[MP] EU4 - Custom Multiplayer: Ağustos 2018
Arkadaslar forumdan ve steam den bugun (ve tum pazartesi gunleri) icin yedek bulamadim Bilginize.....
Ara
Oda kuruldu.
Sic Parvis Magna
Ara
Perşembe günkü oynanacak save dosyası:
https://cdn.discordapp.com/attachments/4..._01_04.eu4
Sic Parvis Magna
Ara
la.jpg

LAST STAND

İlk iş olarak Ladoga'nın dostu olan, ve verimli topraklara sahip Mazovia'ya savaş ilan ettik. Ladoga dostunun yanında savaşa katıldı. Ladoga ile çekişmeli savaşlar versek de Mazovia'nın topraklarını işgal ederek savaşı Mazovia'dan 3 toprak ve bir miktar para alarak bitirdik.

Ardından Sınırımızdaki Privit devleti bizim savaşmamızı fırsat bilip Mazovia'ya savaş ilan ederek hakkımız olan topraklara girdi. Bu sebeple kısa bir süre sonra Privitlere savaş açtık. Privit'lerin dostları çokça idi fakat kurtarmaya yetmeyecekti. Ayrıca Privit'in 11bin askeri üstümüze yürüyüp bizim ordumuza zarar veremeyip son askerine kadar katledilince Privit daha fazla savaşmayıp yenilgiyi kabul etti ve biz de Avrupa'ya olan fazla agresifliğimizden dolayı Doğudan toprak alarak savaşı bitirdik. Bu topraklardan da Ladoga'da bolca core'u olan bir devlet saldık. Bir sonraki hedef Ladoga olacaktı.

Mazovia savaşından olan ateşkes anlaşmasının sonlanması ile Ladoga'ya saldırmaya karar verdik. Ladoga'nın Doğu Roma ve İskitler gibi hiç küçümsenemeyecek dostları vardı. Ordumuzun bölünmesi sebebi ile başlarda yenilgiler alsak da savaştan diğer ülkelerin çıkması ile sadece İskitler ve Ladoga kaldı. Son bir savaşın ardından yenilgiye uğradıktan sonra, Ladoga'da yenilgiyi kabul etti ve bir çok Ladoga toprağı elimize geçti.

Mazovia Savaşı
la1.jpg

la2.jpg

la3.jpg

Privit Savaşı
la4.jpg

la5.jpg

Ladoga Savaşı
la6.jpg

la7.jpg

la8.jpg

la9.jpg

la10.jpg
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaşlar iyi akşamlar, işlerimin yoğunluğu ve ortaya çıkan yurtdışı iş seyahatleri nedeni ile multiplayer etkinliğine devam edemeyeceğim, büyük ihtimalle bir süre başka etkinliklere de katılamayacağım. Bu sebeple katılımcı arkadaşlardan özür dilerim.

Ülke bilgileri aşağıdaki gibidir;

Development:376
Ekonomi şu anda orta güzel ekonomik hamlelerle daha da iyi olabilir.
İdealar:economic,quality ve trade (tamamı açıldı), bütün ulusal idealar da açık
Vikings of Madagaskar oyuncusu ile savaş hali var (5 senedir)
Etkinlik başında ülkeyi kuran arkadaş güzel askeri idealar seçmiş, Hindistanın Prusya'sı olmaya aday bir ülke (%125 disiplin ve infantry combat ability +40, cavalry ve artillery de +10)
Oyuncu müttefiği yok, diplomaside dikkatli olmak gerekiyor.

Velhasılıkelam ülke seçilebilir durumdadır. Herkese iyi oyunlar.
[+] 1 üye cetanu nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bugünkü grand mpde de karsilastigim internet sorunu cozulebileccek gibi olmadigindan dolayi hem o mpden hemde bundan ayriliyorum.Ben defalarca girmek istememe rağmen sorunu çözemedigimden oyuncu arkadasları sıkmamak icin ayrildim.Uzunca bir süre ben de katılmayacagim mplere.
Privit'e geçmek isteyen varsa geçebilir.Yoksa yıkın gitsin :/
Ara
hem pek zevk almamam hem de yeni başlayan ödev dönemi nedeni ile pc ile fazla vaktimin kalamamsı nedeni ile mp'den ayrılıyorum. Şu ana kadar oynayan herkese çok teşekkürler ve iyi eğlenceler.
Ara
geçen mp gelemediğim için özür dilerim ödev kaynaklı giremedim önceki eylül mpsi gibi aynı nedenden gelemicem ödevlerin bukadar fazlalaşmasını ilk haftalarda beklememiştim. özür dilerim gelemeyeceği için mp den çıkıyorum :(
Ara
(25-09-2018, 01:29)altnkurt : Perşembe günkü oynanacak save dosyası:
https://cdn.discordapp.com/attachments/4..._01_04.eu4

