[MP] CK3 - Multiplayer: Haziran 2021
image_03_loop.gif?t=1621526964
Crusader Kings III Grand Multiplayer - Haziran 2021
Herkes, haklarını kullanırken ve borçlarını yerine getirirken dürüstlük kurallarına uymak zorundadır. Bir hakkın açıkça kötüye kullanılmasını hukuk düzeni korumaz.

Etkinlik Düzeni
  • GM: murtiurti4
  • Oyun Günleri: Pazar
  • Oyun Saatleri: 21:00 - 00:00
  • Başlangıç Tarihi: 1066
  • Mod: Strategyturk Türkçe Yama
  • Checksum: 66b4 (1.4.1 open-beta multiplayer, sadece Steam üzerinden seçilebiliyor)
Genel Kurallar
  • Oyuncular oyun içerisinde herhangi bir exploitten yararlanamaz, forum kurallarına aykırı davranışlar sergileyemez
  • Oyuncular en fazla Dük kademesindeki bir karakterle oyuna başlayabilir. Talep edilen karakterin hak iddiası, varislik gibi sebeplerle uygun olmaması halinde bu durum en kısa süre içinde GM tarafından oyuncuya bildirilir
  • Diğer oyuncularla komşu de jure düklükler içinde(örneğin Essex ve Kent) başlanamaz.
  • Oyuncular karakterlerine, ülkelerine vb. öğelere roleplay'e aykırı isimler koyamaz.
  • Oyuncular istedikleri takdirde Ruler Designer ile kendi karakterlerini oluşturabilir. Karakter oluştururken 350 puanın geçilmemesi ve birinci kademenin(hale, quick, comely vs.) üstünde kalıtsal özelliklerin seçilmemesi gerekmektedir. Kademeli olmayan kalıtsal özellikler(fecund, pure blooded vs.) seçilemez.
  • Albino veya Dev seçilebilir, Safkan, Doğurgan, Güçlü, Kurnaz, Herkül, Dinç, Dahi, Zeki, Güzel ve Yakışıklı seçilemez.
Diğer Kurallar
  • Diğer oyunculara, diğer oyuncuların ebeveyn, kardeş ve altsoylarına karşı öldürme komplosu kurmak yasaktır.
  • Bir oyuncunun bir diğer oyuncu tarafından hapsedilmesi halinde
    a) Hapseden oyuncu hapsedilen oyuncuyu her 50 yılda en fazla 1 kez olmak üzere idam edebilir.
    b) Hapseden oyuncu idam yoluna başvurmadığı takdirde hapsedilen oyuncuyu fidye veya koz karşılığı serbest bırakmak zorundadır. Eğer hapseden oyuncu koz talep ediyorsa hapsedilen oyuncu bunu reddedemez.

• Bir oyuncunun eşinin, altsoyunun veya ikinci dereceye kadar hısımlarının başka bir oyuncu tarafından hapsedilmesi halinde
    a) Eğer hapis durumu kaçırma komplosu yoluyla vücut bulduysa hapseden oyuncu hapsedileni fidye karşılığı serbest bırakmak zorundadır
    b) Eğer hapis durumu diğer(kuşatma, savaşta esir alma vb.) yollarla vücut bulduysa hapseden oyuncu hapsedileni oyuncuyu varissiz bırakmamak şartıyla idam edebilir.

• Oyuncuların diğer oyunculara çıkarlarına hizmet etmediği sürece yardım etmemesi beklenir.
  • Bir oyuncu bir başka oyuncuya saldırırken birden fazla oyuncu müttefik çağıramaz.
  • Koz veya başka yollarla diğer oyuncuların erkek varisleri martilineal, kadın varisleri patrilineal evlendirilemez.
Kuralların Uygulanması

Yukarıda yazan herhangi bir kuralın ihlali halinde iki şeye bakılır:
  • Kuralın kasıtlı olarak ihlal edilip edilmediği
  • Kural ihlaliyle başka bir oyuncuya kalıcı bir zarar verilip verilmediği.
Oyuncunun kasıtlı olarak kural ihlali yaptığına ilişkin güçlü bir kanı oluşması halinde oyuncu oyundan atılır. Oyuncu kasıtlı olarak kural ihlali yapmadığı halde bu ihlalle başka bir oyuncuya kalıcı bir zarar verdiyse, oyuncu oyundan atılır. Kural ihlali kasıtlı değilse ve kalıcı bir zarar oluşmadıysa oyuncu uyarı alır. 3. uyarıyı alan oyuncu oyundan atılır.

