[MP] EU4 - Minor Multiplayer: Şubat 2020
Hotjoinde oyun başlatılamadığı için rehost.
İsim: Strategyturk Minor Multiplayer
Şifre: st
ID: 90132634527652869
Sic Parvis Magna
Ara
İnternet konusunda yaşadığım teknik aksaklıklardan ötürü bugün katılamıyorum.
WhaW8Am.gif
Ara
Müsait bir ülkeye geçebilirim.
Ara
Arkadaşlar affınıza sığınarak,Kutai olarak oyundan çekiliyorum.Kutai'nin herhangi bir şekilde hayatta kalma şansı yok.Başta oyuna gelip , rehosta gelmeyen pegu oyuncusunu , geçerli bir mazereti yok ise buradan kınıyorum.İkimizin toplamından büyük mysore'a karşı beni tek bıraktı.
Ayriyetten , mysore oynayan arkadaş baya hırslı bir oyuncuymuş.Yaptığı yanlış demiyorum ama , biraz agresif bir oynayıştı.Kutai'de expansion , naval ve trade açmış adamın yanına agresif savaş açıp kurulmakta ne bileyim , garip.Tabi ben de pek insanlara karşı savaşmayı seven bir insan değilim bende de sıkıntı var.Tabi şunu anlamıyorum , artık tek başına oynayacak mysore , çine çıkana kadar.Böyle daha mı eğlenceli olur bilemedim.Rakipsiz kaldı sanki.
Hepinize iyi eğlenceler diliyorum.Müsait olursam twitchden izlemeye çalışacağım.Sonraki etkinliklerde görüşmek üzere kendinize iyi bakın.
[+] 1 üye Monokuma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(13-02-2020, 01:44)Monokuma : Arkadaşlar affınıza sığınarak,Kutai olarak oyundan çekiliyorum.Kutai'nin herhangi bir şekilde hayatta kalma şansı yok.Başta oyuna gelip , rehosta gelmeyen pegu oyuncusunu , geçerli bir mazereti yok ise buradan kınıyorum.İkimizin toplamından büyük mysore'a karşı beni tek bıraktı.
Ayriyetten , mysore oynayan arkadaş baya hırslı bir oyuncuymuş.Yaptığı yanlış demiyorum ama , biraz agresif bir oynayıştı.Kutai'de  expansion , naval ve trade açmış adamın yanına agresif savaş açıp kurulmakta ne bileyim , garip.Tabi ben de pek insanlara karşı savaşmayı seven bir insan değilim bende de sıkıntı var.Tabi şunu anlamıyorum , artık tek başına oynayacak mysore , çine çıkana kadar.Böyle daha mı eğlenceli olur bilemedim.Rakipsiz kaldı sanki.
Hepinize iyi eğlenceler diliyorum.Müsait olursam twitchden izlemeye çalışacağım.Sonraki etkinliklerde görüşmek üzere kendinize iyi bakın.

Hak veriyorum agresif bir oynayıştı ama naval açan bir Kutai'nin ileride bana büyük sorun olacağını düşündüğüm için böyle oynadım. Açıkcası baya zorladın çünkü sürekli çok yanlış hamleler yaptım ve senin ülkenin durumu da hiç zora düşecek gibi değildi. O boyutta bir ülkeyle bu boyutta bir ülkeyi bu derece zorladığın için de tebrik etmek isterim seni.

