[MP] EU4 - Multiplayer: Aralık 2018
Memlük vermiştiniz neden değiştiniz?
Ara
(27-11-2018, 20:10)RawWrath : Memlük vermiştiniz neden değiştiniz?

Önceki yorumundan asıl tercihinin Bahmani olduğu sonucunu çıkartmıştım, ve şuan güney hindistan boş olduğundan ilk tercihin olan Bahmani daha uygun gözükmüştü. Memlük tercihinde hala ısrarcıysan geçebilirsin.
Ara
(27-11-2018, 20:14)Voidian :
(27-11-2018, 20:10)RawWrath : Memlük vermiştiniz neden değiştiniz?

Önceki yorumundan asıl tercihinin Bahmani olduğu sonucunu çıkartmıştım, ve şuan güney hindistan boş olduğundan ilk tercihin olan Bahmani daha uygun gözükmüştü. Memlük tercihinde hala ısrarcıysan geçebilirsin.

Oyunda yeni olduğum için iyi oynayabildiğim bir kaç devletten birisi memlük geçebiliyorsam geçmeyi istiyorum.
Ara
Ben biraz gecikcem,moskova ya gecmek isteyen gecebilir. 30dk gec gelirim
Ara
Güncelledim @RawWrath
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katiliyorum.

2094 saat

Bostaki Osmanli`ya gecebilirim.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Alıntı:iberkay-Fransa
pcoyun-Austria
aeschyli-Malacca
sezar-Osmanlı

Ben bu dağılımı bir yerden hatırlıyorum ama hayırlısı. :D
Ara
Oda kuruldu, şifre st.

Odaya girmekte sorun yaşayanlar beni ekleyip benim üzerimden katılabilir.

https://steamcommunity.com/profiles/76561198212838128/
Ara
Kuralları okumamış olanlar varsa bir kez daha hatırlatayım.

@Sezar @iberkay @Voidian @Sxario @Gandhi @Serdengecti1 @Yano @Aytaç @Binbaşı Pars @Ayro @TerraBlade @RawWrath @altnkurt @PCOyun @Alduin @canekici42 @Aeschyli @Zebercet @Cannabis
Ara
Polonya,Japonya,Kırım
30 saat
https://steamcommunity.com/id/haxbossoffical/
[+] 1 üye Haxwell nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Japon daimyolarından birine geçebilirsin.
Ara
Merhaba, 182 saatim var herhangi bir ülke olabilir oyun başlamış zaten şu an, https://steamcommunity.com/id/cccayirli/
Ara
Arkadaslar aylardir oynamiyordum, Otto`nun performans dusuklugunden (dolayisiyla cevre cografyalarimdaki olaylara karsi pasif kalisimdan) kotu etkilenen arkadaslardan ozur diliyorum. @RawWrath, sana karsi bilmeden kural ihlali yapmisim hocam, gelirsen claimsiz aldigim topraklari iade etmek isterim.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun sırasında konuşmak istemedim ama polonya oyuncusunun yaptiği fırsatçılığı kınıyorum.Evet kurallara aykırı değil ana etik de değil.Ben bugün türlü belayla uğraştım zaten.Arkadaşımla okul çıkışı araba çarptı arkadaşıma(Şükür ki kötü durum yok) Cüzdanimi kaybettim.Yağmurlu havada bisiklet sürerken düştüm.Hastaneden koşa koşa geldim.Yemek bile yiyemedim doğru düzgün.Oyuna girmez olaydim ya.Ülkeyi aldiğimda felaket ötesi durumdaydı.Moskova ai'si o kadar kötüydü ki ordu moldovyada toprak işgal ederken(kale değil) litvandaki kaleler kapalıydı yani şans eseri kaçmasa stackwipe yicecekti.Ülke %70 işgal altında aylik -10 gelir,4 tane borç,2 tane disaster.Önce aristokratlar darbe yedim.Sonra köylü isyan %90da şans eseri (allah'ın lütfu) manpower geldi yoksa ülke -3 stab yiyip bitecekti.Ama var ya o kazan'a açtığım savaşta gelen savaş ilani öyle bir hirslandirdi ki beni yeminle, kin yuttum kan kusturcam dedim ve öyle de oldu.Beni o halde yikamadin ya polonya gel bakalim 10k askerinle ne yapabileceksin.Bana yaşattığını sana misliyle yaşatacağım ama öyle kolay bırakmam seni
[+] 5 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Malacca.png
Sultanate of Malacca

