[MP] EU4 - Multiplayer : Aralık 2016
ethem bir gir oyuna ingiltere ile ya svaşı ne dediğimi analrsın. müttefik çağıramayacağım. zira çat diye eventle savaş açılıyor. sonradan dahil olma gibi bir şans yok. ai ülkeleri zaten gelmiyorlar favordan dolayı. bunun yanında fransa müttefikleri ile dahil oluyor savaşa. defansif savaş olduğu için. haliyle bu savaşa ingilterenin girmesi demek , ölüm fermanını imzalaması demek.yine de oyuna bir girelim bakalım neler olur.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(06-12-2016, 19:28)EthemSisli :
(06-12-2016, 19:26)Fatromat : Kırım
İsveç
Ternate

1494 Saat

Duman arkadaş Kırım diyor. Düşünceni alalım? mikrofon sende :D

Litvanya'ya alalım oyuncu.

(06-12-2016, 19:31)jax61 : ethem bir gir oyuna ingiltere ile ya svaşı ne dediğimi analrsın. müttefik çağıramayacağım. zira çat diye eventle savaş açılıyor. sonradan dahil olma gibi bir şans yok. ai ülkeleri zaten gelmiyorlar favordan dolayı. bunun yanında fransa müttefikleri ile dahil oluyor savaşa. defansif savaş olduğu için. haliyle bu savaşa ingilterenin girmesi demek , ölüm fermanını imzalaması demek.yine de oyuna bir girelim bakalım neler olur.

Burgonyaya ally olup çağırabiliyorsun eğer rival başlamazsan.
Litvanya'ya oyuncu gelmesine hoş bakmıyorum. %99.99 Pu'ma girecek :P
Ara
(06-12-2016, 19:31)jax61 : ethem bir gir oyuna ingiltere ile ya svaşı ne dediğimi analrsın. müttefik çağıramayacağım. zira çat diye eventle savaş açılıyor. sonradan dahil olma gibi bir şans yok. ai ülkeleri zaten gelmiyorlar favordan dolayı. bunun yanında fransa müttefikleri ile dahil oluyor savaşa. defansif savaş olduğu için. haliyle bu savaşa ingilterenin girmesi demek , ölüm fermanını imzalaması demek.yine de oyuna bir girelim bakalım neler olur.

Evet haklısın benim hatam :D ama belli olmaz sana çirmen muharebesini hatırlatırım. 70.000 sırp vs 800 osmanlı..
[+] 1 üye EthemSisli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
şimdiye dek burgonyanın rival olmadığı bir ingiltere oynamadım ama göreceğiz. olursa neden olmasın :D
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(06-12-2016, 19:33)jax61 : şimdiye dek burgonyanın rival olmadığı bir ingiltere oynamadım ama göreceğiz. olursa neden olmasın 
Saçmalık bence, çünkü gerçek tarihte ve bu savaşta İngiltere savaşa, Burgonya, HRE, İSVEÇ, PORTEKİZ VE FLANDERS ile giriyor.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Y%C3%BCz_Y...5%9F%C4%B1
Ara
Kirim vaasal olmayi kabul ederse basimizin ustunde yeri var
Ara
(06-12-2016, 19:37)napolyon94 : Kirim vaasal olmayi kabul ederse basimizin ustunde yeri var

Rusya'nın vassalı olarak değil mi?
(06-12-2016, 19:33)EthemSisli :

Evet haklısın benim hatam :D ama belli olmaz sana çirmen muharebesini hatırlatırım. 70.000 sırp vs 800 osmanlı..

Sirplarin çapi ne 70 bin cikarsin :) olsa olsa 5 bindir o,  süleymanin meshur ordusu 50 bin zor iken, sayilari bu kadar sisirmeyelim.
Ara
(06-12-2016, 19:38)Duman :
(06-12-2016, 19:37)napolyon94 : Kirim vaasal olmayi kabul ederse basimizin ustunde yeri var

Rusya'nın vassalı olarak değil mi?

Pek tabi muscovy de kirimin vasali olabilir, vasalimin vasalina karismam
[+] 10 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(06-12-2016, 19:39)napolyon94 :

Sirplarin çapi ne 70 bin cikarsin :) olsa olsa 5 bindir o,  süleymanin meshur ordusu 50 bin zor iken, sayilari bu kadar sisirmeyelim.

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87irmen_Muharebesi   Ben Tarih okudum kardeş ;)
Ara
(06-12-2016, 19:41)EthemSisli :

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87irmen_Muharebesi   Ben Tarih okudum kardeş ;)

Ben bölüm olarak Tarih okuyorum, vikipedinin bir referans teşkil etmedigini pekala herkes kabul ediyor :) bosver simdi cirmeni ufak bir sinir catismasi :)
[+] 1 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Selamlar mp var diye duydum bazı arkadaşlar tanır.

I-Denmark
II-Great Horde
III-Crimea

Steam Time-1k
Ara
Bugunluk gelemiyorum zaten mini ingiltereyım(madakaskar) durumu gmye bildirdim:D
Ara
(06-12-2016, 19:11)jax61 : kayser bizim amacımız rakibimizi yıkmak değil multiplayeri 1821 e kadar sürdürüp oyunun en güçlü ülkesine birinciliği vermektir. haliyle sıkışık bir ortamda kaybedeceğiniz bir savaş multiplayeri sizin için bitirebilir. bu şartlar altında halen istiyorsan ben de seni destekliyorum. sayın gm miz, arkadaşa brabantı verelim.

Ne olur ki yıkılırsak ? Hayallerimizi satmadık ya.
Ara
(06-12-2016, 19:47)napolyon94 :
(06-12-2016, 19:41)EthemSisli :

Ben bölüm olarak Tarih okuyorum, vikipedinin bir referans teşkil etmedigini pekala herkes kabul ediyor :) bosver simdi cirmeni ufak bir sinir catismasi :)
Ara
Oyuncu sayısı 40'a yaklaşırken bir hatırlatma yapayım, dileyen multiplayer bölümünde tıpkı Paradoxplaza'daki gibi kendi kuralları kendi sistemiyle multiplayer etkinliği başlatabilir, bazı kişilerde etkinliklerin "site etkinliği olduğu" ve sadece yöneticiler tarafından başlatılabileceği şeklinde bir yanılgı var. Öyle bir durum sözkonusu değil.

Strategyturk'te EU4 dahil tüm strateji oyuncularının katılım gösterdiği büyük bir Türk strateji topluluğu oluşturmak istiyoruz, bugün Rus strateji topluluğunda aynı anda 4 EU4 multiplayer etkinliği yapılıyor forumlarına girdim saydım, Paradoxplaza'da saymadım bile. Türk strateji topluluğu olarak neyimiz eksik :)
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(06-12-2016, 19:52)shouva : Selamlar mp var diye duydum bazı arkadaşlar tanır.

I-Denmark
II-Great Horde
III-Crimea

Steam Time-1k

Danimarkaya ekledim sizi hocam.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1-Holland
2-Hejaz
3-Aragon
100 saatim var
Ara
kurdunuzmu nerden bağlanıyoruz
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.