[MP] CoH2 - Panther Ligi: Ocak 2019
PANTHER KUPASI

935205348643.png

ŞAMPİYON: BİÇER DÖVER TAKIMI
flavius
BotGiyenAdam
glo1nn
Alpan

61a.jpg

83878c918404.png

Organizasyon Ayrıntıları

Başvuru Şartları ve Süreç
1- Minimum 4, maksimum 6 oyuncu bir araya gelerek bir isim altında takımını kurmalıdır. İsimlerin kolay okunur, etik ve Türkçe olmasına özen gösterelim.
2- Başvuru yapmak için bana yani @napolyon94 nickli üyeye ST forum içerisinden özel mesaj atınız. Bu mesajın içeriği şöyle olmalıdır.
-Takım ismi
-Takım üyelerinin nickleri ve steam profilleri (herkese açık olmalıdır.)
-Takım kaptanının GSM numarası. (Olası bir sıkıntıda ulaşabilmek, teyit alabilmek için)
3- Başvurular 24 Ocak 2019 Saat 23,00'da bitecektir. Başvurular biter bitmez fikstür ve oyun saatleri yayınlanacaktır. 

Panther Ligi Takımları
1)Mavzer İdman Yurdu: Naked, Lygrim, napolyon94, Westernfront.
2)Dikkat Panzer: Huzeyfe, Guderian, ResadDagli, Kitler.
3)BiçerDöver: flavius, glo1NN, BotGiyenAdam, ALPAN.
4)Körler Birliği: Rudy, Battalgazi, Tolunay, Özkan, ABDKürdü, Ramazan.
5)Cehennem Melekleri: LastImpactBlender, Iron Breaker, STALKER, NiChaolas.
6)Berlin Tosunları: HamzaMT06, SefaUzuner, ShadowStorm, Saint Deufhart, Onur34

FİKSTÜR
03c7c0ab5874.png

Harita Listesi
(Ev sahibi takım sadece bu harita listesinden bir harita seçebilir.)
Accros the Rhine 

Essen Steelworks
Port of Hamburg
EttelBruck Station
La Gleize
Lienne Forest
Oka River Winter
Steppes
General Mud
Angermünde
Red Ball Express
Hill 400
Rzhev Winter
Fields of Winnekedonk

1585adbfb510.png

KARA LİSTE
Ara
Mavzer İdman Yurdu ve Fikirtepe Gençlik takımları eklendi. Kaldı geriye 4 takımlık yer, haydi beyler kurun takımlarınızı
Ara
Axis veya allies seçtikten sonra ev sahibi takım tüm factionlarını seçtikten sonra mı deplasman seçim yapacak yoksa bir sırası var mı ?
Ara
Katılmak isteyip takım oluşturamayanlar bana mesaj atabilirler.
hby6qc.gif
Ara
(24-01-2019, 00:26)flavius : Axis veya allies seçtikten sonra ev sahibi takım tüm factionlarını seçtikten sonra mı deplasman seçim yapacak yoksa bir sırası var mı ?

Hocam mobildeyim, sizin takimi ekleyecegim pc ye gecince.
3.Takim BiçerDöver hayirli olsun.

Ev sahibi takim hem ulkeyi hem harutayi seciyor. Boylece zayif takimlarin kendi ic saha turunda onemli bir kazanma sansi oluyor. Deplasman turunda ise ne takim nede harita sizin seciminizde olmadigindan ufak bir stres oluyor.

Panther Ligi ve konseptini aslen Agustos ayinda HCL ismiyle organize etmis ve uygulamistim forum disinda. Aksam HCL de nasil vir surec oldu gosterecegim.

Bunun disinda @Ayro senin gibi birkac arkadasta takim bulmakta zorlaniyor. Sizleri pc ye gecince organize edip bu konu altinda etiketleyecegim. Belki anlasir bir takim kurarsiniz.
Ara
Sağolasın demek istediğini anladım ama benim sorumu örnekle açıklayayım. Mesela ev sahibi takım lobiyi kurdu bizi davet etti ve takımlarını seçtiler axis olarak şimdi onlar okw wehr hepsini seçtikten sonra mı biz rusudur amerikasıdır seçmeye başlıyoruz yoksa onun bir sırası var mı diye sordum.

