[MP] CoH2 - Multiplayer: Ekim 2018
Benim oyun indi simdi ama bitmis sanirim saglik olsun.
Ara
3 tane güzel oyun attik fakat katilimcilarin ancak yarisi geldi :) ayro ile son oyun iyi kapistik :)
Ara
İlk maçta görüntü almayı unuttum zaten benim de 2 aylık hamlığı atmaya başladığım maç olduğu için 15-20dk da bitti hemen :P

Diğer 2 maç da keyifliydi, ikisinde de tam kendi tarafımda üstünlüğü kuracakken @napolyon94 orduları imdada yetişti. Toplanabilirsek Salı günü bir etkinlik daha yapabiliriz.

20181014220355_1.jpg

unknown.png
hby6qc.gif
Ara
Dün dışarı çıkmam gerektiği için 1 saat oynama vaktim vardı ve o yüzden sadece ilk oyuna katılabildim. Hem uzun zamandır oynamamanın etkisiyle hem de benden çok daha iyi oyuncuların olmasıyla oyunda zayıf kaldım ve birçok hatalarım oldu. Oyunun videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Ayrıca genel olarak yaptığım hataları ve onları nasıl düzeltebileceğimi söyleyebilirsiniz sevinirim. 

tTRiYax.png
Ara
Ben gelemedim pazar günü işimi yetiştiremedim :(
Bugün akşam olursa gelebilirim.

(15-10-2018, 11:34)reddga : Dün dışarı çıkmam gerektiği için 1 saat oynama vaktim vardı ve o yüzden sadece ilk oyuna katılabildim. Hem uzun zamandır oynamamanın etkisiyle hem de benden çok daha iyi oyuncuların olmasıyla oyunda zayıf kaldım ve birçok hatalarım oldu. Oyunun videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Ayrıca genel olarak yaptığım hataları ve onları nasıl düzeltebileceğimi söyleyebilirsiniz sevinirim. 

Bu arada maçı izledim gördüğüm hataları yazıyorum . (Öncelikle ben iyi bir oyuncu olarak değil sadece şuanki metayı takip eden biriyim sadece yani yeni bir oyuncuyum aslında)

Oyunun başında bayrakları alırken kendini yavaşlatmışşın, mesela sturmpioneeri direk basenin yanındaki stratejik nokta ve sonrasında benzine gönderip (süresi baya uzun sürdüğü için) ilk çıkan volku da ortadaki senin cutoff noktası olan stratejik noktaya gönderirsen neredeyse eş zamanlı olarak bayrak işini bitirip tüm askerlerle saldırabilirdin. 

Benim tercih ettiğim oyun başında sturmpio baseye gittiği anda bir medic box yapmak kamyon gelene kadar canlarını öyle fulluyorum çünkü yaklasana kadar ölürlerse çok zararlı oluyor. 

Commander tercihini o yönde yaptıysan hızlı bir şekilde sturm officer çıkartıp piyadeleri blob halinde oynamak en verimli oluyor bence commanderindan ilk başta ek verim alamamışın . 

Raketenlerin(At) piyadeye karşı hiç etkisi olmadığı için bence saldırtmak yerine görünmez bir şekilde sadece tanka saldıracak bir şekilde benzine gönderip oradan mgnin pozisyonuna göre flank atılabilir.(Raketenin en önemli özelliği bence sürpriz atakları bu yüzden göstermemek daha faydalı gibi)

2.panzerfusiliers yerine 1 tane mg tercihinde bulunurdum tabiki bu tercih malum mg34ler baya zayıf.

2 Ober 2v2 oynarken ben sağlık kamyonun basede olmasından yanayım dostumada hızlı medic desteği verebilmek için, fakat daha büyük haritalarda ön saflar daha iyi tabikii, Kamyonları kurarken elimden geldiğince doğal korumların arkasına kurmaya çalışırım (Ev, ağaç arkası duvar arkası gibi ) Hedef alınarak ateş edilmesi ve görülmesi daha zor olması için.

Bir de oberde patlamış araçları benzine çevirebilen bir özellik var Sturmpio ve volks larda en alttan 3.özellik o özelliği kullanarak kubelden patlayan araçlardan 5 er benzin alabilirsin baya faydalı bir özellik genelde karşı taraf kullanama diye onları da yıkar :D 

Ayrıca oyunda benzin çok önemli olduğu için oyun başı arkadaşının desteği gerekiyor sıkıştığın bir pozisyonda sıkıntılı bir durumda başlamışşsın.

Not: Videoyu sessiz izledim kaçırdığım bir şeyler varsa üzgünüm.
[+] 1 üye flavius nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bende katılmak isterim yeni başladım :)
[+] 1 üye gLo1NN nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum. Mümkün olduğunca oyunda aktif olmaya çalışıyorum. Etkinliklerinize katılmak isterim.
Ara
Akşam steamdeydik ama ne gelen ne giden. Flavius senide aramızda görelim akşam 4. lazımdı.
q59zb6s.jpg
Ara
(17-10-2018, 08:58)irfandurmus : Akşam steamdeydik ama ne gelen ne giden. Flavius senide aramızda görelim akşam 4. lazımdı.

Odanın açılıp açılmadığını forum ya da discord üzerinden öğrenebilirsin.
hby6qc.gif
Ara
(17-10-2018, 10:15)Ayro :
(17-10-2018, 08:58)irfandurmus : Akşam steamdeydik ama ne gelen ne giden. Flavius senide aramızda görelim akşam 4. lazımdı.

Odanın açılıp açılmadığını forum ya da discord üzerinden öğrenebilirsin.

Forumda akşam herhangi bir haber yoktu dün, steamde zaten eklisin sadece discord kanalına girmedim onada bu akşam bakayım.
q59zb6s.jpg
Ara
discord linki alabilirmiyim ?
Ara
Bende alayım aramada çıkmadı.
q59zb6s.jpg
Ara
Forumun sol üst köşesinde 7 tane link var facebook, twitter vs, onların en sağındaki discord linki. Ona tıklayarak girebilirsiniz.
tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Abi arkadaşlarla cohdaydık görmemişim . Discord kanalına girdim artık oradan bol bol oyun atarız :)
Ara
oyun attıkça çağırın gençler :) :)
Ara
(18-10-2018, 18:50)gLo1NN : oyun attıkça çağırın gençler :) :)

Kardeş seni çağırınca hep güçlü adamlar geliyor :P
Ara
var mı ? coh atacak babayiğtler
Ara
Şuan 4 kişiyiz ama rakip yok 4v4 için.
q59zb6s.jpg
Ara
bu akşam coh atalım ya ?
Ara
Ben gelirim akşam
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.