[MP] EU4 - Minor Multiplayer: Mart 2022
(17-03-2022, 07:35)clnn : Etkinlik tahmini ne zaman başlayacak ve hollanda gibi personal union ile başlayan devletler seçilebiliyor mu?
Başlayabilmemiz için daha fazla katılımcı gerekiyor.Katılımcı sayısını yakaladıktan sonra denk gelen ilk çarşamba veya cumartesi günü etkinlik başlar.Konudan duyurusu yapılacaktır zaten.

Hollanda gibi pu devletler de vassal sayıldıkları için başvuruya açık durumda değiller.Low countrieste oynamak isteyenler için Friesland, Gelre gibi devletler başvurulabilir durumda.
Ara
Stadacona
Pasai
Münster
Ara
Köln, Rassids, Benin

https://steamcommunity.com/profiles/76561198195251630
Ara
Uesugi, Cusco, Köln

https://steamcommunity.com/id/pcoyun
WhaW8Am.gif
Ara
Ben katılamayacağım maalesef, başvurumu geri çekiyorum. Kusura bakmayın.
Ara
Tyrone
Ryazan
Siak
https://steamcommunity.com/profiles/76561198200327263/ 1200 saat
Ara
Kültür değiştirerek ülke kurmanın yasak olması bence yeterli. Komple ülke formlamanın yasak olması seçilecek ülke sayısını azaltıyor gibi.
[+] 1 üye Enesyavuz nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Saluzzo - Shimazu - Mutapa
Ara
Daha fazla katılım bekliyoruz arkadaşlar. Yarın veya Cuma günü ülkeler dağıtılır. Yeni katılımlarla birlikte bu Cumartesi başlarız diye düşünüyorum.
Ara
1.33 sürümünde sürekli crash verdiğinden bir müddet yeni yama beklenmeli , cumartesi günü kesinlikle başlanmaması gerektiği kanaatindeyim. Hem daha fazla katılım açısından ve multinin sağlığı açısından daha yararlı olacaktır.
Ara
Bir sonraki yama ne zaman çıkar belli mi bilmiyorum, daha fazla katılım olacağını düşünmüyorum.
Başlayacaksak biran önce başlamayı talep ediyorum, bayrama sarkarsa aramızdan bazı kişiler katılamayabilir.
Crash yeme olacaksa bence hiç yapmayalım, bayramdan sonra farklı bir konseptle oynarız.
Ara
(24-03-2022, 18:00)clnn : Bir sonraki yama ne zaman çıkar belli mi bilmiyorum, daha fazla katılım olacağını düşünmüyorum.
Başlayacaksak biran önce başlamayı talep ediyorum, bayrama sarkarsa aramızdan bazı kişiler katılamayabilir.
Crash yeme olacaksa bence hiç yapmayalım, bayramdan sonra farklı bir konseptle oynarız.

Katilmak istemeyene bahane bol.
Ara
Genel ve oyunu oynatmayacak ölçüde bir crash yeme sorununu redditte veya benzer platformlarda göremedim. Böyle şeylerle başka karşılaşan arkadaşlar varsa bana özelden yazsınlar, çok sıkıntılı ise başka bir çözüm bulunur.
Şu an için ama herhangi bir gecikme planı yok, yarın başvuranlara ülkeleri dağıtılır. Katılıma da açığız.
[+] 2 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(24-03-2022, 18:11)Sezar :
(24-03-2022, 18:00)clnn : Bir sonraki yama ne zaman çıkar belli mi bilmiyorum, daha fazla katılım olacağını düşünmüyorum.

Katilmak istemeyene bahane bol.
Ben MP hakkında kendi düşüncelerimi yazdım, herkes sataşmadan kendi fikirlerini yazabilir diye düşünüyorum. Neticede etkinliğin akışına düzenleyenler karar veriyor.
Ara
https://steamcommunity.com/profiles/76561198181599101/

Hesse-kilwa-brunei
Ara
(24-03-2022, 18:14)iberkay : Genel ve oyunu oynatmayacak ölçüde bir crash yeme sorununu redditte veya benzer platformlarda göremedim. Böyle şeylerle başka karşılaşan arkadaşlar varsa bana özelden yazsınlar, çok sıkıntılı ise başka bir çözüm bulunur.
Şu an için ama herhangi bir gecikme planı yok, yarın başvuranlara ülkeleri dağıtılır. Katılıma da açığız.

O zaman strategyturk>reddit. 

Çarşamba başlamayı öneriyorum bence, pazartesi yama gelme olasılığı var.
Ara
Oyuncu ülkeleri haritası :

minor2.png

Oyuncular ve ülkeleri

1-@Noir -- The Knights
2-@vonRoon -- Aq qoyunlu
3-@Joseph16 -- Haixi
4-@Enesyavuz -- Saxony
5-@AyhanTheGreat -- Mazandaran
6-@kscub -- Tyrone
7-@StannisB -- Uesugi
8-@Mabella -- Cheeroke
9-@e2444 -- Hesse
10-@BeRDuSH -- Mysore
11-@iberkay -- Byzantine
12-@HalisBey -- Theere Leagues
13-@Ferreke -- Multan
14-@Monokuma -- Pasai
15-@Aytaç -- Benin
16-@PCOyun -- Cusco
17-@Ladonen -- Ryazan
18-@clnn -- Saluzzo
19-@ilterolcan -- Önerilen ülkeler arasından yeniden tercih yapılmalı.

Önerilen bölgelerdeki seçime uygun ülkeler haritası : 

onermin.png

Önerilen bölgeler : 

1-Hollanda bölgesi 
2-İberya
3-Balkan ülkeleri
4-Kuzey Afrika bölgesi
5-Orta Afrika bölgesi
6-Kongo havzası
7-Batı Arap yarımadası (rassids tarafları)
9-Doğu Arap yarımadası (Hürmüz tarafları)
10-Kamboçya bölgesi

Etkinliği yarın saatinde başlatıyoruz.Yeni gelecek oyuncular ve başvuru sonucu ülkeye yerleşememiş oyuncular üstteki önerilen ülkeler haritasına göre seçim yapabilir.Etkinlik saatine kadar yeni başvurulara açığız.
Ara
Ansızın beklemediğim bir işimin çıkması dolayısıyla etkinlikten çekiliyorum. Diğer günler devam edebilirim aslında ama malesef yedek bulamadım.
Ara
Eğer gm izin verirse şuan ki ülkem knights'ı sırbistan ile değiştirmek istiyorum.
[+] 1 üye Noir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oda kuruldu.

Oda ismi : Strategyturk mp etkinliği
şifre : st

Server id: 90157508791791620
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.