[MP] EU4 - Multiplayer : Eylül 2015 [2]
"Birvetek ile Olay Şu ki" haftaiçi her gün 22:00'da sizlerle!
[+] 6 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Her insan hata yapar zamanın yanlış getirdiği bir sonuç aslında. Sonuçta belli bir savunma paktı aramızda bulunmakta. Bunu kimsenin redddettiğini söyleyemem. Bu benim savaşım değil İspanya oyuncusu benim için önemli değil derse benlik bir sorun yok.

Duman teşekkürler seni konuk almak isterim programıma
Ara
(19-09-2015, 00:17)Redtay : Fransa-Ispanya ve Commonwealth-Moskova Savaşı Hakkında :

Fransa savaş sırasında pakt üyesi Avusturya ile yanlış anlaşılma yüzünden white peace yaptığı için anlaşma bedeli %50 war score geçemeyecek .
Poyraz ile konuştum sonuç olarak kuralı kaldırıyorum .
Ara
Tamam benim için sıkıntı yok. Sadece savunma paktında yalnız bırakmak istemedim.
Ara
Bu arada Aragon konusunda şaka yapıyordum :) Tepkilerinizi görmek istedim =)
G0kMNN.png
Ara
Polonya ile Anlaşma Teklifim:

1- Czernichow, Kursk , Severia , Briansk , Ostrov gibi Rus kültürü olan bölgeler Moskovaya verilecek.
2- Polotsk Serbest Bırakılacak.

Bu arada Savaş eğlenceliydi. 2-3 kez ordularım yenildi. Yenilmesinde Batıdan gelen alman branderburglular etkiliydi. Daha sonra Kuşatmalar devam etti ve Commonwealth'ın orduları eridi gitti. Savaşlarda 15k'ya kadar düşen ordusu İsyancılara yakalndı ve hezimete uğrayıp yok oldu. Daha sonra Savaş lehimize döndü ve Kazandık.  Daha sonra İsveçliler Commonwealth'e savaş ilan etti... 

Rusyayı işgal etmek isteyenler lütfen 2 kere düşünsün. 

(bkz: MP yoksa sıkıntı büyük)

(bkz: Moskovada kaybolan 100binler)

(bkz: Moskova kuşatılırken 10k'lık ordunun kaybolması)
[+] 1 üye Rodemape32 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu arada yarın oyun olmaması gerekmiyor mu? 2 gün oyun 1 gün tatil. Yeni gördüm yarın oyun olacağını. Ben kurala göre planımı yapmıştım. Cumartesi-Pazartesi yerine Pazar-Pazartesi oyun olmasını ve belirlenen tarihlere göre devam etmesini istiyorum, çünkü birden kural değiştirildiği için yarın gelemeyebilirim.
G0kMNN.png
Ara
şey çok op oldu 20 k ordunun birden yok olması :(
Ben onlarla barış yaptığımda... Onlar olmayacak!
Ara
(19-09-2015, 00:52)La Valette : (bkz: MP yoksa sıkıntı büyük)

(bkz: Moskovada kayboldan 100binler)

Buna ve ; 

(19-09-2015, 00:40)Duman : "Birvetek ile Olay Şu ki" haftaiçi her gün 22:00'da sizlerle!

Buna iyi güldüm bu gece . 

(19-09-2015, 00:55)GaulTurk : Bu arada yarın oyun olmaması gerekmiyor mu? 2 gün oyun 1 gün tatil. Yeni gördüm yarın oyun olacağını. Ben kurala göre planımı yapmıştım. Cumartesi-Pazartesi yerine Pazar-Pazartesi oyun olmasını ve belirlenen tarihlere göre devam etmesini istiyorum, çünkü birden kural değiştirildiği için yarın gelemeyebilirim.

Uzun bir tatile girileceğinden böyle yaptık yarın oyun saatinde olmazsan iptal edebiliriz .
Ara
(19-09-2015, 00:52)La Valette : Polonya ile Anlaşma Teklifim:

1- Czernichow, Kursk , Severia , Briansk , Ostrov gibi Rus kültürü olan bölgeler Moskovaya verilecek.
2- Polotsk Serbest Bırakılacak.

