[MP] EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016 [2]
Multiplayer Bilgileri :

Düzenleyen ve Sunan : WesternFront
Oyun Günleri : Salı-Perşembe-Cumartesi-Pazar
Oyun Saati : 18:00-22:00
Kazanma Koşulu : Skorda birinci olmak
Oyuncu Sayısı : 11 (Katılım açıktır)

Oyun Kuralları :

1- Oyundan önce belirtilen kurallar sunucunun kararıdır, oyun içerisinde eklenmesi düşünülen kararlar ise oyuncuların ortak kararı olmadan eklenemez.

2- Sınırsız bilgisayar müttefikliği!

3- Her ülkenin en fazla 1 oyuncuyla ittifakına izin vardır. Bu sayı din savaşlarından sonra 2'ye, teknoloji gruplarında 17'ye ulaşan ülkelerde ise sınır kalkmakta ve bloklaşma'ya izin verilmektedir. Bu o yıllardaki büyük çaplı savaşlara izin vermek içindir.

4- Bir oyuncu ülkesi başka bir ülkeyle (oyuncu veya npc) savaşa girildikten sonra, 3. bir ülkenin bu oyuncu ülkesinin savaşına katılması yasaktır. Ayrı savaş açabilir.

5- Oyuna yeni oyuncu alınabilir, bu yeni oyuncu ile ilgili kararı sunucu verir, tüm sorumluluk da sunucuya ait olacak. (Evet niye böyle yaptın diye suçlayabileceksiniz  :) ).

6- İki ülkenin müttefik olmaları aralarında toprak değişimi yapabilecekleri anlamına gelmez, bu zafer noktalarını, ülke formlayabilmek için gerekli şehirleri ve baatılı olmak için gereken şehirleri ek olarak bahsedilmeyen her türlü takası içerir.

7- Ülkesinin çok büyük zarar aldığını belirten oyuncu, ülkesinin 3 saatlik bir sürede (hız 3 de 30 sene'ye tekabül eder) 
onarılamayacağını bildirir, ve sunucu bunu kabul ederse, yeni bir ülkeye geçebilir. Bu durum yine sunucu kontrolü ve sorumluluğunda olacak.

8- Oyuncuların listesi şu şekilde :

- WesternFront / Fransa
 - GamerGenc / İsveç
 - Tigin Yusuf / İspanya
 - Leikmatur / İngiltere
 - Timur Geldi / Holland
 - esmen / Moskova
 - Asrın / Osmanlı
 - Barbarossa / Bohemya
 - Furkoviç / Polonya-Litvanya
 - Kokoreç / Avusturya
 - SpraytT / Özbek Han.
Open Up Tech, Build Up Economy, Let Mercenaries Swarm Through
Ara
bu mpye katılım konusunda biraz çekincedeyim. halihazırda o günlerde civ multimiz var. bu kadar oyunu bünyem kaldırır mı bilemiyorum. şimdilik beklemede kalayım da..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(19-08-2016, 11:32)jax61 : bu mpye katılım konusunda biraz çekincedeyim. halihazırda o günlerde civ multimiz var. bu kadar oyunu bünyem kaldırır mı bilemiyorum. şimdilik beklemede kalayım da..

Tamamdır.
Ara
Osmanlı bana, Skayp yerine teamspeak yada discord olsada lur malum skype aşırı kasıyor ve demode oldu .
1NrVyj.gif
Yardım almaya alışan emir almaya da alışır.
Ara
Katılmayı düşünüyorum yer varsa. Sınavdan sonra EU4 özledim. Skayp konusunda kurar denerim olursa artık :/
Geri Döndüm (Sayılır)
Ara
Ülke seçimleri konusundaki açıklamayı sonra yapacağım, büyük ihtimalle oyun saatinde veya birebir görüşmelerle belirlenir, çünkü oynayanların büyük çoğunluğu forumu aktif kullanamıyor. 

Skayp konusunda bakarız ya, hala genel olarak kullanımda ama oyun günü ona da bir değişiklik getirebiliriz.

-----

Tabi ki gamer dostum, istersen bir kore-japonya daha yapabiliriz :)
Ara
(19-08-2016, 11:32)jax61 : bu mpye katılım konusunda biraz çekincedeyim. halihazırda o günlerde civ multimiz var. bu kadar oyunu bünyem kaldırır mı bilemiyorum. şimdilik beklemede kalayım da..

Ben de aynı bu düşüncedeyim.
Ara
(19-08-2016, 14:35)MamuG :

Ben de aynı bu düşüncedeyim.

Aynen bende aynı düşüncedeyim. Ve ya Şöyle bir önerim var. Bunun günleri de pazartesi-çar-Cuma-Pazar olur ve 4 saat oynancağına 2 saat oynanıp. (pazar günleri 4-5 saat oynanabilir.)19.00 başlar 21.30 gibi'de öbür multiye geçilebilir. Biraz kasıntı ama hergün olmasında daha iyi gibime geliyor. :)
Ara
Farkettiyseniz, oyuncuların çoğu bir önceki oyundan farklı. Ve biz hızlı ilerlemeyi, oynadığımız zaman haftanın her günü oynayıp hızlıca bitirmeyi ve yeni oyunlara geçmeyi seviyoruz. Yani zamanı bol, boş gezen, mümkünse öğrenci olanları  :) .

