[MP] CK3 - Viking Multiplayer: Kasım 2021
Oyuncu haritası ne zaman paylaşılacak?
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
bugün için etkinliğe gelemeyebilirim
Ara
1 saat kadar geç kalacağım.
Ara
(19-11-2021, 17:01)korkusalan : Oyuncu haritası ne zaman paylaşılacak?
sanırım paylaşılmayacak fazla da uygun şef yok şuan oyuna girdiğinde oradan hosta sorarsın bu uygun olur mu diye
t8nubAh.gif
Ara
(15-11-2021, 04:57)diediebydie : ...
Şunlardan bahsediyorum oyuncu haritası derken
Ara
(19-11-2021, 18:01)korkusalan :
(15-11-2021, 04:57)diediebydie : ...
Şunlardan bahsediyorum oyuncu haritası derken
bu zaten son günden kalma bugünkü mp daha başlamadı
t8nubAh.gif
Ara
Tamam teşekkürler
Ara
[+] 4 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Etkinliğin yayını için Strategyturk Twitch: https://www.twitch.tv/strategyturk
Yüce İsrail Krallığımızı kurmuş bulunmaktayız.

26422ab2-80a6-4503-a452-73e910cc22a8.png

Musevi Dinimizi kendi yorumlarımızla harmanlayarak Val Museviliği adında yeni bir mezhep oluşturduk.

20211119224927_1.jpg
20211119224931_1.jpg
t8nubAh.gif
[+] 1 üye Val Thorne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
unknown.png

Şef Kollr Kollrsen (1071)
Babam zamanında topraklarımızda hak iddia eden İsveçliler tarafından bağımsızlığımız elimizden alındı. Babamın beklenmedik ölümü üzerine bağımsız olmaya ve nihayetinde bu toprakları terk etmeye ant içtim. Duyduğuma göre buradan çok uzaklarda zengin topraklar varmış. İnsanlar orada güneşten korunmak için giysiler giyiyormuş ve kambur atlara biniyorlarmış. Doğrusu orayı çok merak ediyorum, bir gün tüccarlardan hikâyelerini duyduğum bu diyarlarda bir ülkemin olmasını çok isterdim. Hayallerimi süsleyen sefere çıkmak için güç toplamalıyım, bu amaçla bir şefe savaş ilan ettim.
IbnE9P2.gif
[+] 3 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Pcoyun tarafından 2 kere ardarda suikast yemem ve 10 senelik çoçuk heir ile oynamamdan zevk almadığım için çekiliyorum.
iyi eğlenceler.
Ara
Dün suikastler için gerekli müdahale yapıldı, artık bir önceki karakteri suikastle ölen karaktere suikast düzenlenemiyor, eğer oyuncunun game over yemesine sebep olacaksa, yine suikast yapılamıyor. Suikasti tamamen yasaklamak istemiyoruz ancak fair/makul bir yapıda kullanılması lazım. Oyuncuların karakterlerinde sevilmelerine, kimi casusbaşı yaptıklarına, saray mensuplarıyla ilişkilerine dikkat etmeleri gerekiyor. Oyunu EU4 tarzı tamamen ülke genişletmekten ayrıştıran en önemli unsurlardan birisi vasal yönetimi ve entrika. Ancak bu durum bir başka oyuncuyu sadece suikast düzenleyerek oyun dışı bırakabileceğiniz anlamına gelmiyor.

Bunun yanı sıra, o esnada kurallar dahilinde olan bir hususu belirtip etkinlikten çekilmek, bunu yaparken "iyi oldu zaten" yazmak, "başka bir oyuna daha fazla zaman ayırmam gerekiyordu" demek etkinliğe ve diğer oyunculara karşı saygısızlıktır. Oynamak istemiyorsanız gayet basit bir dille "etkinlikten çekiliyorum" yazabilirdiniz, iletinin geri kalanı maksadını aşmış.

