[MP] EU4 - Multiplayer : Aralık 2016
Rusya'nın acısını anlayabiliyoruz. Lakin bölgedeki yüksek agresif tutumu bizi rahatsız etmiyor değil. Moskova Knezliği 200 yılı aşkındır bu bölgede hakim konumunda. Novgrod üzerindeki haklarını da kabul ediyoruz. Lakin, siz 5000 yılı aşkın süredir Türk toprağı olan Hazar bölgesine sefer düzenlemektesiniz ? Tamamı Müslüman sunni olan bu devletlere karşı yaptığınız atağın sebebi nedir ? Hiçbir Rus aydını böyle bir bütünleşmeden bahsetmemiştir ? 50 sene geçmeden Aradaki ormanları yakıp yıkarak Hazar ve Hatta, Karadeniz'e ulaşan Rus Knezi ne demeye çalışmaktadır ? Konstantinapolis'in Türklerin elinde olması bizim artık umrumuzda değildir. Türkler Varna'da (bir takım kimselerin) korkakların kışkırtmaları yüzünden 3 Cihan Devletinin İmparatoru Wladyslawı öldürdüler. Biz bir Kralımızı daha bu saçma uğurda kurban verecek değiliz (?). Polonya ve Litvanya Birleşik Krallığının Hükümdarı olarak, Rus Knezi'ni bu bölgede sükunete teşvik etmeyi, ve 3k'lık ordumuzla alay etmemesi gerektiğini söyleriz. Leh-Muskof görüşmeleri her zaman açık olacaktır, zira biz yüzyıllardır yanı başımızda bizimle kardeş yaşayan bir devletin varlığını reddedemeyiz. Bu sebepten ötürü ülkelerimiz arasında çıkacak her hangi bir krizin sadece doğu avrupa değil, avrupa yahut tüm bilinen dünya değil, geçmişimizi de etkileyeceği tarafınızca bilinilsin ki biz bunu yeterince yad ediyor ve hatırlıyoruz. Polonya Litvanya Birleşik Krallığı, Moskova Knezliğinin ilerlemesine sadece Kırım'da mani olacağı gibi, Osmanlı-Moskof ilişkilerinin de düzelmesine ev sahipliği yapmak ister.

Kral Jagellion, Polonya - Litvanya (Leh Birliği)

@napolyon94 @Duman
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Play with Bohemia they said
It will be fun they said  :reli:

#MakeBohemiaGreatAgain

Mp kaybımın farkında olan avusturya fırsatı kaçırmayarak bana büyük darbe vurdu. 
Savaş açılmadan önce polonyanın yardım etmeyeceğine emin gibiydim ve de öyle oldu.
İlk Bohemia deneyimimi online olarak denemeye kalkmasaydım keşke  :smile:
[+] 2 üye Reaktans nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Polonya garibin o sıra Osmanlı-Moskof, Osmanlı-Venedik&Avrupa, Moskof-İskandinav savaşlarıyla uğraşıyordu. Oyun boyu sana yardım edememem bir talihsizlik olmuş :(
Ara
10 sene evvel kralı Türkler tarafından katledilmiş Polonya, Türklerle birlikte Avusturyalı Venedikli Hristiyan ordularına karşı savaşa girişiyorsa bir oturup düşünmek gerek. Bu Leh Kral Baltık'taki tüm etkisini ve gücünü Danimarka'ya bırakmış, yanı başındaki Kırım'da Türk iddialarına ses çıkaramamıştır. Rus halkı ve devleti, kukla krallardan hazzetmez. Biz dostumuz gibi düşmanımızın da güçlü ve onurlu olanını yeğleriz. Jagiellon Kralının yaptığı hamleler ne güçlü ne de onurludur.
Bu konuda Ortodox'ta olsa Rus kardeşlerimiz ile aynı şekilde düşünüyoruz. Kafir Türklerin Avrupaya yaptığı akına karşı çıkmak adına 16 bin kişilik haçlı kuvveti yardımlarımızdanda bunu anlayabilirsiniz. Polonya kralının afaroz edilmesini talep ediyorum.
Ara
Ben Sultan Mehmed, tevazu deryasindan bir nur, onun golgesine hukmetme yetkisine kavusmus Mehmed.