@MamuG , @EthemSisli , arkadaşlar oyuna katılma çekinceniz varsa özel mesaj atın katılmayacağım demek için posta atmayın :) Buna kara propaganda denir, lütfen

Bump. UMIT arkadaşımız da katılıyor. 

Bir de bakın ben bu oyunu burada paylaştım ama benim mp'lerde ne demokrasi olur, ne monarşi başka bir arkadaşa daha söyledim, bizde meşrutiyet var. Ben her sorunu oyundaki herkesle görüşürüm. Bu yüzden katılmayı düşünüp de ya şu bana uymaz bu bana uymaz demeyin, herkese kapımız açık, oyun saatinde bunlar hep görüşülecek ve kuralların bazıları değiştirilip saatler iletişim araçları ayarlanacak. Öyle oyuna başlanacak.
Ara
(20-08-2016, 11:36)WesternFront : Farkettiyseniz, oyuncuların çoğu bir önceki oyundan farklı. Ve biz hızlı ilerlemeyi, oynadığımız zaman haftanın her günü oynayıp hızlıca bitirmeyi ve yeni oyunlara geçmeyi seviyoruz. Yani zamanı bol, boş gezen, mümkünse öğrenci olanları  :) .

@MamuG , @EthemSisli , arkadaşlar oyuna katılma çekinceniz varsa özel mesaj atın katılmayacağım demek için posta atmayın :) Buna kara propaganda denir, lütfen

Bump. UMIT arkadaşımız da katılıyor. 

Bir de bakın ben bu oyunu burada paylaştım ama benim mp'lerde ne demokrasi olur, ne monarşi başka bir arkadaşa daha söyledim, bizde meşrutiyet var. Ben her sorunu oyundaki herkesle görüşürüm. Bu yüzden katılmayı düşünüp de ya şu bana uymaz bu bana uymaz demeyin, herkese kapımız açık, oyun saatinde bunlar hep görüşülecek ve kuralların bazıları değiştirilip saatler iletişim araçları ayarlanacak. Öyle oyuna başlanacak.
Estafirullah hocam ne kara propagandası =)  Tamam boş yere olursa beni de eklersin gelmeye çalışırım. :)
Ara
Şaka yapıyoruz ciddiye alma :) , şu ana kadar gelenler ile yeteriz gibi duruyor. O yüzden yarın 5-6 gibi müsait olursan önce katılanlarla meclisi toplayıp hızlıca küçük uyuşmazlıkları düzeltiriz (saat, gün veya oyun içi kurallar gibi)
Ara
Katılım var mı ?
Ara
- Leon tabii ki gelebilirsin.

- Takribi 14-18 kişi olacağımızı tahmin ediyorum.

- Lobiyi 5 veya 5 buçukta açarım.

- İlk 8 kişi toplandığında oyun saatleri, gün vs tartışmaya açarız. Bu meclisi ben yönetirim, siz belli oylamalar yaparsınız.

- Ülkeleri öncelik sıralamasına göre kapan alır mantığıyla alacaksınız. Herkesi aşağı yukarı tanıyorum, bu öncelikler sonradan başvuranlarla, ön başvuru yapanlar ve gelenek sahibi oyuncular şeklinde kafamda yer sahibi zaten.

- Bir de arkadaşlar skype, tw veya başka araçlar konusunda da lobide son karar verilecek. Bu yüzden erken gelip bu oylamalara katılmanızda fayda var, işim var diyen tam saatinde de gelebilir ama oylamaları kaçırır :)
Ara
Steam'e girdim. Forum nickim steam nickim ile aynı. Lobi açıldı ise davet bekliyorum.
Geri Döndüm (Sayılır)
Ara
Lobiyi kurduk, skype'tayız. Oyun hakkında konuşuyoruz. Oda şifresi yazıyla "bir".
Ara
Skype'a gelmeyen ayıplanıyordu da skype'a nasıl geleceğiz acaba?
Geri Döndüm (Sayılır)
Ara
"Triariiii" benim steam nickim, ayıplama kısmı şaka ya istediğin gibi takıl :)
Ara
Kafamın sıcaktan boomlaması üzerine pek düşünemiyorum. Ayrıca Skype kullanmam. Yardım etsenize biraz ?

Sadece şunu diyecem. PAPANIN EVİ YIKILSIN. Vatikan tamamiyle düşsün.
Ara
360 saat oynama sürem var katılmak istiyorum.
Ara
Avusturya olarak bize saldıranla konuşmuyoruz felan derdim de. Neyse :D Ya yok süper gidiyor oyun. Bir de Bohemya ve Polonya haddiini bilse.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.