardık fakat isyancılarla baş edemeyip geri çekildik. Almanlar hızlıca tank üretmeye başlamıştı ve kara birliklerimiz yetersizdi bu yüzden güneydeki Hamburg şehrine yöneldik. Bölgeye daha fazla uçak yerleştirebilmek için faith puanları ile savaş uçağı gemileri aldık.

97BFEAE808B278F2596FCBE8B8470BE3880BA261

Hamburg şehrini kurtarmak için güneyden gelen denizaltılar yeterli olmadı hava üstünlüğü sayesinde bu şehri de aldık. Çok fazla grievance cezası aldığımız için sonraki hedefimiz Almanya'nın ele geçirdiği city-stateleri serbest bırakmaktı. Bir süre sonra Kabil'i kurtarmayı başardık.

F4B6FCBC4F86FC64DE1089750A8567DD9D02FA4B

Çok fazla wonder inşa etmek zararlıdır tezi bu etkinlikte ispat edilmiş oldu. Almanya benim en az 3 katım kadar wonder inşa etti ama bu yüzden gelişim hamlelerinde ve asker sayısında geri kaldı. Almanya savaşı sonlandırmaya karar verdi zaten saatte çok geç olmuştu katıldıkları için tüm oyunculara teşekkür ederim sonraki etkinlikte buluşmak üzere.

5440F551FB3C15097365CB4E41FB498F8A4CBA04
Ara
tesekkurler guzel oyundu evet kulturde teknolojıde uretımde ılerıydım , savas ıhtımalını dusundum ordu urettım ama gec kaldım sanırım yeterlı gemim yoktu son bir direneyim dedim u boatlarla ama ucak teknolojın de ılerı olunca sehirleri savunamadım cabuk dustuler güzel oyundu ama haftaya yenısıne baslarız umarım
[+] 1 üye SoulForged nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.