[MP] EU4 - Multiplayer : Aralık 2015 [3]
Savoyla savaşı kazandı ancak karşılığında koalisyon yedi. Ardından Savoy fırsattan faydalanıp kaybettiği toprakları geri aldı.
İmparatorluğu kaybetti, şuanda İmparator Hollanda Dükü Augustus von Karnten ;)
Kastilya Krallığı Aragonla geç de olsa(1517) Personal Union'a girer. Çoğu ülkenin aksine Hollandadan tebrik mesajı gelir. Biz de tebrik mesajına Teşekkür ile cevap verdik.

G2djlZ.png

Cevabı vermemizden yaklaşık 15 gün sonra(5-6 saniye) Kastilya'nın Kralı ölür ve Aragonla olan Personal Union bozulur. 

O Teşekkürü etmeyecektik.  =) 

Teknoloji Haritası:

B6qkrp.png

Bilin bakalım kim teknolojide lider?
Ara
Bugün katılamayacağım, size iyi eğlenceler arkadaşlar.

Zalim Emperyalist Moskova'nın elinden kurtardığımız tötön kardeşlerimiz (evet artık kardeşimizdirler), moldovalı kardeşlerimiz ve polonya halklarının gücüyle polonya-litvanya commonwealth kurulmalıdır.

polonyayı birisi alıp cw kurarsa güzel olur.
Ara
Kuruldu.
Rehost
Görsel

1554 - İstatistikler gelecek.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.

1. 24px-Moskova.png 1096 - Moskova - GaulTurk Stock-Index-Up-icon.png 1
  2. 24px-Osmanl%C4%B1.png 1048 - Osmanlı - Kaiser-i Rum Stock%20Index%20Down.png 1
  3. 24px-Fransa.png 654 - Fransa - Ragnvaldr 
  4. 24px-Holland.png 459 - Hollanda - Duman Stock-Index-Up-icon.png 2
  5. 24px-Kastilya.png 424 - Kastilya - La Valette Stock%20Index%20Down.png 1
  6. 24px-Vijayanagar.png 405 - Vijayanagar - Koenigsrasse
  7. 24px-Aztek.png 404 - Obsidyan - AI
  8. 24px-Polonya.png 378 - Polonya - phronus Stock%20Index%20Down.png 1
  9. 24px-Portekiz.png 358 - Portekiz - jax61 Stock-Index-Up-icon.png 1
  10. 24px-B%C3%BCy%C3%BCk_Britanya.png 348 - Büyük Britanya - Ceyo09 Stock%20Index%20Down.png 5
  11. 24px-Sardinya-Piyemonte.png 348 - Sardinya/Piyemonte - Reoberg Stock%20Index%20Down.png 2
  12. 24px-Medri_Bahri.png 307 - Medri Bahri - Brk007
  13. 24px-Avusturya.png 239 - Avusturya - Redtay Stock%20Index%20Down.png 3
  14. 24px-Bukhara.png 0 - Bukhara - Ainzer
  15. 24px-%C4%B0sve%C3%A7.png 0 - İsveç - Yiğit! 
Moskova ve Osmanlı arasında ciddi rekabet var.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.

GRANADA DESTANI

İberyalıların yeni kıtada başlattığı terör Obsidyanlılar olmak üzere birçok Amerika yerlisi devlet için endişe kaynağı olmuştu. Bu batılı devletler yerli Amerikalı halka zülmettiği gibi orada kurduğu kolonilerdeki kendi insanlarına da zulum gösteriyor, kötü şartlar altında yaşama zorlayarak bu yeni ve büyük kıtanın tüm zenginliğinin olabildiğine hızlı ve etkili bir şekilde İberyaya aktarılmasını sağlamaya çalışıyorlardı.

Tüm bu gelişmeler bir Obsidyan - Karamanly müttefikliğinin doğmasına sebebiyet vermişti. İberyadaki lordlarından bıkan Amerikalı kolonistler, çareyi yerlilerle dayanışma yaparak bu adaletsiz yapılanmaya karşı birlikte hareket etmekte bulmuştu. Hazırlıklar kısa süre içerisinde yapıldı ve Amerika kıtasının İberya'nın zulmünden kurtarılmasını amaçlayan Obsidyan-Karamanly müttefikliği İberyalılara başkaldırdı.