Goruyorum ki burada bircok kral budala tavirlar icersine burunmus, unytmayin ki bu yuce devlete ben yonetiyorum. Ucan her kuş, Aldiginiz her nefes benim irademden rizadir. Avrupadaki krallara tac giydiren, yasamaniza izin veren bu yuce devlete nasil kazan kaldirirsiniz! Biat edin, yada avustiryanin halinden perişan olun. Ibret-i alem icin Pay-i Taht Avusturyanin tacini Bohemya ya vermeye karar vermistir. Castile Ve Muskovy e de elimizde ki Granadali ve Moğal mültecileri hatirlar, eger sozlerimizi dinlemezlerse sinirlari acip gazabimizla bogacagimizi bildiririz.

Pay-i Taht sizin bu budala savasinizin cok uzadigini dusunuyor, sizi son bir kez uyariyor. 

Sağlicakla kalin vassalarim.
[+] 1 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ad09Q5.png

Kastilya Krallığı

Kastilya krallğı olarak ilerleyişimiz her oyun gününde adım adım buradan güncellenecektir. Bizimler iletişime geçmek isteyen diğer Krallıklar bu başlık altından iyi niyetlerini gösterebilirler. 

Kapalı Sarı: Hakimiyetimize giren bölgeler    Kırmızı: İşgal altında

İlk MP günü

3vPrGA.png
Ara
https://forum.strategyturk.com/konu-eu4-...a-kralligi

Arkadaşlar ilk rp konusunu açtım. Sizde rp forum üzerinden bu tarz konular açıp etkinliğimizin dahada keyiflenmesine katkıda bulunabilirsiniz. Bilmeyenler için rp forum linki aşşağıda.

https://forum.strategyturk.com/forum-rp-forum
Ara
(07-12-2016, 01:09)PashaZade : Polonya garibin o sıra Osmanlı-Moskof, Osmanlı-Venedik&Avrupa, Moskof-İskandinav savaşlarıyla uğraşıyordu. Oyun boyu sana yardım edememem bir talihsizlik olmuş :(

Yok hocam yardım gibi bir beklentim yok. Yalnızca müttefikliğin sorumlukları olduğunu düşünüyorum.
Bahsettiğim sırada da kimseyle savaşta olmadığınızı hatırlıyorum. Henüz osmanlı venedik savaşı piyasaya sürülmemişti.
Yanlış anlamayın size hak vermiyor değilim. Kuzeyinizde büyüyen rus tehlikesi varken manpower'ınızı harcamak tedbirsizlik olurdu zaten.
Her ülke kendi çıkarlarına göre hareket etmeli  :smiling: 
Yanlış yaptım bedelini ödedim. Ama yardım dilenmişim gibi yazmanız beni kırdı.
Ara
(07-12-2016, 03:33)Reaktans :
(07-12-2016, 01:09)PashaZade : Polonya garibin o sıra Osmanlı-Moskof, Osmanlı-Venedik&Avrupa, Moskof-İskandinav savaşlarıyla uğraşıyordu. Oyun boyu sana yardım edememem bir talihsizlik olmuş :(

Yok hocam yardım gibi bir beklentim yok. Yalnızca müttefikliğin sorumlukları olduğunu düşünüyorum.
Bahsettiğim sırada da kimseyle savaşta olmadığınızı hatırlıyorum. Henüz osmanlı venedik savaşı piyasaya sürülmemişti.
Yanlış anlamayın size hak vermiyor değilim. Kuzeyinizde büyüyen rus tehlikesi varken manpower'ınızı harcamak tedbirsizlik olurdu zaten.
Her ülke kendi çıkarlarına göre hareket etmeli  :smiling: 
Yanlış yaptım bedelini ödedim. Ama yardım dilenmişim gibi yazmanız beni kırdı.

venedikliler sana white peace mi attılar ben savaş açınca?
Ara
Burada Oyuna girememiş Malacca var. Ey kafirler, ayık olun gelmeyeyim Avrupa'ya... Eğer gelirsem kesilmemiş baş kalmaz havada. Bütün taçlarınız alırım elinizden..