Bir de 50 dk bittikten sonra vp puanlarına bakılmaksızın mı beraberlik ilan ediliyor?

Edit: Bir de ev sahibi takım benim alacağım amerika rusya gibi takımları seçemez heralde değil mi :D
Ara
(24-01-2019, 12:35)flavius : Sağolasın demek istediğini anladım ama benim sorumu örnekle açıklayayım. Mesela ev sahibi takım lobiyi kurdu bizi davet etti ve takımlarını seçtiler axis olarak şimdi onlar okw wehr hepsini seçtikten sonra mı biz rusudur amerikasıdır seçmeye başlıyoruz yoksa onun bir sırası var mı diye sordum.

Bir de 50 dk bittikten sonra vp puanlarına bakılmaksızın mı beraberlik ilan ediliyor?

Edit: Bir de ev sahibi takım benim alacağım amerika rusya gibi takımları seçemez heralde değil mi :D

1) her zaman axis vs allies olur.  
2) oyunlar her saat basi beli pldugu icin max 50 dk olmasina uygun gorduk. Oyunlarin %95 i zaten bu sureyi 3vs3 de goremiyor. Fakat hem zayif olan takimlarin en azindan berbaerlik iile puan almaya calismasini istedik. Hem oyun saatlerinin aksamamasini isistedik. Agustos ayinda ki HCL de tek bir mac dahi 50 dk surmedi.
3) Evet 50:00 oldugunda oyun bitmemisse direk berabere isterse sonuc 500-10 olsun. Bu konu bayagi net.
Ara
2. takımın 2 oyuncusun nickleri güncellendi, BiçerDöver takımı listeye 3.takım olarak eklendi. Şu an hali hazırda 2 takım daha kurulmaya çalışılıyor. Başvuru sürecini 1 gün daha uzatıyorum. Muhtemelen 5 takım olacağız bir sürpriz olmaz ise, zaten en fazla 6 takım olacağımızı belirtmiştik. Bugün maçlar olmayacak, fakat yarın açılış maçlarını inşallah oynayacağız. Bu akşam yani 25 ocak gecesi fikstürü paylaşırım. 

ÖZETLE;

LİGE BAŞVURULAR İÇİN SON 23 SAAT, 3 TAKIMLIK YERİMİZ KALDI! HAYDİ BEYLER BAYANLAR ORGANİZE OLALIM!

Not: takım bulamayan arkadaşları özelden kontak kurduracağım. Takım bulamayanlar bana özelden yazsın.

Edit: 4.takımımız Körler Birliği'de an itibari ile listeye eklenmiştir.
Ara
Maçlar yayınlanacak mı?
tTRiYax.png
Ara
(24-01-2019, 16:06)napolyon94 :
(24-01-2019, 12:35)flavius : Sağolasın demek istediğini anladım ama benim sorumu örnekle açıklayayım. Mesela ev sahibi takım lobiyi kurdu bizi davet etti ve takımlarını seçtiler axis olarak şimdi onlar okw wehr hepsini seçtikten sonra mı biz rusudur amerikasıdır seçmeye başlıyoruz yoksa onun bir sırası var mı diye sordum.

2) oyunlar her saat basi beli pldugu icin max 50 dk olmasina uygun gorduk. Oyunlarin %95 i zaten bu sureyi 3vs3 de goremiyor. Fakat hem zayif olan takimlarin en azindan berbaerlik iile puan almaya calismasini istedik. Hem oyun saatlerinin aksamamasini isistedik. Agustos ayinda ki HCL de tek bir mac dahi 50 dk surmedi.
3) Evet 50:00 oldugunda oyun bitmemisse direk berabere isterse sonuc 500-10 olsun. Bu konu bayagi net.

50 dakika olduğunda bitmemişse mi vay anasını kurala bak be ne efsane kuralmış
Ara
(25-01-2019, 00:56)reddga : Maçlar yayınlanacak mı?

Maçları yayınlayacak altyapımız yok, fakat CoH2'de Twitch API'si oyun içi native olarak sunuluyor. Bu ne demek, izlemek isteyenler oyunun ana menüsünden "Spectate" menüsüne gelerek mevcut oyunları interaktif kanlı canlı izeleyebilirler demek.