Malacca Sultanlığı 1444-1466 seneleri arasında kendi bölgeleri arasında çok ciddi fetihlerde bulunmuştur. Pasai-Pagarruyung-Pattani-Mapajahit devletleri yenilmiş olup şuanda Siak devletiyle savaşta bulunmaktayız. Hindistanda ki Vijayanagar-Jaunpur çekişmesiyle oldukça ilgili olduğumuzu da belirtmeliyim. Japonyada ki Hosokowa daimyoluğuna ise oldukça  iyimser bir gözle bakmaktayız. 
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Milan kadar fırtsatçı bir devlet yok.Ben ferreraya savaş açıp 15k ya 30k savaşırken romayı kuşatıp papayı yordum oda elini kolunu sallayarak ferreraya savaş açıp asıl alcağım toprakları aldı.Sonrası zaten malum vassalladı beni.Ama gelecek oyun dikkat etde ben seni vassallamıyı.Bide adam overlordum 500 altın borcum var altın at diyorum oralı olmuyo .Neyse teknoloji devi floransa daha ölmedi üstünde çalıştığım top projem var ,diğer ülkeler halen ateşi bulmaya çalışırken benim innovatifliğim dünyaya çağ atlatıyor !!!!!!!!!!
[+] 1 üye Binbaşı Pars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(28-11-2018, 00:45)Sezar : Arkadaslar aylardir oynamiyordum, Otto`nun performans dusuklugunden (dolayisiyla  cevre cografyalarimdaki olaylara karsi pasif kalisimdan) kotu etkilenen arkadaslardan ozur diliyorum. @RawWrath, sana karsi bilmeden kural ihlali yapmisim hocam, gelirsen claimsiz aldigim topraklari iade etmek isterim.

kural ihlalini memlükte yaptı dün ,  yayının 01:50:00 saatine bakarsanız 4.regiondan toprak aldığını görebilirsiniz
[+] 1 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
4jZkQ4.png

Sırbistan Despotluğu 1444 yılının başlarında balkanlarda yayılmacı politikalar izlemek istesede macaristan ve osmanlının uyarıları sonucunda bosnaya karşı herhangi bir saldırı girişimi yapılamamıştır.Bunun üzerine Macaristan ile dost olunup osmanlılara karşı memlüklüler ile garantörlük anlaşması yapılmıştır.Kendi sınırlarımız içinde mutlu mesut yaşarken Avusturyanın macaristanı PU ya alma isteği bizide yakından ilgilendiriyordu,Bunun üzerine macarlarla olan ittifakın bozulması karşılığında avusturyanın bağımsızlığımızı garanti etmesi üzerine avusturya ile anlaşıldı.Fakat bu antlaşmada uzun sürmedi ve osmanlının Avusturyayı tehdit etmesi üzerine Avusturya imparatoru korkakça bir hareket yaparak osmanlı kafirlerini bizim üzerimize kendi eliyle yollamış oldu ve garantörlük antlaşmasını bozdu.Bütün bu olumsuzluklara rağmen Aragon ve Napoli ile derhal olası bir Osmanlı savaşı için ülkede seferberlik ilan edilsede tüm direnişler başarısız oldu ve 1463 yılında Başkent branicevo düşünce teslim olmak zorunda kaldık.Fakat şu bilinmelidir ki Avusturya İmparatoru sıra sizede gelecek!
[+] 2 üye Cannabis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(28-11-2018, 13:19)Ferreke :
(28-11-2018, 00:45)Sezar : Arkadaslar aylardir oynamiyordum, Otto`nun performans dusuklugunden (dolayisiyla  cevre cografyalarimdaki olaylara karsi pasif kalisimdan) kotu etkilenen arkadaslardan ozur diliyorum. @RawWrath, sana karsi bilmeden kural ihlali yapmisim hocam, gelirsen claimsiz aldigim topraklari iade etmek isterim.

kural ihlalini memlükte yaptı dün ,  yayının 01:50:00 saatine bakarsanız 4.regiondan toprak aldığını görebilirsiniz

Memlük'ü dün uyardım ve Osmanlı savaşından önce tekrar 3 regiona düşmüştü. Cuma günü de oyuncusu tekrar gelirse Halep ve altındaki toprak claimsiz alındığı için iade edilecek, dün oyuncu savaştan sonra çıktığından veya düştüğünden Osmanlı toprakları geri verememişti.
Ara
1467_grand.jpg

1467 Dünya Haritası
[+] 3 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.