Eklenmesi veya çıkarılması gerektiğini düşündüğünüz kuralları oyun başlamadan önce bu konu üzerinden iletebilirsiniz. Kurallar TurkJedi tarafından hazırlanmıştır.

Seçilen Bölgeler

ulkeler5.png
[+] 4 üye murtiurti4 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum werner kontluğu
Ara
Katılmaya çalışacağım, Pazartesi 21:00'da Stratejist olabilir duruma göre bu etkinliğe farklı bir gün bulabiliriz ya da Stratejist yine erkene çekilebilir.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Katılmak isterim.
Ara
Ben de katilabilirim
Ara
Katılıyorum.
Ara
Katılıyorum.
Ara
Katılıyorum.
Ara
(31-05-2021, 00:58)murtiurti4 : Oyuncular en fazla Dük kademesindeki bir karakterle oyuna başlayabilir. Talep edilen karakterin hak iddiası, varislik gibi sebeplerle uygun olmaması halinde bu durum en kısa süre içinde GM tarafından oyuncuya bildirilir

Pazar gününe kadar karakter başvurularınızı gönderebilirsiniz.
Ara
Katılıyorum
omnia fui et nihil expedit
Ara
Gallerde bulunan Gwynedd krallığını alabilirmiyim.
Ara
(31-05-2021, 20:24)murtiurti4 :
(31-05-2021, 00:58)murtiurti4 : Oyuncular en fazla Dük kademesindeki bir karakterle oyuna başlayabilir. Talep edilen karakterin hak iddiası, varislik gibi sebeplerle uygun olmaması halinde bu durum en kısa süre içinde GM tarafından oyuncuya bildirilir

İberya'da bulunan Zamora Kontesi Infanta Urraca ile oynamak istiyorum.
Ara
Urraca uygun bir seçim olmaz, İberya'daki üç biraderin kardeşi ve 20 küsür entrikası var.
Ara
Ben de katilabilirim
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
Ara
(01-06-2021, 13:42)10yomentality :
(31-05-2021, 20:24)murtiurti4 :

İberya'da bulunan Zamora Kontesi Infanta Urraca ile oynamak istiyorum.

Urraca uygun seçim değil, 3'ü krallık 20 hak iddiası var
Ara
06.06.2021 pazar günü saat 21:00 'de başlıyor muyuz?
Ara
(31-05-2021, 00:58)murtiurti4 :
  • Oyuncular oyun içerisinde herhangi bir exploitten yararlanamaz, forum kurallarına aykırı davranışlar sergileyemez

Peki demesnelerimizi oluşturmakta bu durumdan sayılacak mı? Mesela şehir yerine tapınak kurmak ekonomik ve askeri açıdan daha faydalı onu soruyorum.
Ara
(04-06-2021, 13:38)SkyWolf :

Peki demesnelerimizi oluşturmakta bu durumdan sayılacak mı? Mesela şehir yerine tapınak kurmak ekonomik ve askeri açıdan daha faydalı onu soruyorum.

Hayır bu bir exploit değil istediğiniz yapıyı inşa edebilirsiniz

(04-06-2021, 11:30)SkyWolf : 06.06.2021 pazar günü saat 21:00 'de başlıyor muyuz?

Evet başlıyoruz, oyun gününe kadar karakter seçimlerinizi gönderin
Ara
(04-06-2021, 20:24)murtiurti4 :
(04-06-2021, 13:38)SkyWolf :

Hayır bu bir exploit değil istediğiniz yapıyı inşa edebilirsiniz

Aslında bu durum exploit sayılır. Tapınak kurunca daha fazla asker ve altın kazanıyoruz. Bence demesnemizde şehir tapınak ve baronluk bulunması durumu zorunlu olmalı. Seçtiğim karaterde İngiltere Gallerde bulunan Gwynedd petty kingdomudur.
Ara
Prusya'yı almak istiyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.