[MP] CK2 - Shattered Multiplayer
#1
ck2mp2.png

Crusader Kings II: Shattered Multiplayer Etkinliği
Crusader Kings II Nisan 2019 Shattered World multiplayer etkinliğine hoş geldiniz.
Etkinliğe katılan kişilerin öncesinde ilk mesajı detaylıca okuması beklenir.

Etkinlik Düzeni Etkinlik Kuralları
 1. Oyuncular oyun içerisinde herhangi bir bug veya exploitten yararlanamaz, etkinliğin işleyişini manipule edemez.
 2. Oyuncular aynı savaşta yeralmadıkları müddetçe birbirlerinin isyanını bastıramaz, birbirine hibede bulunamaz. (Gift vb.)
 3. Oyuncular 1066 Shattered World'de oynanabilir alan içerisinde bağımsız bir düklük ile başlayacaktır, duruma göre kontluklara alımlar yapılabilir.
 4. Bir oyuncunun öncelikli dük ünvanı dahilindeki demesne toprakları denk veya üst seviye bir oyuncu tarafından ele geçirilemez. 
  • Kontunuz sizi devirip topraklarınızı alabilir, ancak Kralınız ana düklüğünüzü ve oradaki demesne topraklarınızı sizden alamaz.
 5. Bir oyuncuya plot kurulabilmesi için oyundaki mevcut oyuncu sayısının 3'te 1'inin plota dahil olmayı kabul ediyor olması gerekir.
 6. Oyuncu hanelerinde oyuncu dışındaki karakterlere plot kurulamaz, bir oyuncu karakterinin plotla öldürülmesi sonrasında geçtiği karaktere önceki karakteri öldürmüş oyuncular plot kuramazlar.
 7. Oyuncular oynanabilir alanın dışına genişleyemezler, oynanabilir alanın dışından müttefik alamazlar, savaş esnasında herhangi bir müttefik alıp çağıramazlar.
 8. Oyuncular zindana atılabilir, öldürülebilir, işkenceye maruz bırakılabilir, ancak süresiz bir biçimde zindanda bekletilemezler.
 9. Oyuncular tarikatlara katılabilir, ancak tarikat özellikleriyle bir başka oyuncuya zarar veremezler.
 10. Oyuncular başkentlerini taşıyamazlar, oyun içerisinde öncelikli ünvanını değiştiremezler.
İlk defa denenen bir multiplayer konsepti olması neticesinde çeşitli spesifik olaylarda yeni kurallar eklenebilir.

Etkinliğin Amacı ve Katılım Şekli
 • Tüm oyuncuların amacı Kutsal Roma İmparatorluğunu kurmak ve diğer oyuncuları imparatorluk çatısı altında toplamaktır.
 • Oyuncular Steam linkleriyle birlikte oynama alanı içerisinde 3 farklı krallıktan 1'er düklük sıralamak suretiyle başvurabilir.
 • Öncelikli olarak her de jure krallığa 1 dük oyuncu verilecektir.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#2
Önümüzdeki hafta birçok forum üyesinin vize haftası olması sebebiyle etkinliği 1 hafta erteleyeceğiz, bu süre zarfında başvuruları toplayıp kurallarda/oyun günlerinde tartışabiliriz.

Oyun günleri EU4 mpsinin o zamana kadar bitecek olması sebebiyle değişiklik gösterebilir. Fikirlerinizi belirtirsiniz konu üzerinden.
Cevapla
#3
Pazartesi-perşembe dışı bana uygun.
Ara
Cevapla
#4
Saksonya-Burgundy-Milan
isocuk
https://steamcommunity.com/profiles/76561198150391339/
Ara
Cevapla
#5
Güncel.
Cevapla
#6
Flanders-Toulousse-Lombardy

https://steamcommunity.com/id/aeschyli

Oyun günlerine göre başvuru kendini imha edebilir.
Ara
Cevapla
#7
Etkinliğe katılım oldukça düşük boyutta, bunun sebebini anlamak gerekiyor duruma göre konseptte değişikliğe gidebiliriz. Üyeler CK2 etkinliğine mi katılmak istemiyorlar, yoksa bu etkinliğin konsepti mi ürkütücü geldi, bunun anlaşılması lazım.

Oyuncuların fikrini almak için özellikle geçtiğimiz multiplayera katılım göstermiş üyelere mention atıyorum, düşüncelerinizi iletirseniz sevinirim. Duruma göre daha klasik bir etkinlik açabiliriz, eğer katılım bu şekilde olursa önümüzde zaten yoğun bir etkinlik/yayın dönemi olduğu için iptal edeceğiz gibi görünüyor bu etkinliği.

@BulutusPescator, @Peynir Ekmek, @Ferreke, @SchrödingersCat, @Mabella, @fodunkiran.
Cevapla
#8
üzgünüm sınavlar sebebiyle katılamayacağım yoksa konu açılır açılmaz başvuru yapardım
Ara
Cevapla
#9
Konsept olarak cok hosuma gitse de özel hayatimdaki yoğunluktan dolayi katilsamda devamlilik gosteremeyecegimi dusundugum icin bir sure hic bir etkinlige katılmayacagim
Ara
Cevapla
#10
Foruma pek bakamıyordum son zamanlarda ama şu an bakabiliyorum.Konsept hoşuma gitti fakat ruler designer kullanımının serbest olmasını isterim.Eğer yeterli oyuncu çıkarsa katılırım.
Ayrıca oyuncu pilotlarının ve lucifers own kapalı olması hoşuma gitmeyen 2 şey bunların aktif olmasını isterim.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.