Savaş okyanusta çetin bir şekilde sürerken, Karamanly Koloni Devleti adasını İberyalı açgözlü haydutlardan korumaya çalışıyordu. Tüm bu olaylar gerçekleşirken 16 bin kahraman Obsidyan askeri İberyalıların kalbine çıkartma yaptı. Gırnata topraklarına tutunan Obsidyanlılara İberyalılar 1544 senesinin Ağustos ayında topluca bir saldırı gerçekleştirdi.

Muharebeye 50 bine yakın İberyalı asker katıldı, Obsidyanlı emperyalist karşıtı birlik sadece 16 bin askerden oluşmasına rağmen mevzisini 3 katından da fazla olan bu saldırganlara karşı savunmasını bildi ve tarih yazdı. Savaş sonrası İberyalılar nereye kaçacağını bilemediler.
[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ah şu Windows 8.1 güncellemesi...
Ara
Yarına da Windows 10 bekliyoruz.
Ara
Sağ taraf

3jXYy2.jpg

lol
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kastilya yokken kastilya yi kurtaran bir portekiz var ama malesef portekiz yokken portekizi gözeten bir kastilya göremedik
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
'Darkrad küçük ülke oynamıyor'  'Darkrad'ın küçük ülke oynadığını görmedik' diyenlerden oyunun başında 2 bölge olan Hollanda'ma yorumlar bekliyorum.

@Fire @jax61 @Steafun
(20-12-2015, 12:31)jax61 : Kastilya  yokken kastilya yi  kurtaran bir portekiz var ama malesef portekiz yokken portekizi  gözeten bir kastilya  göremedik

Gözetmediğim hiçbir taraf olmadı. Hiçbirşey de yapmadım senin ülkene. Bu övünme nedir anlayamıyorum. Sen oyunda yokken ben iç savaşlarla boğuşuyordum.
Ara
Redtay feci dayak yedi ya :D striya vassalim suan :D
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara
(20-12-2015, 12:53)Duman : 'Darkrad küçük ülke oynamıyor'  'Darkrad'ın küçük ülke oynadığını görmedik' diyenlerden oyunun başında 2 bölge olan Hollanda'ma yorumlar bekliyorum.

@Fire @jax61 @Steafun

Steafun Gaming veya şahsım adıma böyle bir açıklama yapmadık. Sizi kınıyorum , ifadenizi geri almanızı tavsiye ediyorum. Aksi takdirde Steafun Gaming'i itibarsızlaştırmak amacıyla yaptığınız bu yorumun yaptırımı ağır olur.

Steafun Gaming güncel yaptırımları ;

-Ambargo uygulamak
-Insult yollamak
-Rival atamak

Saygılar

STEAFUN GAMING © A.Ş.
n20GdM.png
Ara
Multiplayera katilmak mumkunmu bos ulke varmi?
Ara
Bugün sınavlar nedeniyle oyuna katılamıyorum. Kastilyaya bugünlük geçmek isteyen geçebilir.
Ara
valette geldiğimde ülkemi 2k askerle 45k lık bir düşman ordusuyla savaşın içerisinde buldum.savaşa portekizle girmemişsin.ha ben geldikten sonra savaşı bir şekilde white peace ile bitirim o ayrı mesele.. o an ne oldu bilemiyorum.zira bugunki mp bittiginde de kastilyanın durumu iyi değildi.ha ben beklerdim ki en azından kastilya da portekizle savaşa girsin.bunu göremediğim için üzüldüm açıkçası. ben bunu övünme amaçlı yapmıyorum.dostuma sahip çıkmaktır bu.dün yine senin kolonilerin isyan ettiğinde ai bişey yapmazken ben ve benim kolonilerim senin kolonilerini ülkende tuttuk.içerisinden çıkılmaz bir halde olsan da bir kuruşluk yardım olsun esirgememeni beklerdim.yağmasan da gürle bari.tüm serzenişim bu.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(20-12-2015, 15:03)Kamran : Multiplayera katilmak mumkunmu bos ulke varmi?

Evet.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.