[MP] EU4 - Multiplayer: Aralık 2020
Etkinliğe 1-2 saat geç kalabilirim.
Ara
Oda kuruldu:

ID: 90141005715297288
Şifre: st
WhaW8Am.gif
Ara
Arkadaslar bu oturumdan sonra onumuzdekı haftadan itibaren programım yogunlastıgından dolayı ayrılmak zorunda kalacagım. Sizlere iyi oyunlar
Ara
İnternet sorunum devam ediyor. Bugün etkinliğe katılamayacağım.
Ara
Altıncı oyun günü sonrasında:
  • Vestfalya oyuncusu @MSekmet, etkinliğin on birinci kuralını ihlal ettiği için uyarı almıştır.
  • Memlük oyuncusu @Sezar ve İspanya oyuncusu @Sxario, etkinliğin üçüncü kuralını ihlal ettikleri için birer uyarı almışlardır.
  • Babür oyuncusu @Valkriel, oyuncu ülkesi bölmesi üzerine gerçekleştirdiği dördüncü ihlali sonrası etkinlik dışı kalmıştır.
WhaW8Am.gif
Ara
Altı ayı tam olarak geçtiğini sanmıyorum, ben beş oldu gibi saymıştım sonra PCOyun'dan altı ay oldu uyarısı geldiği gibi de barışı yapmıştım aslında. İhlal ettiğim bir durum olduysa kusura bakmayın, istemeden yapmışımdır.
giphy.gif
[+] 3 üye MSekmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(13-12-2020, 01:11)PCOyun : Altıncı oyun günü sonrasında:
  • Vestfalya oyuncusu @MSekmet, etkinliğin on birinci kuralını ihlal ettiği için uyarı almıştır.
  • Memlük oyuncusu @Sezar ve İspanya oyuncusu @Sxario, etkinliğin üçüncü kuralını ihlal ettikleri için birer uyarı almışlardır.
  • Babür oyuncusu @Valkriel, oyuncu ülkesi bölmesi üzerine gerçekleştirdiği dördüncü ihlali sonrası etkinlik dışı kalmıştır.
Hocam bu gerçekten aşırı adaletsiz oyuncu ülkesinin bölündüğünü farketmedim çünkü toprak olmayan çöl sarı olarak gözüktüğü için memlüğün zannettim ve anında toprağı geri iade ettim bu nasıl uyarı olarak sayılıpta etkinlikten men ediliyorum kaç haftadır saatlerimi verdiğim bir emek var ortada böyle bir şekilde diskalifiye edilmek dünyanın en saçma olayı yok hani toprağı geri verdim ondan önceki kural ihlalindede memlük birisiyle savaşırken savaştığı ülkeye ally yollamıştım kural ihlali diye hiçbirşey yapmadan direk white peace atıp allylığı bozmuştum bunların uyarı olarak sayılması bile adaletsizken ben nasıl etkinlikten atılabiliyorum haftalardır verdiğimiz emek ortada hiç umursamadan etkinlik dışı kalmıştır demek normal bir olay değil anında eski haline getirdiğim şeyler uyarı bile sayılmaması gerekiyor nasıl o kadar emek verdiğim oyundan kovulabiliyorum
[+] 2 üye Valkriel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ekran_Goruntusu_13.png

Kore-Babür savaşından
Ara
(13-12-2020, 03:19)Enesyavuz : Ekran_Goruntusu_13.png

Kore-Babür savaşından

güzel fakat adil olmayan bir savaştı. karşımızdaki gücü durdurmak artık çok zor. elimizden geleni yapsak da yetmedi.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(13-12-2020, 03:19)Enesyavuz : Ekran_Goruntusu_13.png

Kore-Babür savaşından

Babürler o kadar süvariyi nasıl kullandı? Fazla süvari kullanmaktan penaltı yemiyorlar mı? :think:
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
bu da benim aldıgım ss. sanıyorum kazandığımız nadir muharebelerden..

