[MP] EU4 - Alternatif Multiplayer: Mart 2020
Bir oyuncunun nation ruining yaptığını düşünmeniz o oyuncunun nation ruining yaptığını göstermez. Oyun sırasında zaten bana yazmıştınız bu konu hakkında görüşlerimi paylaşmıştım. Konuyu buraya taşıdığınız için buraya da yazacağım. Memlük oyuncusu oyun başlangıcında yeni devraldığı bir ülkeyle iki farklı oyuncu devletiyle savaşta başladı. Bu savaşlardan birisinden vazgeçip diğer savaşa odaklanmayı tercih etmesi nation ruining olarak değerlendirilmiyor. Vazgeçtiği savaş sebebiyle sizinle yaptığı savaşta da savaşmamasını bekleyemezsiniz.
[+] 4 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
oyun kurallarını diger seride daha oynanışa uygun mekaniklere çevirmemiz gerek adam oyundan dusunce veya yapay zekaya bırakmak zorunda kaldıgında form atılıyor form kuralını kultur degıstırmeden yapılanlara tasısak daha guzel olucak kımse %100 her oyuna tam vaktınde gelemıor veya oyundan dusmeme garantısı yok aksılıkelrı onmelek lazım.
Ara
dünyaya zulmeden ülkelere sürekli saldırıp duran süper güç devletler her kimle savaşırsa ben cont atacagım bu devletleri yavaşlatmanın en iyi yolu bu.
[+] 2 üye alemdarpasa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-03-2020, 20:40)Aeschyli : Bir oyuncunun nation ruining yaptığını düşünmeniz o oyuncunun nation ruining yaptığını göstermez. Oyun sırasında zaten bana yazmıştınız bu konu hakkında görüşlerimi paylaşmıştım. Konuyu buraya taşıdığınız için buraya da yazacağım. Memlük oyuncusu oyun başlangıcında yeni devraldığı bir ülkeyle iki farklı oyuncu devletiyle savaşta başladı. Bu savaşlardan birisinden vazgeçip diğer savaşa odaklanmayı tercih etmesi nation ruining olarak değerlendirilmiyor. Vazgeçtiği savaş sebebiyle sizinle yaptığı savaşta da savaşmamasını bekleyemezsiniz.

bu arada memluke 2 oyun günü  oyuncu verilmeyip tunusu yenerken oyuncu  alınması  ve  savası tunusun kazanmıs gibi  para alması  manidar.
Ara
1470 yılında önerilen ülke sayısı 8
Memlükler - Samtskhe - Litvanya - Huron - Mainz - Shimazu - Transoxiana - Kotte

1470 sonrası Rassid oyuncusu tarafından atılan ileti
(20-03-2020, 00:21)alemdarpasa : Memluke oyuncu gececekse  rassids  le oynanmaz cidden  annex yememek ıçın dev basdım tek toprak kaldım perma  claimlari varken zaten memlugun benı orda yasatması  da akıllıca olmazdı oynanmayacak ulkenın dııbne attınız resmen

Memluk tranxosiana  bosaldıya ben  geçmek isterim.

1506 yılında önerilen ülke sayısı 5
Memlük - Litvanya - Mainz - Huron - Kotte

1533 yılında önerilen ülke sayısı 2 
Memlükler - Mali

1470 yılında Memlük başvurulara açıktı ancak başvuranlara söylediğim üzere o büyüklükte bir ülkeye başvuru için bildiğimiz bir oyuncu bekleniyordu. 1533 yılı itibariyle önerilen ülke sıkıntısı çekilmesi ve bölgedeki diğer oyuncuların kendilerini toparladıklarını göz önüne aldığımda ülkeyi normal başvurulara açık hale getirdim. Daha önce ülkenin boş kalmasının sebebi hem istediğimiz bir başvuru göremememiz hemde rastgele verilen bir oyuncunun bölgede bulunan diğer küçük oyuncu devletlerinin oyununa kötü etki edebilme ihtimaliydi. 

Alıntı:bu arada memluke 2 oyun günü  oyuncu verilmeyip tunusu yenerken oyuncu  alınması  ve  savası tunusun kazanmıs gibi  para alması  manidar.

Buraya bu şekilde ileti atmak bile benim için oldukça can sıkıcı ancak yukarıda yazılan ileti çok ağır ve çirkin bir suçlama. Bu ileti Memlük oyuncusunun seçilmiş biri olarak oyuna katıldığı ve oyunun yardımcı yöneticisinin kazancına yönelik bir oyun oynadığına ilişkin bir ileti. Her şeyden önce ülke yerleştirmeleri sadece benim tarafımdan yapılıyor. İkinci olarak Memlük verdiğim asıl oyuncu oyun saatinde aktif olmadığı için lobide başvuran farklı bir oyuncuya verildi. Aşağıda ki ileti oyuncuların farklı olduğunu kanıtlar nitelikte. 