(25-01-2019, 01:05)Alduin :
(24-01-2019, 16:06)napolyon94 :

50 dakika olduğunda bitmemişse mi vay anasını kurala bak be ne efsane kuralmış
Bu önceki organize ettiğimiz HCL'den kalma bir radikal kural. Aslında kaldırmak istedik, fakat bir türlü orta kararı bulamadık arkadaşımla. Bu yüzden Panther'de de aynen geçerli olsun, Panther2'de bu işi olması gereken noktaya getiririz dedik. Neden 50dk olduğuna gelince, maçlar hep saat başı olarak fikstürde yer etmişti. Çok seri bir biçimde oynanan ve biten bir organizasyon olmasını istemiştik. Hala daha öyle olmasını istiyoruz, fakat Panther başarılı olursa forudma daha ciddi ve daha geniş zamana yayılmış P2, P3, P4 organizasyonlarını görebiliriz. Uzaktan hayli saçma görünen fakat kısmen uygulamak zorunda kaldığımız bu kuralıda kaldırırız. :)

Daha somut bir şekilde gösterebilmek için sana HCL'den kalma fikstürü atıyorum. Görebileceğin gibi maçlar hep saat başı idi. 
https://docs.google.com/document/d/10rDn...sp=sharing
Ara
5. takım olan Cehennem Melekleri de eklenmiştir. 6. bir takımında kurmaya çalışan arkadaşlar var, renkli geçecek gibi duruyor lig :)
Ara
Maçlar bugün başlar mı ?
Ara
(25-01-2019, 13:24)flavius : Maçlar bugün başlar mı ?

Bugün fikstür yayınlayacağım. 6. takımın başvurusu biter bitmez tabi. Yarın da ilk açılış maçları var. Her takım yarın 2 maç yapacak. Sonraki 8 maç haftaya cuma ve cumartesi oynanacak. Takımların yarınki maç performansına göre plan, idman ve çalışma şansı olacak önümüzde ki 6 gün. 

Özetle, bugün değil yarın 2 maçınız var :)
Ara
(25-01-2019, 14:18)napolyon94 :
(25-01-2019, 13:24)flavius : Maçlar bugün başlar mı ?

Bugün fikstür yayınlayacağım. 6. takımın başvurusu biter bitmez tabi. Yarın da ilk açılış maçları var. Her takım yarın 2 maç yapacak. Sonraki 8 maç haftaya cuma ve cumartesi oynanacak. Takımların yarınki maç performansına göre plan, idman ve çalışma şansı olacak önümüzde ki 6 gün. 

Özetle, bugün değil yarın 2 maçınız var :)

Pazar günü maç olmamasına sevindim :)

Şimdiden herkese başarılar :)
[+] 1 üye flavius nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
KONTENJAN DOLMUŞTUR, BAŞVURU SÜRECİ TAMAMLANMIŞTIR.

2.takımın ismi Dikkat Panzer olarak değiştirilmiş, ayrıca 6. takım olarak Berlin Tosunları eklenmiştir. Fikstür'ü akşam olmadan yayınlayacağım.
Ara
3a82ad8a1259.png

Fikstür çekilmiştir, ilk maçlar görüldüğü gibi yarındır. Geçici bir Discord kanalında oynayacağız. Takım kaptanlarına iletişim bilgilerini ve kılavuz steam profil linklerini göndereceğim.
Ara
başlıyoruz arkadaşlar, herkes eksiksiz geldiği için teşekkür ederim :)
Ara
@Duman @Ayro
Sahsi fikrim maclar ekstradan twichte yayinlanirsa guzel olacagini dusunuyorum. Coh'un observer modu olmasi lazim.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
20,00 Maçlarının sonuçları;
Dikkat Panzer vs Cehennem Melekleri ------------ Dikkat Panzer 15dk 20sn içersiinde maçı kazandı, maç sonucu 482-0. Dikkat Panzer 3 puan aldı.
Biçerdöver vs Mavzer İdman Yurdu ------------ Biçerdöver takımı 27dk 30sn içerisinde maçı kazandı, maç sonucu 443-0. Biçerdöver 3 puan kazandı.

Ayrıca 21,00'da ki Berlin Tosunları vs Cehennem Birliği gece 24.00'a teknik sebeplerden ötürü ertelenmiştir.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.