20201212232654_1.jpg
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(13-12-2020, 01:42)Valkriel : Hocam bu gerçekten aşırı adaletsiz oyuncu ülkesinin bölündüğünü farketmedim çünkü toprak olmayan çöl sarı olarak gözüktüğü için memlüğün zannettim ve anında toprağı geri iade ettim bu nasıl uyarı olarak sayılıpta etkinlikten men ediliyorum kaç haftadır saatlerimi verdiğim bir emek var ortada böyle bir şekilde diskalifiye edilmek dünyanın en saçma olayı yok hani toprağı geri verdim ondan önceki kural ihlalindede memlük birisiyle savaşırken savaştığı ülkeye ally yollamıştım kural ihlali diye hiçbirşey yapmadan direk white peace atıp allylığı bozmuştum bunların uyarı olarak sayılması bile adaletsizken ben nasıl etkinlikten atılabiliyorum haftalardır verdiğimiz emek ortada hiç umursamadan etkinlik dışı kalmıştır demek normal bir olay değil anında eski haline getirdiğim şeyler uyarı bile sayılmaması gerekiyor nasıl o kadar emek verdiğim oyundan kovulabiliyorum

Normalde böyle bir açıklama yapmamın gerekmemesi lazım fakat sizin için açıklıyorum.

Her şeyden önce yaptığınız bir ihlalde bunu telafi etmek zorundasınız. Bu durum ne olursa olsun, sizin örneğinizde oyuncu ülkesini bölmüşsünüz ve böldüğünüz toprakları iade etmekle mesulsünüz. Antlaşma sırasında politik haritadan bakılmadığı için ülkeyi böldüğünüz oldukça açık bir şekilde gözükmekte, aradaki çöl de özellikle gri olarak belirtilmekte. Yani sizin "eski haline getirdiğim" argümanınız maalesef hiçbir anlam taşımıyor, sadece yapmak zorunda olduğunuz şeyi yerine getiriyorsunuz ve ihlal ettiğiniz kural üzerinden de yaptırımda bulunuluyor. Bu sizin etkinlik içerisindeki dördüncü kural ihlaliniz hatırlatırım. Açıkçası kuralları okumamakta ya da anlamamakta ısrar ediyorsunuz.

Son olarak eklemek istediğim şey ise bu etkinliğe katılan herkes aynı sizin gibi haftalardır saatlerini harcıyor fakat sizin gibi bunu bahane ederek savunma yapanı senelerdir ilk kez görüyorum. Umarım gelecek etkinliklerde kurallara daha dikkat ederek oynarsınız, iyi forumlar.
WhaW8Am.gif
[+] 4 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
00ebabe64f59591812d8343883f48457.jpg
Tuskan Şövalyeleri

20201212225945_1.jpg?width=488&height=378
Sarazenlerden kudüsü kurtarmak adına açtığımız savaşta donanmamız sarazen donanmasıyla karşılaştı kalyon sayılarımız eşit olsa da tanrının inayetiyle düşmanı perişan ettik.
20201212230100_1.jpg
Devamında bizim saldırmamızdan güç alan kara ve çekik gözlü sarazenler normal sarazenlerin üstüne çullandı

20201212231303_1.jpg
Normal Sarazenlerle dinler arası diyalog kurduk sonra adil bir düello yaptık.Avrupada savaş bulutlarının toplanmasıyla buradan çekildik(şimdilik).