(24-03-2020, 21:23)Aeschyli : @*EgbertOfEngland - Mali
@*JaguarLord - Memlükler  olarak güncellenmiştir.

Yaptığın bu suçlamayı normal bir eleştiri olarak değerlendiriyor olabilirsin ama arkasını doldurmadan bu şekilde cümleler kurduğunda eleştirmiş değil hakaret etmiş oluyorsun. Tüm bunlara ek olarak ; Memlük verilmemesinin sebeplerinden birisinin Rassid oyuncusunun durumuna kötü etki edebilir olması, Yemen devletini etkinlikten çıkartmam gerekliyken iyi niyetli düşündüğümden bunu yapmamam ve üstüne bu devletin oyuncusundan bu tür bir hakaret almam gerçekten manidar...
[+] 11 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
%15 shock savunmasını %10 morali ben isteyerek vermedim yemen idealarina.
Ara
oda kuruldu
id: 90133881010576392
şifre: st
Ara
Etkinliğin yayını için Strategyturk Twitch: https://www.twitch.tv/strategyturk
hby6qc.gif
Ara
Rehost atılıyor.
Ara
Buradan Shimazu oyuncusunu takdir ediyorum ve saygılarımı sunuyorum çok yeni bir strateji ile çığır açtı sonuçta 200 yıl boyunca Yuan ile savaşmamak çok büyük bir başarı
arkadaşımızın 2. oyuncu savaşı Persia ile oluyor gerçekten çok mantıklı.
[+] 1 üye Ainulindalë nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
eu4_map_HUN_1620_01_23_1.png
1620 Dünya Haritası
1620s.png
1620 Oyuncu Haritası
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
yuzde1620.png

İttifak Limiti: 12,5
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Litvanya Devleti olarak hakkımız olan kırımı aldık. tabiki dostumuz venedik in yardımlarıyla tüm kırım ticaretinin Litvanya Devletine ait olmasını istiyoruz
Ara
Butua.png
                                                                       Butua Imparatorluğu                                  Butua imparatorluğu olarak memlükler ve yemenlilere karşı önemli bir zafer kazandık.Düşmanın ordu sayısı bizden kat kat fazla olmasına rağmen disiplinimiz sayesinde hepsini alt ettik ve teslim oldular.İmparatorluğumuz gitgide büyüyor ancak pers ve aragon ile sınır olmamız yakındır ve bu da tehlikeli bir durum.
€20
[+] 1 üye Aiakos nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
3ui1te.jpg
[+] 7 üye TerraBlade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
gardaş bu golden orda size ne etti
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 4 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaşlar 2.hafta görüş anketi açılmıştır. Bütün oyuncuların ankete katılımda bulunması bekleniyor. 

https://forum.strategyturk.com/konu-anke...-mart-2020
Ara
Merhabalar, devam etmekte olan bir multi'ye katılabiliyor muyum? Bu multi'ye katılmak için nereye basvurmam gerekiyor?
Ara
@Joe Andy
Şuanda verilebilecek bir ülke bulunmuyor ancak gelecek oyun günü gelmeyen oyuncular olabilir. Siz beni steam üzerinden ekleyin bir sonraki oyun günü lobide boş ülke görürsem size ulaşırım.

https://steamcommunity.com/id/aeschyli
Ara
Teutonic_Order.png

Geçen hafta müttefiklerimizin yardımlarıyla gerçekleştirdiğimiz geri dönüşün ardından işgal altında olan son iki vilayetimiz olan Danzig ve Memel'i de geri aldık. Bunun üzerine kafir ve gaspçı Leh ırkına son darbeyi vurarak Macaristanla birlikte Lehistan'ı paylaştık. İmparatorluk içindeki doğrucu dini savunan ve İsa'yı seven kardeşlerimizle aynı safta yer almaktan gurur duyuyoruz ve din savaşına katılmayı dört gözle bekliyoruz. Şimdilik genişleme hedefimiz bulunmuyor. Şanlı Prusya'nın yüce Töton kentlerini birbir geliştirip medeniyetin kalbinin Baltık'ta attığını dünyaya göstereceğiz. Tanrı Yüce Prusya'nın Şanlı Töton Ulusunun Soylu Düşesi'ni korusun.
[+] 1 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.