[MP] EU4 - Custom Multiplayer: Ağustos 2019
Misafirler geldiği için katılamıyorum malesef kusura bakmayın
Ara
Dostlar bugün acil isim çıktığı icin gelemiyorum kusura bakmayın acildi.
Ara
rehost atıyoruz

unknown.png
Ara
Dost olarak gördüğüm oyuncular oyunlara gelmediği için bölgede yalnız kaldım.Dört yanımda düşman kaynıyordu (Sırasıyla; Aytaç, Aes,Krakerya en sonda da serbest kalan vassalım loki.Loki ilede huns dahil bu üç rakibim allydi.)

Herkes sıkıldım lafına takılmış aes ile ilk yaptığım savaşta berkayla ve koalisyonla savaştığını gördüm(fiilen hiç bir savaş yokmuş sonradan fark ettim sadece ismi savaşmış) zayıf düştüğünü düşündüm ve bohemyanın güneyini almışken daha da ilerlememesi için saldırdım benim için karlı duruyordu ilerde bana rakip olabilecek bir oyuncuyu yavaşlatmak ve büyümesini engellemek.
Berkay ile yaptığım ikinci savaştan önce ise onu düşman ya da tehdit olarak görmüyordum ama kendisi danzigi salmayacağını söyledi bende salmazsan eagle ile ally olur sana dalarız dedim o da dalın dedi.Kendisinin bu tavrından dolayı düşman olarak gördüm ve savaştım.Savaşmasam aes zaten zayıf düşmüşken ilerde bana gelebileceğini düşündüm bundan dolayı onu zayıflatmanın mantıklı olduğunu hissettim.
(Bu arada herkes berkay ve eagle sınırken herkes ally kalmalarını eleştiriyordu ama daha sonra dip dibe olan aes ve berkay ally oldular ve kimse lafını bile etmedi.)

Yani lafın kısası oyuncularla yaptığım bütün savaşlarda bir karım vardı ya da  amacım  ilerde oluşabilecek bir tehtidi önlemekti.
Karım olmayan ya da bana düşman olmayan hiç bir savaşta bulunmadım.

Devam etmeliydin diyenler için şunları söylemek istiyorum hem melih hem eagle oyundan ayrıldılar avrupa da geri kalan ülkelerin ise hepsi rival truce bittikçe savaş ilanı yiyecektim.Olsun belki birisi enforce atar diye düşünürseniz enforce atacak tek kişi vardı huns oda rusya için benimle savaşmaya gelmişti.Ülke başında olsamda olmasamda sürekli %100 ws vereceğim için ayrıldım.
Sonraki etkinliklerde görüşmek üzere.

vaArVp.jpg
Ara
loki ne durumda eğer iyiyse alayım :D
Ara
valla güçlüydün lokiyi saldırdım senden her türlü yenilcektin o vasalın durumundan aslında bu çağda savaş açarak alman daha iyi olurdu ben garantör atardım ama oyunda sıkılmamım asl sebebi kimse benimle iletişime geçmiyor. NeoKazak oyuncusu keza o yüzden daldım düşmanımla ally olup genişlemesini bekleyemezdim düşmanım o sıralar çin tradesine girmişti attık ama

Ara
20190908005838_1.jpg

Vahidyan'ın gökten zembille indirdiği swabia'nın intergalaktik komplosu. Başımız dik vatanımızı sonuna kadar savunacağız.

Kraker ihaneti ise tarihe net olarak geçmiştir. Zaten en baştan güvenmiyorduk kendilerine.