20201212233951_1.jpg
Avrupalı Sarazenlerle yaptığımız savaşta Osmanlı Sultanı meydan savaşında karşımıza çıkamadı. (DogeBishop Aziz Del Piero bu duruma çok gülmüştür)
Yaptığımız işgaller sonrası Doğu Akdeniz Şövalyelerin Gölü haline geldi
(afrikada kara sarazen ordusu görülmektedir)

20201212215717_1.jpg
Ayrıca Vestefalya Şövalyeleriyle birlikte Avrupada sayıca bizden kalabalık olan köhnemiş , dönme ve HRE'ye ihanet eden Cermen Monarşileriyle yaptığımız savaşlarda onlara ağır zayiat verdirdik
(sohbet kısmında görülenden anlaşılacağı üzere ayakoz yine formunda)
[+] 8 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
patlayan rusyamdan sonra mughalsa talibim
€20
Ara
(13-12-2020, 13:22)PCOyun :
(13-12-2020, 01:42)Valkriel : Hocam bu gerçekten aşırı adaletsiz oyuncu ülkesinin bölündüğünü farketmedim çünkü toprak olmayan çöl sarı olarak gözüktüğü için memlüğün zannettim ve anında toprağı geri iade ettim bu nasıl uyarı olarak sayılıpta etkinlikten men ediliyorum kaç haftadır saatlerimi verdiğim bir emek var ortada böyle bir şekilde diskalifiye edilmek dünyanın en saçma olayı yok hani toprağı geri verdim ondan önceki kural ihlalindede memlük birisiyle savaşırken savaştığı ülkeye ally yollamıştım kural ihlali diye hiçbirşey yapmadan direk white peace atıp allylığı bozmuştum bunların uyarı olarak sayılması bile adaletsizken ben nasıl etkinlikten atılabiliyorum haftalardır verdiğimiz emek ortada hiç umursamadan etkinlik dışı kalmıştır demek normal bir olay değil anında eski haline getirdiğim şeyler uyarı bile sayılmaması gerekiyor nasıl o kadar emek verdiğim oyundan kovulabiliyorum

Normalde böyle bir açıklama yapmamın gerekmemesi lazım fakat sizin için açıklıyorum.

Her şeyden önce yaptığınız bir ihlalde bunu telafi etmek zorundasınız. Bu durum ne olursa olsun, sizin örneğinizde oyuncu ülkesini bölmüşsünüz ve böldüğünüz toprakları iade etmekle mesulsünüz. Antlaşma sırasında politik haritadan bakılmadığı için ülkeyi böldüğünüz oldukça açık bir şekilde gözükmekte, aradaki çöl de özellikle gri olarak belirtilmekte. Yani sizin "eski haline getirdiğim" argümanınız maalesef hiçbir anlam taşımıyor, sadece yapmak zorunda olduğunuz şeyi yerine getiriyorsunuz ve ihlal ettiğiniz kural üzerinden de yaptırımda bulunuluyor. Bu sizin etkinlik içerisindeki dördüncü kural ihlaliniz hatırlatırım. Açıkçası kuralları okumamakta ya da anlamamakta ısrar ediyorsunuz.

Son olarak eklemek istediğim şey ise bu etkinliğe katılan herkes aynı sizin gibi haftalardır saatlerini harcıyor fakat sizin gibi bunu bahane ederek savunma yapanı senelerdir ilk kez görüyorum. Umarım gelecek etkinliklerde kurallara daha dikkat ederek oynarsınız, iyi forumlar.
Sınırlarımda yalnızca 3 memlük toprağı vardı bunları alırsam diskalifiye almazsam savaşmamın anlamı yok nasıl toprak kazanacağım o zaman? sonuçta ülkeyi böldün dediğiniz toprak sınırımda olmadığı için oraya claim atamıyordum. ülkenin bölünmemesi için savaş başına 1-1 toprak almam gerekiyor 10-15 yıl truce desen 1680de 1 toprak için oyuncu savaşı yapıp birde 10-15 yıl truce mu bekleyeceğiz, bu saçmalıklardan sonra etkinliğe zerre devam etme isteğim kalmadı etkinlik dışı bırakmanız daha fazla boşa zamanımı harcamayacağı için mutluyum. zaten multide herkesten açık ara farkla 1. idim 1v1 den tut 1v3 e kadar hiçbir oyuncu savaşı zerre zorlamamıştı ülkem ile bot bile 1. olur herhalde xD
Ara
(13-12-2020, 15:24)Valkriel :
(13-12-2020, 13:22)PCOyun :