Bu arada Savaş eğlenceliydi. 2-3 kez ordularım yenildi. Yenilmesinde Batıdan gelen alman branderburglular etkiliydi. Daha sonra Kuşatmalar devam etti ve Commonwealth'ın orduları eridi gitti. Savaşlarda 15k'ya kadar düşen ordusu İsyancılara yakalndı ve hezimete uğrayıp yok oldu. Daha sonra Savaş lehimize döndü ve Kazandık.  Daha sonra İsveçliler Commonwealth'e savaş ilan etti... 

Rusyayı işgal etmek isteyenler lütfen 2 kere düşünsün. 

(bkz: MP yoksa sıkıntı büyük)

(bkz: Moskovada kaybolan 100binler)

İyi mecbur kabul artık. :D
Ara
Necmi her oyunda mı böyle?
Dev sıralaması

1.Austria:999
2.Muscovy:916
3.Poland:892
4.France:859
5.Castile:852
6.Bharat.544
7.Persia:439
8.GreatBritain:417
9.Portugal:187
10.Tunus:155

4.Great Britain: Kendisinin bakıp yazması gerekecek dlc olmadığından kolenilere bakamıyorum. Hesaplayıp yorum atarsan güzel olur.
Portekiz içinde geçerli

@Birvetek 999 ne ya çekirdek fiyatı gibi :D

Osmanlı da 800 e yakın 750 mi ne alına bilir aslında.

Income Sırlaması
1.France:81
2.Ottomans:52(Biri geçmeli.)
3.GreatBritain:50
4.Bharat:43
5.Commonwealth:42.18
6.Austria:42.18
7.Muscovy:37
8.Spain:25
9.Persia:24
10.Portugal:23
11.Tunus:11

Buradada @Birvetek in benle eşit olması ilginç olmuş :D

Force Limit Sırlaması

1. Commonwealth:103
2.Muscovy:83
3.Fransa:81
4.Spain:62
5.Bharat:52
6.Austria:51
7.GreatBritain:50
8.Persia:38
9.Portugal:25
10.Tunus:21

Tavsiye edilen önemli ülkeler 

1.Osmanlı
2.İsveç
3.hansa
4.brandenburg

Yarın tatil diye yazdıydım ben bunları. değilmiş :/
Ara
Moskovayla biraz daha savaşmaya karar verdim.
Ara
Yarın ola hayrola, yarın tatil olabilir.
G0kMNN.png
Ara
(19-09-2015, 00:52)La Valette : Polonya ile Anlaşma Teklifim:

Bunların arasında kursk,briansk,ostrov sadece rus kültürü.
Ara
Oyun bile size önerilerinde "Rusya ile kara savaşına girmeyin" diyor siz hala :(
Ara
(19-09-2015, 12:00)Xepluper : Oyun bile size önerilerinde "Rusya ile kara savaşına girmeyin" diyor siz hala :(

yok abi rusyayı yenmek kolay. ki hala yenerim ama hazırlıksız yakalandım.
Ara
Fransa Krallığı'nın barış şartları şunlar olacaktır;

1. Vizcaya, Navarra, Pirineos, Urgell, Gerona, Rosellon, Baleares | Fransa Krallığı tarafından ilhak edilecektir.
2. Sardinya ve Galiçya Düklükleri özgür bırakılacaktır.
3. 550 dukat savaş tazminatı ödenecektir.

Toplam anlaşma skoru 100'dür.

Fransa Krallığı İspanya devleti tarafından erken barış kabulüne açıktır.
Eğer barış yapılması İspanya tarafından uzatılırsa Naples'in PU'dan düşmesi ve ayrılıkçı isyanların İspanya'yı bitirmesi Fransa Kralı'nın umrunda olmayacaktır. Ordularına stack wipe da bizden gelecektir.

İspanya devleti'nin en başından beri Fransa Krallığı'nı Burgonya ve Avusturya ile rahatsız edip önünü kesmesine rağmen Fransa yine de barışçıl olacaktır. Fakat cezası kesilmiştir.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bu anlaşma ispanyayı bitirir :D
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
İberya'ya hiçbir tehditim olmamasına rağmen başkalarının kendisini ayartmasına boyun eğip benim hayati topraklarım Burgonya ile müttefik olup 3'lü pakt kurarken bunları da düşünecekti. :)
G0kMNN.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.