[MP] CK3 - Britanya Multiplayer: Mayıs 2022
Mynyw hanedanından felix lordu loan olarak katılabilirim
Ara
Wingfield Hanedanından Strathearn Şefi Anarawd olarak katılmak istiyorum.
Ara
Etkinlikten çekiliyorum.
t8nubAh.gif
Ara
(03-05-2022, 23:16)korkusalan : Miras yoluyla bir toprak karakterimizin atalarından birine kalırsa sonra o ölünce o toprak bize geçerse ve bu oyuncunun kontrolü dışında gerçekleşirse ada dışı toprak sahibi olabiliyor muyuz?

Hayır.

---

İlk mesaja hanedanlar eklendi.

Yeni kural: Oyuncular başlangıç başkentlerini değiştiremezler.

Bir aksilik olmazsa Cuma akşamı başlıyoruz.
Hocam her 2 başlangıç tarihinde de bakmama rağmen ferlix lordu loan'ı bulamadım. oyunda siz mi ayarlama yapacaksınız yoksa bir mod mu gerekli?
Ara
Türkçe Yama haricinde mod gerekmiyor, başlangıçta her kontlukta ayrı karakter bulunacak, bunlar random oluşturulan karakterler.
Aalborg hanedanından Dyflinn ile katılıyorum.
giphy.gif
Ara
Fysche hanedanından Osweald ile katılıyorum
hby6qc.gif
Ara
Cathail Hanedanından Mayo Şefi Ercaid müsait ise.
Ara
Katılıyorum,hangisi müsaitse fark etmez.
Ara
Arkadaşlar Hangi hızda gidiyoruz ve geride kalan oyuncular kickleniyor mu? Daha önce Multi oynamadığım için soruyorum. Hem pc performansımı hemde kendimi denemek için herhangi boş bir yere bende katılmak isterim.
Ara
3 hızda gidiyoruz, ara sıra lag olması sorun değil fakat sürekli bir şekilde 3 hızı kaldırmıyorsa sorun olur.
Kurallarda bazı tabir değişiklikleri yapıldı, ilk mesajı inceleyin.

Kural önerilerini bekliyoruz.
Arailt Hanedanından Ross Mormaeri Ardgal olarak katılıyorum.
Ara
Teşekkür ediyorum,bende öğrenmek ve alışmak için katılmak istiyorum beni de boş bir yere yazar mısınız yer varsa hocam? 
Oitir hanedanı boşsa katılıyorum.
Ara
(04-05-2022, 15:24)Duman : Kurallarda bazı tabir değişiklikleri yapıldı, ilk mesajı inceleyin.

Kural önerilerini bekliyoruz.

"Oyuncular, bir başka oyuncunun başkentinin de jure Düklüğünden toprak alamaz, bu toprakları talep edemez."

Bu kural eşitliği bozuyor, her oyuncunun başlangıç düklüğü eşit değil hatta bazılarında uçurumlar var.

Bkz: Mersiya düklüğü - kural ile korunan 9 kontluk, Kornval düklüğü - kural ile korunan 2 kontluk.
Ara
Eşitlik vaadimiz yok, hiçbir Paradox oyununda eşitlik olamaz. Bunun tartışmasına girersek birisi İngiltere'nin ortasında diğeri köşede, birinin özel Krallık kurma kararı var diğerinin yok vs.'ye de girmek gerekir. Eşitlik istiyorsak simetrik haritada oynamamız gerekir. Age of Empires oynamıyoruz, herkes oyuna 1 Town Center ile başlamıyor.

Mersiya ve murtiurti4 ile ilgili bu akşam bakacağım, denge açısından abartı bir durum varsa ilgilenilir.
Katılıyorum, Sgain hanedanından Argyll Mormaeri
Ara
(05-05-2022, 06:32)Duman : Eşitlik vaadimiz yok, hiçbir Paradox oyununda eşitlik olamaz. Bunun tartışmasına girersek birisi İngiltere'nin ortasında diğeri köşede, birinin özel Krallık kurma kararı var diğerinin yok vs.'ye de girmek gerekir. Eşitlik istiyorsak simetrik haritada oynamamız gerekir. Age of Empires oynamıyoruz, herkes oyuna 1 Town Center ile başlamıyor.

Mersiya ve murtiurti4 ile ilgili bu akşam bakacağım, denge açısından abartı bir durum varsa ilgilenilir.
Herkesin direkt yönetebileceği tek bir kontluk olsa nasıl olur? Herkes kontluk içindeki baronlukları efektif kullansın
t8nubAh.gif
Ara
(05-05-2022, 06:32)Duman : Eşitlik vaadimiz yok, hiçbir Paradox oyununda eşitlik olamaz. Bunun tartışmasına girersek birisi İngiltere'nin ortasında diğeri köşede, birinin özel Krallık kurma kararı var diğerinin yok vs.'ye de girmek gerekir. Eşitlik istiyorsak simetrik haritada oynamamız gerekir. Age of Empires oynamıyoruz, herkes oyuna 1 Town Center ile başlamıyor.

Tabii ki eşitlikten kastım herkesin eşit başlaması değildi fakat bu kural direkt oyun içi dengeyi etkiliyor, zaten bir oyuncu oyun boyunca en fazla 9-10 kontluk tutacak, 9 kural ile korunan kontluk demek oyuncunun dokunulmaz olması demektir, en azından o toprakları kaybetme korkuları olsa başladıkları yerin ne kadar şanslı olduğunun çok büyük bir önemi olmaz
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.