Din kardeşimiz Osmanlı Her daim haklıdır. Yürü aslanım.. Dualarımızla destekliyoruz sizi.

Biz Malacca derler. Biz saksı değiliz  BUNU UNUTMAYIN !!    :ok: :ok: :ok: :up: :up: :up: :imp: :imp: :heart: :heart: :heart:
Ara
(07-12-2016, 09:01)EthemSisli : Burada Oyuna girememiş Malacca var. Ey kafirler, ayık olun gelmeyeyim Avrupa'ya... Eğer gelirsem kesilmemiş baş kalmaz havada. Bütün taçlarınız alırım elinizden..

Din kardeşimiz Osmanlı Her daim haklıdır. Yürü aslanım.. Dualarımızla destekliyoruz sizi.

Biz Malacca derler. Biz saksı değiliz  BUNU UNUTMAYIN !!    :ok: :ok: :ok: :up: :up: :up: :imp: :imp: :heart: :heart: :heart:
Iran Endonezyasina merhaba de.
[+] 1 üye Kaiser-i Rum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Madakaskar kabile reisi olarak pis medeneyiyetden habersiz endonezyalari uyarir osmanli nin turk imparotorunu sevgi ile anar rus kayzerini bilmemektedir fakat bir gun kabileler dunyaya hukum edicek o zaman dusmanlarim tir tir aglayicak dostlarimla onlarin inlemelerini izleyecegim gunleri yâd ile aniyorum

BUYUK MADAKASKAR KABILE REISI 11. MUKAKO
Ara
Malacca, Güçlü bir devlettir. Temelinde Kültür, Bilim ve İslam vardır. Osmanlıdan korkarak, alternatif bir yol bulup, aç köpekler misali zenginliklerinden faydalanmak için sayısız seferler yaptığınız, bu uğurda sayısız kişinin hayatını kaybettiği. Doğu'nun yegane sahiplerinden biriyim.  Sizler Feodalizmden eksi teknoloji yerken, bizler aydınlanma çağımızı yaşıyoruz. Bu sebeple, bizim bir vilayetimiz kadar nüfusa sahip Madagaskar kabileleri ile çöllerde, deve sırtında hayat süren ahmak fars bedevilerini ciddiye bile almıyoruz. ki Gelecekte ALLAH'ın izniyle İran, Osmanlı mülkü. Madagaskar da Malaya İmparatorluğunun bir vilayeti olacaktır.   :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up:

LONG LİVE SULTAN MEHMED THE CONQUEROR !

LONG LİVE SULTAN OF MALACCA !

johorlogo.jpg
Ara
Iranlilara bedevi diyen bir sunni vay be

Ama belirtmek isterimki madakaskara karismayana madakaskarda karismaz
[+] 1 üye Tigin Yusuf nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(07-12-2016, 09:56)EthemSisli : Malacca, Güçlü bir devlettir. Temelinde Kültür, Bilim ve İslam vardır. Osmanlıdan korkarak, alternatif bir yol bulup, aç köpekler misali zenginliklerinden faydalanmak için sayısız seferler yaptığınız, bu uğurda sayısız kişinin hayatını kaybettiği. Doğu'nun yegane sahiplerinden biriyim.  Sizler Feodalizmden eksi teknoloji yerken, bizler aydınlanma çağımızı yaşıyoruz. Bu sebeple, bizim bir vilayetimiz kadar nüfusa sahip Madagaskar kabileleri ile çöllerde, deve sırtında hayat süren ahmak fars bedevilerini ciddiye bile almıyoruz. ki Gelecekte ALLAH'ın izniyle İran, Osmanlı mülkü. Madagaskar da Malaya İmparatorluğunun bir vilayeti olacaktır.   :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up:

LONG LİVE SULTAN MEHMED THE CONQUEROR  !

