[MP] EU4 - Custom Multiplayer: Şubat 2018
Katılmayı çok isterdim lakin şu sıralar pek zaman ayırabileceğimi sanmıyorum. Kısmetse bir sonraki sefere...
Ara
Katılmak isterdim fakat halihazırda hafta sonu olan eu4 etkinliğinde olduğumdan daha fazlasına zaman ayırabilecek durumda değilim.
Ara
Ben de katılmak isterdim fakat hafta sonu etkinliği var bu sebebden dolayı katılamıyorum.
Ara
Görsel

Şu anki haritamız bu şekilde.

Oyuncuların lobide dikkat etmesi gereken şeyler:
  • Tamamı büyük harften oluşan ülke ismi yazılamaz.
  • Hiçbir oyuncu ülkesinin rengi bir diğer oyuncu ülkesiyle aynı olmamalıdır.
[+] 4 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Kuruldu.
1JjGrN.jpg
Rehost: https://drive.google.com/open?id=1B_1Qgx...U03syJDnoU
Dünyanın önde gelen güçlerinden biriyiz ve bu böyle devam edecektir...

1JjpXB.jpg
Ara

1478
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
qG9AzZ.jpg
Madagaskar Vikingleri olarak kısaca bir özet geçmem gerekirse;
İlk aksaçlı Beorn Von Toxic hayattayken kendinden çok daha yetenekli olan Beorn Lukeni'yi naib atadı. Fakat bu naibin aksaçlı olmaya ömrü yetmedi. Onun yerine Ameqran Loanga yeni naib olarak atandıktan kısa süre sonra aksaçlıyı Valhalla'ya uğurladık. 2. Aksaçlı Ameqran Loanga halefinden daha yetenekliydi. Aksaçlı olduktan sonra naibi olarak Andile Rozwiyi belirledi. Daha sonra ülkesine rönesans getirdi. Bir çok tapınaklar inşa ettirdi. Donanmayı ve orduyu büyüttü. Nubia savaşçı kabilesinden Comoros adasını satın aldı. Halefinin döneminde uzun diplomatik çabalara rağmen Qhardo dükünden alınamayan "Üç Ada" yine gündeme geldi. Halkın ve civar ülkelerin tüm tepkisine Üç Ada'nın kontrolü için savaşıldı. Aden Körfezinde ve Hint Okyanusunda yapılan çıkartmalar sonucu Qhardo yenilgiye uğradı fakat Üç Ada Madagaskar'dan yönetebilmek için çok uzaktaydı. Bunun için Qhardo dükünün kontrolünde bırakılsa da Qhardo düklüğü Madagaskar Yüce Rahibi'ne boyun eğdi. Bunun yanı sıra gün geçtikçe büyüyen donanmamız da düzenli olarak Afrika, Arap ve Hint kıyılarını yağmalayarak yeni gemiler ve binalar için gereken hazineyi sağladı. Önceki aksaçlıdan kalan izolasyon politikamız sayesinde teknolojik gelişmeleri takip etmek için bol bol vaktimiz olacak.
Tanrı sizi kutsasın ve Vikinglerin gazabından korusun.
Sic Parvis Magna
Ara
Yapay zekanın 88 tane müttefiği var.
Ara
Avrupa'da çok ülke var EU4'un doğası gereği tek topraklı ülke bile olsa 8k 10k asker getirebiliyor savaşa ve dengeleri değiştiriyor.
RnEGrZ.jpg

Müslüman istilasından sonra Afrikaya gemiyle kaçan 3. Yazdegerd ve sadık soylular Vikinglerin baskısına dayanamayarak güneye doğru tekrar yelken açtı. Ümit Burnu'nun şiddetli fırtınaları yüzünden kuzeybatıya sürüklenen Yazdegerd'in küçük filosu Yeni Dünya'ya ve bilinmezliğe ayak bastı.
441ea13e95237217444e0db6351c9f3d.jpg
[+] 3 üye villager nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kayzer askerlerinin kendine has stili olmasina karşın reform geçiremedi.
9mv3Z9.png
[+] 3 üye etzel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu Avrupa da ki kabile görünümleri baya sırıtıyor. Kabile şeflerleri ile savaşıyoruz. Bir de yapay zekanın ideaları aşırı kötü dağıtılıyor. Keşke random biraz geliştirilse.
[+] 1 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
QVgg83.jpg
1435 de Çine Avrupadan göç etmiş bir adamın bu bölgede Avrupa teknolojisine  sahip bir Çin devleti oluşturma hayali vardı bu sebeple bu bölgede Nochtlia prensliğini oluşturdu kendisi bu uğurda vefat etti ama ülkenin başına onun vizyonunu anlamış ama yeteneksiz oğlu Waxher geçti.

Kültür: Cantonese 
Din: Konfüçyüsçülük

Önceden başvurduğum devlet yıkıldığı için daha sakin olan çin bölgesine bu başvuruyu atıyorum.
Ara
Salı günleri bir programım varda o yüzden katılamıcağım gibi duruyor.Tabi benim yerime salı günleri girebilcek biri varsa perşembe günleri gelebilirim.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
Save dosyası: https://drive.google.com/open?id=1v0USbV...GxLKXgu47t
Kuruldu.
Rehost: https://drive.google.com/open?id=1VfJA-7...XsS3oCGSBh

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.