Genel olarak da şunu söylemek isterim. Bu coğrafyada ilk oynadığım mp değil ve öğrendiğim birkaç şey var. Bunlardan en önemlisi bu bölgede agresif olmazsan buradan çıkamıyorsun. Avrupa'ya benzemiyor. Sen ne kadar güçlensen de yanındakiler de boş bırakırsan senin kadar güçleniyor. Güneydeysen de önün tıkanıyor ve dediğim gibi çıkamıyorsun, oyun sonuna kadar aynı kalıyorsun.
giphy.gif
Ara
Keyif meselesi için de şunu demek istiyorum. Verilen verilen örnekler çok doğru örnekler. Osmanlı'nın önünde rakip varsa keyif alırsın, zamanında her ne kadar 1v1 olsa da Vijayanagar oynarken Mughal ile de keyif almıştım ancak bunlar kara savaşı. Naval çıkmış bir Kutai'nin benimle kara savaşına gireceğini düşünmemekle beraber ileride İngiltere gibi oradan sadece bana sıkıntı ve ekonomi zayıflatması yaşatacak olması benim alacağım keyfi daha fazla düşürür. Zaten bu düşünceyle ilerlemesem aynı agresifliği Pegu oyuncusuna da yapardım ve onun gemi gibi bir yardımcısı da yok. Hatta yardımcı demek az kalır. Deniz savaşları mekanikleri bu kadar dengesiz olmasaydı ileride deniz savaşlarına da girişmeyi düşünürdüm.
giphy.gif
Ara
1600 haritası ne zaman palaşılıcak bilgilendirirseniz sevinirim iyi oyunlar
Ara
(13-02-2020, 01:44)Monokuma : Arkadaşlar affınıza sığınarak,Kutai olarak oyundan çekiliyorum.Kutai'nin herhangi bir şekilde hayatta kalma şansı yok.Başta oyuna gelip , rehosta gelmeyen pegu oyuncusunu , geçerli bir mazereti yok ise buradan kınıyorum.İkimizin toplamından büyük mysore'a karşı beni tek bıraktı.
Ayriyetten , mysore oynayan arkadaş baya hırslı bir oyuncuymuş.Yaptığı yanlış demiyorum ama , biraz agresif bir oynayıştı.Kutai'de  expansion , naval ve trade açmış adamın yanına agresif savaş açıp kurulmakta ne bileyim , garip.Tabi ben de pek insanlara karşı savaşmayı seven bir insan değilim bende de sıkıntı var.Tabi şunu anlamıyorum , artık tek başına oynayacak mysore , çine çıkana kadar.Böyle daha mı eğlenceli olur bilemedim.Rakipsiz kaldı sanki.

gemin varsa  aç trade  wari  bak keyfine neden kara  savasına giricenki
Ara
(14-02-2020, 00:04)hasaneo : 1600 haritası ne zaman palaşılıcak bilgilendirirseniz sevinirim iyi oyunlar

Bugün.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1600 Güç Yüzdesi

Screenshot_1.png

İttifak Limiti %13,6
WhaW8Am.gif
Ara
1600 Dünya Haritası

1600_Dunya_Haritas.jpg
WhaW8Am.gif
Ara
1600 Oyuncu Haritası

1600_Oyuncu_Haritas.jpg
WhaW8Am.gif
Ara
1600 Önerilen Ülkeler

1600_Onerilen_Ulkeler.jpg
WhaW8Am.gif
Ara
önerilen ülkelere pegunun da eklenmesi gerekiyor oyuncusu gelmiyor oyuna kutayi o gelmediği için patladı mysore çok güçlü olacak
Ara
Pegunun Oyuncusu Gelmiyorsa Ben Gecebilirim
Ara
Özel bir sebepten ötürü bilgisayardan çıkmak zorunda kalmıştım etkinliğe katılamamıştım. Cumartesi günü ve sonraki günlerde müsaitim katılabilirim. Yani pegu oyuncusu burda :P
Ara
oyuncu haritasında niye afrika topraklarım(friesland) gözükmüyor ya?
Ara
Müttefiğimin ve arkadaşımın isteği üzerine , Kutai hala boşsa ve müsade ederseniz bu gün tekrar kutai olarak gelmek istiyorum.
[+] 1 üye Monokuma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oda kuruldu.
İsim: Strategyturk Minor Multiplayer
Şifre: st
ID: 90132703878926347

Edit: Teknik aksaklıklar
Yeni ID: 90132704151204874
Sic Parvis Magna
Ara
Bu hafta işlerimden dolayı katılamıyorum kilwaya yedek çıkarsa çok sevinirim
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.