[MP] EU4 - Minor Multiplayer: Şubat 2020
Kilwaya yedekde geçebilirim
Ara
ınca geçmek istiyorum
Ara
Rehost
Oda kuruldu.
İsim: Strategyturk Minor Multiplayer
Şifre: st
ID: unknown.png
Sic Parvis Magna
Ara
2P7p9L.png
Ara
Emperyalist devletlere karşı Inca olarak yıkılmadık ayaktayız
[+] 1 üye hasaneo nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yani barış yapmak zorundasın karşı taraf isteyince biraz saçma bir durum aslında savaşlar 5 yıl sürmeden barış isteyememe gibi bir kural olmadıkça bana güvenip saldıran adam kötü durumda kalacak ama ben bu barış isteme sistemine karşı değilim paramı alır çıkarım ben.
Ara
(16-02-2020, 00:49)Ainulindalë : Yani barış yapmak zorundan karşı taraf isteyince biraz saçma bir durum aslında savaşlar 5 yıl sürmeden barış isteyememe gibi bir kural olmadıkça bana güvenip saldıran adam kötü durumda kalacak ama ben bu barış isteme sistemine karşı değilim paramı alır çıkarım ben.

barışmak zorunda felan degildin pc oyun    admınlık yetkısını kullanarak sana resmen  kural ıhlalı yaptı   20 skor bile  yoktu savasınız 1 yıl bıle surmedı  4.2 k borcu  var diye barısmak ıstedı  ve seni kandırdı  sana 2  kere dedim  oyle kural yok barısma ama sende ınatla barıstın   10 15 skorla kımse kımsyı zorlayamaz barışa 100 puan  verse bıle  barısmıcaktın.

norveçi serbest bırakıp koloni atıyorum da bu oyunda boyle adaletsizlikler olunca oyunun zevki kalmıor. düşündüm taşındım 1 daha etkinliklere katılmıyorum.
Ara
Öncelikle kimseyi kandırma veya yetki kullanarak kural ihlali yapma durumu yok. Ben @Ainulindalë'ye barış yollaması için yazdım çünkü savaşmaya niyetim yoktu. Bu durumda 100 puanlık bir barış yapmaya niyetli olduğum için kurallara göre @Ainulindalë bana 1 yıl içerisinde kendi şartlarıyla bir antlaşma göndermeliydi. Bu durumda oyuncunun "Antlaşma yapmayacağım, diğer adamla da antlaş." deme bir bir şansı yok çünkü kurala göre antlaşmak zorunda. Burada @Ainulindalë'ye güvenip savaşa giren oyuncu ise kendisinden sorumlu. @Ainulindalë'nin konu ile alakalı hiçbir sorumluluğu yok sonuçta burada herkes kendi ülkesinin çıkarına oynuyor. Bu yüzden kimse kimseye "100 puan verse bile barışmayacaktın." "Niye barıştın?" tarzı konuşamaz.
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
100 puanlık anlasma atsa bankup olucaktın zaten. ve benımle savasmaya devammı edecektın o halde ? kimse çocuk degil.
Ara
1640 Güç Yüzdesi

Screenshot_4.png

İttifak Limiti %15,7
WhaW8Am.gif
Ara
pcoyun ortalıgı sen karıştırıyorsun cezayı ben yiyorum.
Ara
Ortalığı karıştırmalık durum nedir anlayamadım. Oyun yöneticisinin yetkisini kötüye kullandığını söylüyorsun ancak ortada kurallara aykırı olan birşey yok. Asılsız suçlamandan dolayı kötü hissetmen gerekirken adamın üstüne dahada çok geliyorsun. Savaşlarda herkes karşısından barış talebinde bulunabilir. Bu daha önce defalarca kez uygulandı ve kurallarda yazıyor. Öyle istenildiği gibi tek oyuncunun üstüne gelinebilse ittifak yüzdesi kurallarının ne anlamı var.
Ara
1640 Dünya Haritası

1640_Dunya_Haritas.jpg
WhaW8Am.gif
Ara
1640 Oyuncu Haritası

1640_Oyuncu_Haritas.jpg
WhaW8Am.gif
Ara
1640 Önerilen Ülkeler

1640_Onerilen_Ulkeler.jpg
WhaW8Am.gif
Ara
(16-02-2020, 18:25)Aeschyli : Ortalığı karıştırmalık durum nedir anlayamadım. Oyun yöneticisinin yetkisini kötüye kullandığını söylüyorsun ancak ortada kurallara aykırı olan birşey yok. Asılsız suçlamandan dolayı kötü hissetmen gerekirken adamın üstüne dahada çok geliyorsun. Savaşlarda herkes karşısından barış talebinde bulunabilir. Bu daha önce defalarca kez uygulandı ve kurallarda yazıyor.  Öyle istenildiği gibi tek oyuncunun üstüne gelinebilse ittifak yüzdesi kurallarının ne anlamı var.

