[MP] CK2 - Multiplayer : Mayıs 2017
Sultan topraklarimi alıp başkasına verme konusunda direttiği için topraklarımı vassallarıma dağıtamıyorum çok az asker ve para kazanabiliyorum.Şimdi iç savaş çıktı elim biraz rahatladı claimimi bi atayım ardından endülüsü ele geçireceğim

V0ozjj.jpg
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Demesne gözümü kanattı.
[+] 1 üye TurkJedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Demesne niye o kadar düşük?
Bi de oyunda askerim niye yok diye ağlıyodu dimi.
Ara
Endülüs Konseyi güçlendikçe demesne düştü fakat sonradan tekrar 2 ye çıktı bende teknoloji geliştirip 3 yaptım fakat daha sonra kendi konseyim ihanet edip tekrar 2ye düşürdü
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Kuruldu.
Ara
Finallerim olmasa katilmak isterdim 1 hafta offline durumdayım. Size iyi oyunlar.
Ara
Benim finaller bi ay sürüyo ben napam :(
Sic Parvis Magna
Ara
Prens of Decadence unvanı vermişlerdi bi ara
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Güzel oyundu ancak benim ülke (özellikle 3 hızda) oynanamayacak seviyeye geldi sürekli olarak minimum 2 savaştayım ve bu savaşların birçoğu benim açtığım savaşlar değil, açtıklarım ise açmak zorunda kaldığım savaşlar oluyor çoğu zaman ve bu esnada çılgın bir event yağmuruna tutuluyorum.

Etkinliğe katılmak isteyip kendisine güvenemeyen veya yıkılacağından çekinen oyuncular varsa bir sonraki oyunda Slavic Empire içerisinde karakterlerine herhangi bir krallık verebilirim, o bölgenin yönetimini üstlenebilirler. Öbür türlü Almanya'da savaşırken Finlandiya'da isyan çıkıyor, onu bastırıyorsun Sırbistanla savaşa giriyorsun vs. büyük ihtimalle uzun süre kaldırabileceğim bir şey değil. İlk baştaki talihsizlikler olmasa ve erkenden dini reform edebilmiş ve iç düzeni sağlayabilmiş olsam daha etkili olabilirdi.
DPzLQO.jpg
Britanya fazla cimri. Kimse kızını vermiyor. Birde oyunu kapatmadan önce 5. invansion geliyordu. Düzenli olarak Britanya'yı akınlardan koruyorum.
Ara
İskandinavya'da Britanya'ya etkili bir şekilde akın yapabilecek güç olduğunu sanmıyorum, Danimarka var en güçlü onu da periyodik aralıklarla ben yeniyorum 1 toprak almak için.

Slavic Empire'da oyunum hükümdarın ömrüyle şekillenecek muhtemelen, eğer uzun yaşarsa triballikten çıkmaya çalışacağım eğer erken bir şekilde ölürse daha fazla genişleyeceğim. Feodaliteye geçip dini reform etmem gerek ancak ondan sonra da muhtemelen ülkenin geleceği pek parlak değil çünkü bu derece geniş bir ülkede yapmam gereken vassal yönetimini mpde yapamıyorum, örneğin en basitinden Germanic veya Tengrist adamlar isyan ettiklerinde onlardan ünvanlarını alıp yerine sadık Slavicler geçirmem gerekiyor ancak buna vaktim olmadığı için oyunda hapiste bırakıyorum bir süre sonra varisleri yine isyan ediyor. Veya vassal limitini aştığımda bazı kontluk seviyesindeki toprakları düklere paylaştırmam gerekiyor bakıp, ancak bunu yapmaya vaktim olmadığı için rastgele Krallık ünvanı verdim birine dün.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Tüm o rehostlardan sonra ben
37Xjy9.jpg
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Bugün Multiplayer olacak mı?
Ara
Bir kaç saat oynayabiliriz sanırım. Ama çıkmam gerekicek.
Ara
Gelen varsa girebiliriz şu an.
ERlRZB.jpg

Kara büyü ile karakterim kısa süre içerisinde Ugly'den başlamak üzere 5-6 tane kötü trait aldı sonra da öldü. Bundan sonra başa geçen karakterin de akıbeti aynı şekilde oldu. MPlerde satanist tarikatının büyü olayının kapatılmasını öneriyorum.
Neden? Oyunda işimize gelmeyen her şeyi kaldırmalı mıyız? Ya da siz nasıl açıklıyorsanız?
Sic Parvis Magna
Ara
(03-06-2017, 04:04)altnkurt : Neden? Oyunda işimize gelmeyen her şeyi kaldırmalı mıyız? Ya da siz nasıl açıklıyorsanız?

Oyunda olmayanların yorum yapması taraftarı değilim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.