LONG LİVE SULTAN OF MALACCA !

johorlogo.jpg

Madem actiracaksin agzimi
Az otur ve dinle dediklerimi

Lanet nedir bilmez insan basina gelmeden,
Ama olabilir insan gormeden lanetli,

Cereyan edecek yarimadanda IRAN aslani,
Ciddiligimizi test ettiririz , vahsiligimizin,

Aci olacak bunu hazmetmek senin icin, ama geri donus yok artik kardes.Sonun basladi.
Ara
Yapılacak olan isteklere ve diğer şeylere karşıyız.
Müttefiğimiz Osmanlı'nın yanında olmaya devam edeceğiz.
Ben Kral olarak Kuzey Almanya'da Mecklenburg kuşatmasını gerçekleştirirken bir kaç papaz ile görüşme frısatı buldum. Polonya devleti bundan mütevellit Katolik kalamaz. Katoliklik denilen şeytan'dan çıkmış delilik inancı 11 Kasım 1444'de Ülkemizi 3 büyük parçaya bölmüş iken, yapılan her haçlı seferinde biz olmamıza rağmen elimize ne geçti ?

Hastalıklar, ölümler, isyanlar ve fakirlik. Moğollar karşısında da Avrupa bize borçludur. Eğer biz olmasaydık Avusturya-Macaristan şu an Tengrici, Roma Ulan-baator olmuştu. Polonya'nın yapmış olduğu tek şey arkanızı korumak iken , ve önümüzde büyüyen Kocaman Moskova varken, Moskova'nın yanına bir dost daha vermeyeceğiz !

Batının genç ve acemi Krallarını yüksek sükunetle uyarmakla beraber, 15 Sene'de 15.000 km güneye inen Moskova'yı, Kutsal Roma içerisindeki Prenslikleri ve Bohemya'yı yavaş yavaş yiyen Avusturya'yı  hatırlatıyor, yaptığınız öneri veya arz'ın saçmalığını da size iletiyorum @Aeschyli

Bizi kafirlikle ithamlandıran KASTİLYA VE ARAGON, Osmanlı'ya karşı gelsek bizi Moskova'ya karşı savunacakmıdır ? Bunların hepsi yalandan ibarettir, Balkanlar, HRE ve Rusya arasında kalmış olan Polonya Litvanya Birleşik Krallığı tabii, bir yol bulup kurtulacaktır.

Kurtulamayacaksak da söylenecek sözler de 'bazılarının' gücü kadar azdır :

Hay'dan gelen Hu'ya gider.
Ara
Yıllarca Rus halkına ve Avrupa'ya zulmeden Moğollardan kalma Hanlıkları ezmemiz Leh Kralın gücüne gitmiş, Leh Kral'ın Müslüman sevgisi şaşılacak düzeyde.
Bundan böyle Rus Devleti Polonya Krallığı'nı diplomatik yazışmalarda Lehistan Sultanlığı olarak muhatap alacağını açıklar.
Katolikliği bırakıp Müslüman olacağımızı söylemedik. Öyle bir İma etseydik yanına Roma, Viyana ve Moskovada yapılacak olan camiyi de eklerdik...
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Venedik Aristokratlar lideri olarak sözlerim şunlardır:
Ekonomisi bozulmuş, borca batmış ve ülkesinde savaşacak adamı olmayan Osmanlı Devleti hala nasıl olur da 20 bin askerden oluşan paralı asker ordusu ile yıllardır Akdeniz'e hükmeden Venedik Cumhuriyetine, Avrupa'nın en saygın hanedanı Habsburglar'a ve büyük 2 yarım adaya hükmeden Trastamara'lara kafa tutar?! Uzun süredir devam eden bu savaşın Venedik Cumhuriyeti üzerinde hiçbir etkisi olmamıştır. Ekonomisi hala büyük, ordusu tam ve Osmanlı Devleti kendini bitirene kadar savunmaya hazırdır. Hali hazırda sunduğumuz teklif beyaz barıştır, aksi takdirde savaş devam edecek ve bu Osmanlı Devletinin daha da borca batıp, daha da asker kaybetmesine yol açacak ve yıkılmasına sebep olacaktır. Bizi ya diplomatik yol ile Konstantinopolis'e çağıracaksınız yada biz Büyük Venedik Orduları ile geleceğiz.
[+] 1 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.