[MP] EU4 - Multiplayer : Aralık 2016
şu halde mpde momidik ve paşazade yok. oyunun kilit 2 ülkesi danimarka ve polonya boş..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Kötü oldu ya çıkmasaydın keşke :(

Neyse arkadaşı danimarka taraflarına alabiliriz.
Ara
(06-12-2016, 19:02)Aeschyli : Ülke seçimlerinden önce gelip ülkelerini belirten arkadaşların bile pek çoğuna Avrupa'da sıkışık olduk diye Asya ülkesi verildi. Afrikadaki boşluğa bakarak sonradan gelenlerin hepsini Afrika'ya yönlendirdim. Şimdi oyunun başlamasına 2 saat kala gelmiş olan seni Avrupanın göbeğine koyarsam onlara haksızlık olur. Zaten Avrupada yeteri kadar doldu. Ufak bir boşluk olsunda ordaki devletlerde nefes alsın.

Avrupa sıkışık değil bence. Burgundy bile yok. Co-op da oynamıyoruz. Ayrıca diplomasi ve buna bağlı planlarımızı da 2 saat önceden değil oyunun içinde oluşturuyoruz. Lütfen bu kadar insanlara boş alan verip-genişletelim gibi bir tutum sergilemeyin. Ben istemediğim ülkeleri de oynamak istemiyorum. Ayrıca multiplayerın kalitesinin başka kıtada rakibi olmayıp gelişen ülkelerle de bir bağlantısı olacağını düşünmüyorum. Tercihinizi de son defa gözden geçirmenizi istiyorum.
Ara
kayser bizim amacımız rakibimizi yıkmak değil multiplayeri 1821 e kadar sürdürüp oyunun en güçlü ülkesine birinciliği vermektir. haliyle sıkışık bir ortamda kaybedeceğiniz bir savaş multiplayeri sizin için bitirebilir. bu şartlar altında halen istiyorsan ben de seni destekliyorum. sayın gm miz, arkadaşa brabantı verelim.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(06-12-2016, 19:06)jax61 : şu halde mpde momidik ve paşazade yok. oyunun kilit 2 ülkesi danimarka ve polonya boş..

giphy.gif
tabi sana da gün doğdu demi çakaaall :D
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Polonya ve Muhtemel Litvanya olarak oyuna bu haftalık katılacağım. Salı günleri için hala geçerli. Yalnız bu hafta Salı günü boşum.
Ara
O değilde daha ilk günden oyun çok karışacak. Avrupa'da çok oyuncu oldu.Acaba Yüzyıl savaşlarında kim kimi destekleyecek gibisinden bir çok soru cevabını bekliyor. Oyun sırasında biz asya ülkelerini bilgilendirirseniz seviniriz :)
[+] 1 üye EthemSisli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(06-12-2016, 19:18)EthemSisli : O değilde daha ilk günden oyun çok karışacak. Avrupa'da çok oyuncu oldu.Acaba Yüzyıl savaşlarında kim kimi destekleyecek gibisinden bir çok soru cevabını bekliyor. Oyun sırasında biz asya ülkelerini bilgilendirirseniz seviniriz :)

Kim tarafından yönetileceğini mi merak ettin kardeş ?
Ara
Danimarka boş @Kaiser-i Rum istiyorsan o üçlüden birini alabilirsin.
Ara
din savaşını kastediyor anladığım kadarıyla..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Doğudaki ülkeleri hor görmeyelim arkadaşlar, doğunun hiçbir eksiği yok. Sadece biraz çetrefilli geçecek oyununuz o kadar :D
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(06-12-2016, 19:22)jax61 : din savaşını kastediyor anladığım kadarıyla..

Yok ya, Oyun başında Fransa-İngiltere savaşa tutuşmayacak mı onu diyorum :D aralarında uzlaşırlarsa bilemem..
[+] 1 üye EthemSisli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
sırf bu batı meraknız yüzünden batıda oynamak istemiyorum ve doğu sürekli boş kalıyor.doğuya da gidince aşırı genişliyoruz. tepki çekiyor :D bu oyun maşallah ama her yer doldu. umarım gelmemezlik etmezler. zira oynanan en keyifli mp olmaya aday bir mp.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
@jax61 Fransa tahtı benimdir diyor musun?
Kırım
İsveç
Ternate

1494 Saat
Ara
(06-12-2016, 19:24)EthemSisli :

Yok ya, Oyun başında Fransa-İngiltere savaşa tutuşmayacak mı onu diyorum :D aralarında uzlaşırlarsa bilemem..

benim savaşımı kastettiğin için cevap vereyim. şu halde zaten maineyi eventle istiyor fransa. ona bir engel  olma durumu yok. kabul edersem - stab yiyorum. kabul etmezsem fransaya pu savaşı açmış oluyorum. bakalım sürpriz olsun ne olacağı ama muhtemelen maineyi vereceğiz. çünkü pu savaşını kazanmama imkan yok.diğer topraklar için savaşmadan vermeyi düşünmüyorum.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(06-12-2016, 19:26)Fatromat : Kırım
İsveç
Ternate

1494 Saat

Duman arkadaş Kırım diyor. Düşünceni alalım? mikrofon sende :D

(06-12-2016, 19:28)jax61 :
(06-12-2016, 19:24)EthemSisli :

benim savaşımı kastettiğin için cevap vereyim. şu halde zaten maineyi eventle istiyor fransa. ona bir engel  olma durumu yok. kabul edersem - stab yiyorum. kabul etmezsem fransaya pu savaşı açmış oluyorum. bakalım sürpriz olsun ne olacağı ama muhtemelen maineyi vereceğiz. çünkü pu savaşını kazanmama imkan yok.diğer topraklar için savaşmadan vermeyi düşünmüyorum.
iyi bir müttefik ile neden olmasın ki sen tecrübeli oyuncusun ;)
Ara
(06-12-2016, 19:28)jax61 : muhtemelen maineyi vereceğiz. çünkü pu savaşını kazanmama imkan yok.

3. Edward bunu beğenmedi.
[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(06-12-2016, 19:22)Aeschyli : Danimarka boş @Kaiser-i Rum istiyorsan o üçlüden birini alabilirsin.

1-BURGUNDY
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.