[MP] CK2 - Multiplayer : Ocak 2017
(21-01-2017, 18:43)Justicar : Bu gün başlama taraftarı değilim. Yarın bütünlemem ve salı günü bütünlemem var ders çalışmak zorundayım. Bir de dün kurduk daha neden acelemiz var?

2 saat oynayacağız toplamda zaten, pek sıkıntı olacağını zannetmiyorum.
Until the very end.
[+] 1 üye Berke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu arada özellikle old gods isteyen arkadaşlar(@Berke) büyük ihtimalle viking olup kıtlık varmış gibi anamızı bacımızı kaçırmaya çalışacak, benim ailemden kadın kaçıranın sülalesini kuruturum ayık olun.
[+] 2 üye TurkJedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyuncular upload değerlerini yazabilir mi konuya?
Ben yarın başlayalım diyorum herkese uygunsa.
Ara
Yarın olsun.
Ara
Bugün iyidir

upload hızı: 5.1 Mbps
A leader is a dealer in hope

Ara
@Nogrod kuruyor.
Yarına erteledik saat 21.00'de başlar bir 30 dk öncesinden odaya doluşuruz. Geç gelenler de rehostlarda girerler.
A leader is a dealer in hope

Ara
Oyun ayarlarıyla ilgili görüş belirtebilirsiniz yarına kadar. Bildiğiniz üzere son DLC ile çok sayıda oyun ayarı eklendi.
O değilde kurallar ve ülke seçimi nasıl olucak?
Ara
Daha önce oynadıklarımızda pek bir kural koymamıştık ama bence bir dürüstlük kuralı eklenebilir. Kimse kendisinin çıkarı bulunmayan durumlarda diğer tarafa zarar verici işlemlerde bulunmamalı, mesela Bizans dükü olan oyuncu başka bir oyuncu olan Wessex dükünü sırf mikropluğuna gidip öldürememeli. Gerçi böyle bir durumda plot power kazanmak da çok zor olur ama zararsız bir kural bence. Aynı zamanda kişiler kendilerini öldürmesi için diğer oyuncuları teşvik etmemeli, rpye aykırı. İlk kuraldaki gibi alakasız yerdeki adama askeri yardım hele de dönem şartlarında rpye korkunç aykırı, onu da yasaklasak iyi olur. Onun dışında şu an aklıma başka bir kural gelmedi.

Ayarlara gelirsek, major epidemics'i deadly yapmak aslında bir açıdan zevkli oluyor ama 20-30 yıl oyunu da kitleyebiliyor, ayrıca soy tüketme potansiyeli de var, o yüzden onu dynamicde bırakalım derim. Kadın hakları varsayılanda kalsın, koalisyon ve geri çekilme de olsun derim. Minor epidemics önemsiz zaten, ne yapsak olur onu. Ülke seçiminde de çok bir kural yok ama dük üstü seçmemek sünnettendir.
Ara
RP zorunlu hale getirilsin, sırf mikropluğuna ülke yıkma adam öldürme lütfen olmasın.
Until the very end.
Ara
R.d olacak mı yoksa hazır karakterlerle mi oynayacağız ?
featured-edwinvancleef.jpg
Ara
RD olacaksa ya herkes RD yapsın ya da olmasın herkes hazır karakterle oynasın.
(22-01-2017, 15:43)Duman : RD olacaksa ya herkes RD yapsın ya da olmasın herkes hazır karakterle oynasın.

İkiside bana uyuyor, aranızda kararlaştırın.
Until the very end.
Ara
1 saat sonra başlıyoruz hazır olun :)
Discordda multiplayer odasına gelin.
Until the very end.
Ara
Kuruluyor.
Oyunu fazla bilmiyorum düşük profilli bir karakter seçip gelebiliyorsam yazın.
Ara
Rehosttayız, istersen gelebilirsin.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.