Sınırlarımda yalnızca 3 memlük toprağı vardı bunları alırsam diskalifiye almazsam savaşmamın anlamı yok nasıl toprak kazanacağım o zaman? sonuçta ülkeyi böldün dediğiniz toprak sınırımda olmadığı için oraya claim atamıyordum. ülkenin bölünmemesi için savaş başına 1-1 toprak almam gerekiyor 10-15 yıl truce desen 1680de 1 toprak için oyuncu savaşı yapıp birde 10-15 yıl truce mu bekleyeceğiz, bu saçmalıklardan sonra etkinliğe zerre devam etme isteğim kalmadı etkinlik dışı bırakmanız daha fazla boşa zamanımı harcamayacağı için mutluyum. zaten multide herkesten açık ara farkla 1. idim 1v1 den tut 1v3 e kadar hiçbir oyuncu savaşı zerre zorlamamıştı ülkem ile bot bile 1. olur herhalde xD
Etkinliği konuya ara ara girip takip eden birisi olarak yazıyorum. Yazdıklarında haklılık payı olabilir hatta kendi pencerenden baktığında tamamen haklı olarak görünüyor olabilirsin ama sen bu etkinliğe başvurunu yaparken kurallarını kabul ederek başvuruyorsun. Öncelikle sana kimse kötü oynuyorsun dememiş kurallarla ilgili şikayetlerin olabilir bunu kural öneri konusuna yazabilirsin yada kendi kurallarınla yeni bir mp etkinliği düzenleyebilirsin.
Ayrıca ben oyunda olmadığım için tam göremiyorum ama ülke salıp onu vassal yaparak yada direk saldırarak yiyebilirdin, imperyalizm bekleyip öylede coresuz toprak alabilirsin  (kurallar değişmemişse) ve sadece yukarda yazdığın mesajı okuyan birisi senin o ülkeyi isteyerek böldüğün sonucuna varabilir.
[+] 3 üye clnn nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görsel

Önerilen ülkelerin etrafı kırmızıyla gösterilmiştir.

Önerilen Ülkeler: Babür, Memlük, Busoga, Fas

1681 Güç Yüzdesi

Untitled.png

İttifak Limiti: %15,7
WhaW8Am.gif
Ara
(13-12-2020, 01:42)Valkriel : Oyuncu ülkesinin bölündüğünü farketmedim çünkü toprak olmayan çöl sarı olarak gözüktüğü için memlüğün zannettim ve anında toprağı geri iade ettim bu nasıl uyarı olarak sayılıpta etkinlikten men ediliyorum?

(13-12-2020, 15:24)Valkriel : Sınırlarımda yalnızca 3 memlük toprağı vardı bunları alırsam diskalifiye almazsam savaşmamın anlamı yok nasıl toprak kazanacağım o zaman? sonuçta ülkeyi böldün dediğiniz toprak sınırımda olmadığı için oraya claim atamıyordum. ülkenin bölünmemesi için savaş başına 1-1 toprak almam gerekiyor 10-15 yıl truce desen 1680de 1 toprak için oyuncu savaşı yapıp birde 10-15 yıl truce mu bekleyeceğiz?

Şimdi...Sen bilerek mi böldün,hatayla mı böldün? :think:
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Hâlâ boşsa Memlük oynayabilirim

https://steamcommunity.com/profiles/76561198254306640/

850 saat
Ara
Dışarıdan takip eden birisi olarak Çinhindi'de kopacak kıyameti ilgiyle bekliyorum. Üç büyük gücün kesişme alanına dönüşmüş.
kalemler kaldırılmış ve sayfalar kurumuştur.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.