[MP] CK3 - İberya Multiplayer: Ağustos 2022
ePo9ZIt.png

Crusader Kings III İberya Multiplayer - Ağustos 2022

Etkinlik Düzeni Etkinlik İşleyişi
  • Oyuncular oyun içerisinde herhangi bir exploitten yararlanamaz, forum kurallarına aykırı davranışlar sergileyemez.
  • Oyuncular İberya dışından din veya kültüre geçemezler.
  • Oyuncular, bir başka oyuncunun başkent kontluğunu fethedemez, feshedemez.
  • Oyuncular başkentlerini, de jure Düklüğün dışına taşıyamaz.
  • Oyuncular mirastan men etkileşimini ve Meritokrasi yeteneğini kullanamazlar.
  • Bir oyuncuya suikast düzenlenebilmesi için, oyundaki mevcut oyuncu sayısının yarısından fazlasının onay vermiş olması gerekir.
  • Bir önceki oyuncu karakteri suikastle ölmüşse, oyuncuya suikast düzenlenemez, oyuncuya suikastle game over aldırılamaz.
  • Oyuncular eş zamanlı bir şekilde en fazla 2 paralı asker birliği kiralayabilir.
  • Oyuncu karakterin çocuklarına suikast düzenlenemez.
  • Oyuncular karakterlerine, ülkelerine vb. öğelere roleplay'e aykırı isimler koyamaz.
Karakter tanıtımları yakında.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Kontluklardaki tapınak yapılara askeri binalar yapılması bence exploitten sayılmalıdır.
Ara
rez alıyorum.
Ara
Cuma günü yerine başka bir gün konulabilir mi? Pazartesi, çarşamba ve cuma günleri o saatlerde başka bir yerde olmam gerekiyor da...
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Karakter tanıtımları bu akşam başlıyor.
  • Oyun shattered olacak, her karakter oyun başlangıcında 1 kontluğa sahip olacak.
  • 4 Eşari, 4 Mozarap, 4 Katolik karakter tanıtılacak.
  • İlk etapta 12 oyuncu hedefliyoruz, ardından talep olması/müsait yer bulunması durumunda yeni karakterlerle bu sayıyı arttırabiliriz.
Britannia'da oyuncunun başkentinin bulunduğu düklükten toprak alınamıyordu, Iberia'da sadece oyuncunun başkent kontluğu alınamıyor. Önceki multiplayerda tüm düklüğün koruma altında olması bazı oyuncular tarafından oynanışın fazla kısıtlandığı şeklinde yorumlandı. Bu etkinlikler dar coğrafyada oyuncu etkileşimlerine odaklanan etkinlikler. Multiplayer oyuncuyla oynanır, biz "Iberia Battleroyale" yapmıyoruz, oyuncunun oyundaki varlığının korunması multiplayerın multiplayerlığının korunması demek. Iberia'da Britannia'daki kuralı daha az kısıtlayıcı hale getirip, başkent üzerinden oyuncuların oyunda tutunabilmesini sağlıyoruz.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
unknown.png
Seçilebilir karakterler:

Kont Gerardo olarak katılıyorum.
WhaW8Am.gif
Ara
Şeyh Mus'ab olarak katılmak isterim ama cuma günü katılma şansım oldukça düşük. Değiştirilme şansı var mı?
Ara
Kont Sureu
Ara
Birde İberya dışından din/kültüre geçemezler demişsin ... Kültür melezlemek / ayrıştırmak ve yeni mezheb kurmakta bu kurala dahil mi? Sonuçta oluşan kültür/ Mezhep İberya sınırları içinde oluyor...
Ara
Şeyh Ya'iş olarak katılıyorum.
Ara
Kont Guerau olarak katılmak isterim.
Ara
Etkinlik yarın başlıyor. Gün değişimi söz konusu değil.

Haritaya karakterlerin kontluklarını ve seçilmişse oyuncularını ekliyorum.
Kont Velid(El İşbuna) müsaitse.
Ara
(04-08-2022, 05:15)Duman : Etkinlik yarın başlıyor. Gün değişimi söz konusu değil.

Haritaya karakterlerin kontluklarını ve seçilmişse oyuncularını ekliyorum.
Tamam. O zaman el urkub olarak katılıyorum.
Ara
şeyh abdallah (medellin) olarak katılıyorum
Ara
Kural önerisi: Meritokrasi yasaklansın. Ayrıca kültür ve mezheb oluşturma serbest mi? Bir de bir oyuncuya suikast düzenlenecekse oyuncuların onayı alınmalı demişsiniz. Bunu nasıl yapacağız? Bu durumda bazı oyuncular kişiyi suikastten haberdar etmez mi?

Ayrıca oyuncunun kendi hanedanından bir varisi yok ise hiçbir şekilde suikast düzenlenememesini öneriyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.