[MP] EU4 - Multiplayer : Aralık 2016
Poyraz kurmuyor diyebiliyorum. Haftasonları doluymuş sanırsam.
Ara
(17-12-2016, 14:25)gardyans : duman oyuncusu aslinda ingiltere ile savastayken ispanya ile muttefik olabilirdi arkasindan dalmasin diye.  Ingiltere ile  isi bitince ispanya ile muttefikligi bozup dalardi ispanya'ya.

hocam sen sanıyorum ai ile oynuyor gibi düşünüyorsun. ispanya aptal mı ki fransaya güvenip sonra da bozmasına müsade edecek. fransanın ispanyada da toprağı vardı. haliyle aklı izanı olan bir kastilya oyuncusu fransanın o toprakları isteyeceğini görebilir.hele ki bu duman ise kastilya ile asla dost olmaz.bi ihtimal kastilya fransadan çıkmayı kabul edip topraklardan çekilseydi dediğin olabilirdi.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Dumanın yaptığı tek hata ilk savaşı ingiltereye açmaktı. Bana açsa şuan iber masmaviydi. :D
Ara

Harika bir şey yaa :D  CUK diye oturmuş..
[+] 5 üye EthemSisli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaşlar yeni oyunculara ihtiyacımız var katılmayı düşünüyorsanız çekinmeden yorum atabilirsiniz.
Ara
Valla Napolyon94 yani Küfürbaz geliyorsa seve seve katılırım oyunlarınıza :9
[+] 1 üye Guderian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(18-12-2016, 22:11)Aeschyli : Arkadaşlar yeni oyunculara ihtiyacımız var katılmayı düşünüyorsanız çekinmeden yorum atabilirsiniz.

Prussia'ya talibim. orada polonya ve İngiltere arasında yem olmadan kurtarmak isterim  :up: :up:

Veya russia'nın durum kötü değilse ona da geçebilirim ama prussia önceliğim çünkü russia'ya geçersem Polonya oyuncusu bozulabilir.  :wink:
Ara
Bozulması benim tüm planlarımı bozuyor. Ben iki tarafada ülke istemiyorum. Oyuncu getirdiğinizde neler olduğunu gördük.
Ara
10 dakika içerisinde lobi kurulucak.

şifre : st
Ara
Beceriksizliğim itibariyle, ki buna oyunu tam olarak bilmemek de dahil, bir kaç gündür bazı arkadaşların oyunlarını batırıyorum. İyi bir oyuncu değilim ve olmaya da niyetim yok zaten. Tahminimce 1600e

gelmişlerdir mpde. Öncelikle ayrılma sebebimi izah edeyim dedim. Bu kadarlık bir konu. Tartışmaya veya eleştiriye kapalı ve uzatılmaması gereken bir konu. Sadece bilgilendirme amaçlıdır.
Ara
m44NkZ.jpg

zaapJ4.jpg

BvvbAQ.jpg

ErrAyB.jpg
Ara
günün en onemli olayı. kural çiğnendi.

o00NjR.jpg

VPPz0j.jpg

kuallar der ki;

Oyuncular birbirlerinin isyanlarını bastıramazlar (4. kural dahilinde)

gelgelelim pashazade olayına;

lig kurulduğunda ligin başında pashazade vardı. protestan lideri olarak. ben de o an savaşta olduğumuz için kendisine mesaj attım. savaşa girme lig savasına gireceğiz dedim. o an kritik ulke olarak commonwealth ve rusya dışında ligde devlet yoktu. savaşı bitirir bitirmez lige girdim . peşimden de kastilya girdi. lig lideri olur olmaz savaşı açtım.fakat ben lige girene ve savaşı açana dek olanlar,

commonwealth ısrarıma rağmen isveçe , haliyle muttefiki prusyaya ki kendisi lig savaşında en kritik ülke idi, savaş açtı ve din savaşına gelmemiş oldu, ikinci olarak da avusturya pu larıyla nasıl olduysa yetiştirip din savaşına dahil oldu. commonwealth hem gelmeyip hem de prusyayı zor durumda bırakınca ligde savaşacak sadece kastilya ve ben kaldık. ve lig savaşını kaybettik.üstüne büyük miktarda da toprak kaybına uğradım. olay budur.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 2 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Beceriksizligimi veya laf dinlemezligimi yüzüme vurmayasaydın iyiydi :D
Ara
oyunun başındna itibaren lig savaşına odaklanan beni amaçsız bıraktım paşacım . canın sağolsun. sana biraz sert çıktım. özür dilerim.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hindustan muhteşem.
[+] 5 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bir oyuncu için yeriniz varsa, 210 saatlik oynayışımla;

Yarkand
Yeren
ya da Persia'ya talibim.
kalemler kaldırılmış ve sayfalar kurumuştur.
Ara
Tabi yarın 20:30 lobi kurulur. Geldiğinizde size uygun bir ülke seçeriz.
Ara
1-Ming
2-Bahmaniler
3-Memlük
Ara
Son güncel haritayı inceleyerek talepte bulunun ve devamlılık saglayacaksaniz . Memlukt mu kaldı oyunda ya da bahmanis
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Prusya ve Rusya şuanda öncelikli doldurulmasi gereken yerler. Oraya özel talepleriniz varsa önceliğimiz oralar.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.