Oyunda karşılıklı savaşa girdiğimiz oyuncu ülkeleri ;
Sparta, Leon, Krakerya, Svadya, Rempire, Eagle, Swabia, İlluminati

Avusturyalının tek dostu Avusturyalıdır.
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Millet diğer oyuncularla uğraşır, benim en büyük belalım Nogai ai'ı. :(((
[+] 2 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
salayım istersen konuşmadın bile benle

Ara
Hunlar eventle gelen sentetikler gibi, varoluşsal tehdit. Kimsenin diplomasi yapmaması lazım.
[+] 3 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kırıldım yani alacağımız bölgeleri belirleyip usulca oynayabilirdik çinden çıkardım seni sadece geri ne aldığın önemli değildi ama ai nogay daha iyi diplomasi yaptığı bir gerçek

Ara
(08-09-2019, 01:46)Işıkay : alacağımız bölgeleri belirleyip usulca oynayabilirdik

e75.jpg
[+] 2 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
yani amaçlar belli çakışıyorsa savaşılır uğruna yani benim niyetim çini yemekti

Ara
(08-09-2019, 01:50)Işıkay : yani amaçlar belli çakışıyorsa savaşılır uğruna yani benim niyetim çini yemekti

Öyle tabi ki. Bana kalırsa Hun'un oynayışında bir sıkıntı yoktu. Biz diğer oyuncular olarak çok kontrolsüz büyüyen bu güce karşı bir hamle yapmayı başaramadık.
Ara
Süper güç olarak dünya diplomasisinden yalnızlaştırıldığımı düşünüyorum ancak bana sığınan kimseyi geri çevirmedim

Ara
(08-09-2019, 01:04)Işıkay : valla güçlüydün lokiyi saldırdım senden her türlü yenilcektin o vasalın durumundan aslında bu çağda savaş açarak alman daha iyi olurdu ben garantör atardım ama oyunda sıkılmamım asl sebebi kimse benimle iletişime geçmiyor. NeoKazak oyuncusu keza o yüzden daldım düşmanımla ally olup genişlemesini bekleyemezdim düşmanım o sıralar çin tradesine girmişti attık ama
Hocam güçlüydüm rusyada ki vassalım gözüne battı madem de zanzibarda, capede toprağın varken yanındaki tüm bölgeleri alan britanya oyuncusu hiç mi gözüne batmadı.İran, Irak gibi bölgelerde toprağın varken aeglenin kalan topraklarını gpde 3.olan berkayın yemesine niye müsade edip savaştan wp ile ayrıldın?Dibinde bunca şey varken taaaaa Rusyadaki vassalımız mı battı gözüne cidden inanamıyorum hiç bir mana bulamıyorum. 
Ha dersen ki gıcık oldum sana ondan malaccadan moskovaya savaşmaya geldim derim eyvallah en azından bir manası var.
Ara
Dumanın dediği gibi her şey yenilinceye kadar güzel galiba yeri gelir canım sıkıldı diye bahane bulursunuz savaşlarınıza yeri gelir kendinize açılan savaşa dünyanın en büyük sebebi olmasını beklersiniz. Bak senin savaşına gelmedim bile eaglenin 3-4 kalesini kulaşttım ordusu bile yüzleşmedi benimle. Ha kendine garantör atmamı beklerken benim Mallaccadan kalkıp moskovada senin yanında savaşmamı nasıl bekliyorsan bu da normal durum daha da açıklamayacağım bariz çoğu şey.

Ara
anladığım kadarıyla mpde çoğu kişi yapay zeka dövmekten hoşlanıyormuş 200 250 yıl boyunca yapay zeka dövmek istesem single player oynardım kusura bakmayın yanlış gelmişim
Ara
Tamam da sen oyuncu savaşı gördün diye çıktın. Yapay zeka dövmek için çıktın sanırım oyuncu dövemedin diye. Bu arada eu4 strateji oyunundan çok diplomasi olarak görüyorum ben, tabi güçsüz olanların bazı şeylerden feragat edip düzgün diplomasi yapması gerek.

Ara
''200-250 yıl''

Ayrıca herkes kuzey almanyadan güney almanyadaki rivalime saldırmamı manasız bulmuş malakkadan novgoroda savaşmak kadar manasızdı sanırım yeni fark ettim
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.