[MP] EU4 - Minor Multiplayer: Temmuz 2018
Save dosyası : https://drive.google.com/file/d/17ko_Vh0...p=drivesdk
Ara
Olası bir iptal edilmenin "önceden" oturup konuşulması uygun olur, iberkay'ın dediği gibi oyun olacak diye planlarını iptal edenler vs de olabilir o sebeple oyun günü oyun iptal demek doğru değil. Oyuncuların büyük bir kısmının katılamaz duruma gelmesi durumunda tatil ilan edebiliriz ancak etkinliği ne olursa olsun Dharma'nın çıkışından önce bitirmemiz gerekiyor, aksi takdirde milleti versiyon geri aldırtmakla vs uğraştırmamız gerekecek o da hoş olmayacak.

Oyuncu sayısı ve katılımla ilgili olarak, belli bir dev belirlemeye gerek yok diğer oyuncuları rahatsız etmeyecek konumdaki ülkelere izin verilmesi durumunda geçilebilir, bu gibi etkinliklerde bir oyuncu sirkulasyonu gerekiyor yıkılan herkes bir başka ülkeyle devam etmediği için, yeni oyuncular da edinmemiz lazım - bu raddede EU4 oynayan arkadaşlarınızı etkinliğe davet edebilirsiniz.
Lobi kuruldu. Oda şifresi st. Yeni gelecek player olabilir belki diye odayı erken kurdum.
Ara
Katılıyorum
Ara
https://drive.google.com/open?id=1frNDlc...nOcjUukY-1
Ara
[+] 6 üye Ecdad Computer nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cumartesi günü için Carib devletine yedek aranmaktadır. Devletimiz oldukça iyi durumdadır. Bu oyun günü gp olmuş olan Carib devletinin imparatorluk olmasına çok az kalmıştır.
Ara

ÜlkeOyuncu16281658ArtışBüyüme
50px-Carib.png Carib@Aeschyli629852+223+%35
50px-Trier.png Trier@Voidian22788-139-%60
50px-Flanders.png / 50px-Netherlands.png / 50px-Great_Britain.png Great Britain@Raijin8891067+178+%20
50px-Ajuuraan.png Ajuuraan@Belgium9741190+216+%22
50px-Butua.png Butua@iberkay9601385+425+%44
50px-The_Knights.png / 50px-Jerusalem.png Jerusalem@chaos10ur518538+20+%3
50px-Khorasan.png / 50px-Persia.png Persia@CeH10101188+178+%17
50px-Silesia.png Silesia@Redtay412465+53+%12
50px-Hesse.png Hesse@etzel545732+187+%34
50px-Luwu.png Luwu@cetanu435396-39-%9
50px-Theodoro.png Theodoro@Ferreke240304+64+%26
50px-Perm.png Perm@Yeyebebe133154+21+%15
50px-Taungu.png Taungu@ha2ry551080-108-%100
50px-Japan.png Japonya@GriLeader428440+12+%2

Oyuncu alımlarımız sürüyor.
Kusura bakmayın çarşamba günü katılamadım. Şehir dışına çıkmam gerekmişti ve bu süreçte devletim olan TAUNGU annex yemiş birdahaki oyun günü hangi devletle oynayabilirim veya asıl soru oyuna yeniden katılma şansım var mı? (Ve birdahaki oyun günleri katılım yapmaya gayret edeceğimi eklemek istedim)
Ara
Oynanamayamacak hale gelmiş veya ilhak edilmiş ülkelerin oyuncuları yeni devletlere geçebilir.Geçmesi oyunun devamlılığı açısından daha sağlıklı oluyor hatta.Annex atan ülkeye geçebilirsin sanırım iyi duruyor konumu ve potansiyeliyle.Tercih senin lobide de bakabilirsin.
Ara
Elbette tekrar katılabilirsin. Sanırım geçen oyun konuşulmuştu bu konu. Dev sınırlaması olmadan uygun devletlerden birini seçip katılabilirsin demişlerdi diye hatırlıyorum. Tenha bölgelerden kendine yer beğenmeye başlayabilirsin.
Sic Parvis Magna
Ara
Cevap verdiğiniz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim birdahaki oyun günü yani yarın lobiye katılıp uygun ülkeyi bulamaya çalışırım
Ara
Bir major ülkenin içinden oyunun başında vassal olarak ayrılıp oynayabiliyor muyuz?
Ara
Yıkılmış olanlar müsait yeni bir ülkeyle katılabilir, major ülkeden vassal bırakıp ona geçmek zor.
Bence topluca gelmezsek yok yazılmayız.

not : yedek bulamadım.
Ara
Bu akşam misafirim olacağından katılamama ihtimalim var maalesef, ama katılmaya çalışacağım.
Ara
Güzel oyun olmuş erken başlamışken görseydim katılırdım bende birazda öğrenmek açısından. Merak ettiğim birşey var Carib kim ve neresi acaba ? Oynamış baya merak ettim.
Ara
(25-08-2018, 12:53)Aeschyli : Bence topluca gelmezsek yok yazılmayız.

not : yedek bulamadım.

Tam patlatmalık :)
Ara
Carib oynayacak başka kimse yoksa gelebilirim ama 9 da 1-1.30 saat gibi dışarı çıkmam gerekecek geç gelebilirim ancak.
Ara
save dosyası: https://drive.google.com/open?id=1tDIt6f...aBTbTPCGnw
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.