hasankeyfe 10 kere yazıp benımle kuralar geregı barısman gerekıor demesı  zaten en buyuk kural ıhlalı 10 15 skor  yokken ortada  2 cephede %100  kaybedecegini bilerek  hasankeyfi kandırıp baskı altına almak   çokmu kurallara uygun. hasankeyfın savastan cekılmeseydı %100 olarak  ryzan patlayacakti  bunu bilerek her türlü  yola başvurdu  15  skorla kımse kımseyle barısmak savası bıtırmek zorunda degil  + koaliasyon  kurup saldırıor  adama  ve sneınle savasmak ıstemıorum ayagı yapıor patlama korkusuna 1  kişi de bu konuyu saptırmadan  cevap yazssın artık.
Ara
Bazı şeyleri ısrarla anlamak istemeyebilirsiniz, bu sizin tercihinizdir ancak anlamak istememeniz sizi haklı hale getirmez. Rastgele skor limitleri uydurarak var olmayan kural ihlalleri üretmek de sonuç vermez. Etkinliğin kuralları belli, toplam 15 kural var ve bu kurallar bir anda ortaya çıkmış, sürekli değişen, rastgele belirlenen şeyler değiller. Zannediyorum hatta bu etkinlikte yeni hiçbir kural yok.

Kurallardaki 9. madde, Mayıs 2019 etkinliğinden bu yana EU4 etkinliklerinde mevcut. Birkaç etkinlik sonra 3. kuralda belirtilen surrender verilemez maddesi oradan alınıp 9. maddeye eklenmiş onun dışında bir işleyiş farkı yok. Oyuncuların onlara savaş açmış diğer oyunculardan barış talep etme hakkı olduğu belirtiliyor. Bu talep sonrasında 1 yıl içerisinde barış şartları sunulmak zorunda, eğer bu şartlar barış şartlarını talep eden oyuncu tarafından kabul ediliyorsa savaş sona eriyor. Eğer şartları ağır bulursan kabul etmezsin. Eğer en ağır şartları (100 WS'yi) kabul ediyorum diyorsan, saldıran taraf oyuncuyu harap etse de alacağı şeyler değişmeyeceği için barış imzalanması zorunlu.

Bu kuralın 2 sebebi var birincisi daha önceki "surrender verildiğinde barış imzalanması zorunludur" kuralının zincirleme savaşlarda caydırıcı etkiye sahip olması, ikincisi oyuncudan toprak almayı değil oyuncuyu yıkmayı, işgal altında tutup isyanlarla dağıtmayı hedefleyen savaşlar yaşanmasını engellemek. Simultane savaşlar 100-50-25 kuralıyla zaten dezavantajlı. Burada kastedilen zincirleme savaşlar X ülke Y'ye saldırdığında Z ülkesinin bunu fırsat bilerek X'e saldırması. Daha önceki kuralda bir ülke beklemediği savaş ilanı aldığında taraflardan birine sur verip hatta oyunu pauselatmaya çalışarak barış imzalanmasını talep edebiliyordu, şimdi 1 yıl gecikmeli bir müzakere süreci var.

Kuralların "şu böyle yapmasaydı bu patlayacaktı o öyle yapınca 15 skor beklemeden 2 cephede böyle yaptı" diye argümanı olmaz. İsterse 5 warscore'da olsun adam barış talep edip en ağır şartları, 100 WS vermeyi kabul ediyorsa barışmak zorunda, şimdi değil, Mayıs 2019'dan beri barışmak zorunda. Kurallarla problem yaşıyorsanız önerilerinizi iletirsiniz, ancak bunun için önce kuralları okumanız gerekir.
15 skorlu savaşta benımle barışacaksın mecbursun kural böyle derse bir admin altında iyi niyet aramam.

bu arada 15 skor savaşta adam patlatmak ne mümkün...
Ara
Buradan astekteki kardeşlerime sesleniyorum devir birlik devridir,devir dostluk devridir gelin birbirimize destek olalım
Ara
Yedek lazımsa gecebilirim lazım değilse medri bahri oynamak istitoeumt
€20
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.