Bu aşmanın temelinde diedie'ın birkaç etkinliktir etkinlik bittikten sonra save'e girip teker teker oyuncuların ölüm listelerini incelemesi gibi hususlar yatıyor. İleride bu gibi davranışlarla da ilgili bir kural eklememiz gerekebilir. Yayında yaşayan karakterlerin listelerine bakmamak, ölenlerin listesine bakmak gibi bir yaklaşım benimsemeyi düşünüyoruz, bunun dışında oyun içerisinde görülemeyen bilgilerin save'de başka oyuncu karakterlere geçerek görülmesi tarzındaki davranışların konuşulması gerekiyor.

Pazar günü kaldığımız yerden devam ediyoruz.
(20-11-2021, 11:19)Duman : Dün suikastler için gerekli müdahale yapıldı, artık bir önceki karakteri suikastle ölen karaktere suikast düzenlenemiyor, eğer oyuncunun game over yemesine sebep olacaksa, yine suikast yapılamıyor. Suikasti tamamen yasaklamak istemiyoruz ancak fair/makul bir yapıda kullanılması lazım. Oyuncuların karakterlerinde sevilmelerine, kimi casusbaşı yaptıklarına, saray mensuplarıyla ilişkilerine dikkat etmeleri gerekiyor. Oyunu EU4 tarzı tamamen ülke genişletmekten ayrıştıran en önemli unsurlardan birisi vasal yönetimi ve entrika. Ancak bu durum bir başka oyuncuyu sadece suikast düzenleyerek oyun dışı bırakabileceğiniz anlamına gelmiyor.

Bunun yanı sıra, o esnada kurallar dahilinde olan bir hususu belirtip etkinlikten çekilmek, bunu yaparken "iyi oldu zaten" yazmak, "başka bir oyuna daha fazla zaman ayırmam gerekiyordu" demek etkinliğe ve diğer oyunculara karşı saygısızlıktır. Oynamak istemiyorsanız gayet basit bir dille "etkinlikten çekiliyorum" yazabilirdiniz, iletinin geri kalanı maksadını aşmış.

Bu aşmanın temelinde diedie'ın birkaç etkinliktir etkinlik bittikten sonra save'e girip teker teker oyuncuların ölüm listelerini incelemesi gibi hususlar yatıyor. İleride bu gibi davranışlarla da ilgili bir kural eklememiz gerekebilir. Yayında yaşayan karakterlerin listelerine bakmamak, ölenlerin listesine bakmak gibi bir yaklaşım benimsemeyi düşünüyoruz, bunun dışında oyun içerisinde görülemeyen bilgilerin save'de başka oyuncu karakterlere geçerek görülmesi tarzındaki davranışların konuşulması gerekiyor.

Pazar günü kaldığımız yerden devam ediyoruz.
cevap vererek  gereksiz gerginlik yaratmanın etkinlik için kötü olacağı kanaatindeyim.(o nedenle etkinlikten çekilme mesajımı çok kısa yazdım bir önceki mesajımda, ayrıca 2. paragrafta haklısın, editliyorum.) 
size iyi oyunlar dilerim.
Ara
Merhabalar, ben de katılmak istiyorum. :)
Ara
1071 senesiyle birlikte multiplayer etkinliğinde 2. sezona geçiyoruz. Yeni oyuncular Moğolistan de jure Krallığı içerisinde Şef karakter seçebilecekler. Moğolistan de jure'unda yeni oyuncu sayısının minimum 5 olması durumunda Greatest of Khans kararının yasağını kaldıracağız.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Maalesef bugün de gelemiyorum. Umarım sonraki oyun gününe kadar soyum kurumaz.
Ara
Etkinlik Vic3 günlüğü paylaşıldıktan sonra başlayacak, biliyorsunuz başlangıcın 18'de olmasının sebebi 21'deki farklı etkinliklere engel olmamak fakat birkaç haftadır 21'de etkinlik yok.
(20-11-2021, 19:00)Gok Khan : Merhabalar, ben de katılmak istiyorum. :)

Etkinliğe katılmak istiyorum yazmıştım; fakat bugün katılamayacağım.
Ara
Etkinliğin yayını için Strategyturk Twitch: https://www.twitch.tv/strategyturk

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.