[MP] EU4 - Multiplayer : Ekim 2015
Koloniler, PUlar, vassallar ve marchlar istatistiğe dahil edilmiyor.
(Bir başka kolonist Portekiz hala istatistiklerde büyüyor gözüküyor)
Hadi hadi kıskandım desene :))
Ara
Osmanlı fransayı dövecek diyim :D
Ara
ottomans-1517-1789-and-french-occupation...dee61f.jpg

Napolyon bunu beğendi.
EY BRİTANYA GENÇLİĞİ!

Birinci vazifen, Manş Denizinin istiklalini, Büyük Britanya'yı ilelebet muhafaza ve müdafa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahili ve harici Fransızlar olacaktır. Bir gün, istiklal ve parlementer monarşiyi müdafa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için içinde bulunacağın vaziyetin imkan ve şeraitini düşenmeyeceksin. Bu imkan ve şerait çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. Emperyalist ve parlementer monarşine kastedecek düşmanlar bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet fakrü zarüret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.
Ey Büyük Britanya evladı! İşte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen; Ulusumuzun istiklalini, manş denizinde ki hakimiyetimizi ve ticaretimizi kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

LAURENCE DE VALOIS
Ara
işlerim oldugundan bu gün gelemiyebilirim yarında olabilir eğer sweden i isteyen olursa yada arada bir olmak isteyen olursa alabilir. ki oyunun denğeleri bozulmasın
Ara
Şimdi oyuna nasıl girecez tam anlıyamadım steam üzerinden mesaj atıp yardım ede bilecek biri varmı.
Ara
Ekle, ID : alialperduman
Oyuna bağlanamıyorum join game yaptığımda ve ya invite'ı kabul ettiğimde bir tepki olmuyor oyunda bir sorun mu var?
Ara
ID : 90097779133768711
Giremeyenler için.
Bugün gelemedim münazara turnuvam vardı ): Bharat mutlu mu ):
Ara
Bharat'ı en son Ayutthaya ve müttefiği Ming işgal ediyordu.
Bugünkü oyunu iptal ediyorum ( çok az oyuncuyla çok kilit olaylar oldu )
Burjuvacılık yaparsan öyle olur
[+] 1 üye LL'aurence nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
FB - GS maci sebebiyle bugunku oyunu Çarşambaya erteliyorum.
Kuruldu.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.