oda kuruldu. Şifremiz yine herzamankisi.
Ara
rehost save dosyasi : https://drive.google.com/open?id=1q_mf1v...GG34rR40fC
Ara
Screenshot_4.jpg

Filler adaya sığmıyor.

Screenshot_5.jpg

Bütün parayı fillere bastık. Adayı sirke çevirdik.

Screenshot_7.jpg

Hain krakerler haracını almasına rağmen yine de bize saldırmayı seçti. Sonunda 40 bin krakerli adamızı işgal için geldiler. Krakerler...Gidip isimlerini sınadık. Kralımızın sınavından geçemediler. 40 bin krakerli o gün hint okyanusunun serin sularına boyladı.

Doğu Afrika ticaretini kontrol etmek için gemilere ihtiyacımız yoktu. Bunu farketmemizi sağladığı için de krakerlere teşekkür ederiz.

Screenshot_6.jpg

Eskimiş donanmamızı yakarak giderlerimizi de büyük ölçüde azalttı krakerler. Artık politikamızı ticaret gemileri yerine kalyonlara çevireceğiz. Gemiler kendi giderlerini bile zor amorti ediyordu. Bir de kalyonlarla karşılayalım krakerleri.

"Biz 40kyı wipelamakla sizin kolunuzu kestik, siz okyanusta bizi yenmekle, sakalımızı traş ettiniz. Kesilen kolun yerine yenisi gelmez, fakat kesilen sakalın yerine daha gür çıkar."
Sic Parvis Magna
[+] 3 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ekimde yeni bir custom gelir mi
Ara
yeni i custom bir süre gelmez, özel bir etkinlik olduğu için aradan biraz zaman geçmesi lazim. custom mp kalabalık olunca zevki çıkıyor.

1590 harita

ptaiqh.png
[+] 2 üye Raijin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Red deer a oyuncu arıyoruz, @4S0S a ulaşamıyoruz. Devletin durumu gayet iyi gp list de ilk3 de. Ekonomisi yerinde. Yeni oyuncusunu bekliyor
Ara
arkadaşlar ben geçen haftada belirttiğim gibi kazzak ülkesine pazartesi günleri icin yedek oyuncu arıyorum.
Ara
https://drive.google.com/open?id=10_MyRo...JlLQrCNkEm

Oda 20:40 civari kurulacak, 21:00 gib ide başlayacagiz. save dosyamizi indirip güncel versiyonla etkinliğimize katılabilirsiniz.

Oyuncu gereken ülkeler:

Red Deer
Kazzak
Ara
custom aldigimiz idealar değiştiği için savede sorun var, 1,26 sürümden devam etmemiz gerekiyor
Ara
oda tekrar kuruldu, versiyon 1.26.1.0 da oynayacağız. nasıl v ersiyon değiştirebilirim diye soranlar için buradan yapabilirler.

save dosyası: https://drive.google.com/open?id=1t6cr23...wVejLrfLps

Odamiz kuruldu.
Ara
(01-10-2018, 21:00)Raijin : oda tekrar kuruldu, versiyon 1.26.1.0 da oynayacağız. nasıl v ersiyon değiştirebilirim diye soranlar için buradan yapabilirler.

save dosyası: https://drive.google.com/open?id=1t6cr23...wVejLrfLps

Odamiz kuruldu.

Bu Paradox ve Steam insanları kanser etmek için organize olmuş iki kuruluş bence
[+] 1 üye p1sag0r nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1614 Oyuncu haritası

eu4_map_D19_1614_01_02_1.jpg
[+] 1 üye Raijin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.