[MP] CK3 - Multiplayer: Temmuz 2021

Crusader Kings III Grand Multiplayer - Temmuz 2021
Etkinliğe başvuran üyelerin ilk mesajı detaylıca okuması beklenir.
Etkinlik Düzeni Başvuru Kuralları
  1. 867 başlangıcında, harita üzerinde Kont kademesindeki karakterlerden biri seçilir.
  2. Başlangıçta aynı de jure Krallık içerisinde birden fazla oyuncu bulunamaz.
  3. Tüm karakterlerin oyun başlamadan evvel GM tarafından onaylanması gerekir.
  4. Ruler Designer kullanılamaz.
Etkinlik Kuralları
  1. Oyuncular oyun içerisinde herhangi bir exploitten yararlanamaz, forum kurallarına aykırı davranışlar sergileyemez.
  2. Oyuncular yapay zeka ile yaptıkları savaşlarda başlangıçtaki başkentlerinin de jure İmparatorluk sınırlarının dışına genişleyemez, bu sınırların dışında unvanlara sahip olamaz.
  3. Maceracı Nors oyuncular için başlangıç başkenti, yerleştikleri nihai yerleşim sayılır.
  4. Oyuncular İmparatorluk kademesinde unvan elde edemez.
  5. Oyuncular Meritokrasiden yararlanamaz, düklük kademesinin üstünde unvan sahibi bir karakterin varis adaylarını kaçıramazlar.
  6. Oyuncular bir başka oyuncunun başkent de jure Düklüğünden toprak feshinde bulunamazlar.
  7. Oyuncu karakterlerine suikast düzenlemek ayarlarda kapalı olacaktır.
  8. Oyuncular, diğer oyuncuları ve onların hanedan üyelerini süresiz bir şekilde zindanda tutamazlar.
Katılıyorum, seçimimi sonradan belirteceğim.
WhaW8Am.gif
Ara
kont eudes, anjou kontluğu
kont liutbert, karnten kontluğu
Ara
9500cou.jpgkatılıyorum
Ara
Katılıyorum. İrlanda'da Ormond kontu Dunchad.
Ara
Katılıyorum. 
2021_06_21_2.jpg
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
Oyuna girerken discorddan bağlantı yapacakmıyız.
Ara
Ustyug civarındaki herhangi bir kontluk ile katılıyorum.
Space-Background.gif
Ara
İsteyen Strategyturk Discordundaki ses kanallarını kullanabilir ancak etkinlik esnasında "ses kanalında toplanmak" gibi bir işleyiş yok.
Katılıyorum.
giphy.gif
Ara
Katılıyorum.
Ara
(21-06-2021, 16:07)Duman : İsteyen Strategyturk Discordundaki ses kanallarını kullanabilir ancak etkinlik esnasında "ses kanalında toplanmak" gibi bir işleyiş yok.

Bir önceki etkinlikte ilk gün 10-15 dakika geç kalmıştım. Kurulan odaya bağlanmaya çalıştım fakat bağlanamadım. DC de olmadıkları için ve forum sayfasına yazdığım mesajımı da görmedikleri için oyuna katılamadım. Bu etkinliğe katılmak istiyorum fakat aynı sıkıntıyı yaşamaktan çekiniyorum.
Ara
Oyuna her zaman hotjoin atılabiliyor. 10-15 dakikalık bir geç kalma durumunda hotjoin attığında kabul edilirdi. Sen hotjoin de atamamışsın muhtemelen.

Ayrıca DC'de sesli chatte olunmaması, oyuncuların veya yöneticilerin Strategyturk Discordunda olmadıkları anlamına gelmiyor. Discorddan yazabilirdin.

Doğru checksum (önceki mpde olduğu gibi) konunun ilk mesajında belirtilecek, checksum'ınız aynı ise katılırken sorun yaşanmaz.
Yeni kural, başlangıç başkenti de jure sınırlandırmasında Maceracı Nors ülkelerin sahip oldukları son başkent sayılıyor.

Katılım bekliyoruz.
2021_06_22_4.png
Habsburg oldukları için bu elemanı istiyorum ,varisi kont olduğu için verilmezse 
2021_06_22_5.png
bu eleman da olur
Ara
Katılıyorum.

20210623031552_1.jpg
Ara
Kurallar için önerilerinizi bekliyoruz.
Yapay zeka veraset ile saçma bölgelerde toprak sahibi olabiliyor, öyle durumlarda imparatorluk sınırları dışına çıkılmış olacak
Ara
Gerekirse vasal serbest bıraktırılır. Orada mesele oynanışa olacak olan etkisi, o kapsamda "yapay zeka ile olan savaşlarda" gibi bir şart eklenebilir.

Bu arada oyunun başında özel binalar, altın madenleri vs. olan yerlerden başvuru atan arkadaşların başvurularını yenilemeleri gerekecek.
Aachen sarayı özel bina kategorisindeyse Luxemburga geçebphyu94.jpgyim
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.