[MP] EU4 - Multiplayer: Eylül 2018
(22-09-2018, 17:54)GriLeader :
(22-09-2018, 01:59)Bonaparte : Öncelikle herkese merhaba. birkaç bir şey söylemek istiyorum

Buraya multi oynamaya geldim , sürekli vaadler verilerek kandırılarak uşaklık etmeye gelmedim. 50 dev hesseye sürekli genişleme savaş yapma warn atmalar . 50 dev hesseden niye bukadar korkuyorsun ? her fırsatta seninle dost geçinmek istediğimi söyledim ve karşılığında benden sınrısız kölelik ya da 300 yıl hiç savaşmadan köşemde oturmamı bekliyorsun sanırım. Savaş yapmayacaksak neden multi ye katılıyorum ? Brandenburg u hiç sebebten yok ettin , sana karsı hiç bir şey yapmamıştı oysaki. ally boz dedin böyle şeyleri sevmememe rağmen bozdum sırf dost kalalim diye.  Sesli sohbetten tehdit edip duruyormuşsun . ben de diyorum ki artık hre ye ünvana layık bir imparator lazım işte meydan savaş ilanını bekliyorum...

Birincisi Multi oynuyoruz vb diyip duruyosun saçma bence gerek yok oyun oynuyoruz oyunun şartlarına göre hareket ediyoruz savaşmıcaksak nye geldik diyosun hre nin ortasında devlet almayacaksın o zaman sonra müdahale yiyince yok bilmemne demiceksin . Brandenburg coalisyon yedi düşüncesizce genişleyip bende kırdım . Sen benim hiçbi sözümü dinlemeden hareket ettin uyardım genişlemene izin verdim ama sen hre dışı devletlerle ittifak yoluna gittin sömürgeler aldın uyarmama rağmen madem bu kadar kendine güveniyorsun küçücük prensliğinle İmparatorun gazabına hazırmısın görelim. ( oyun oynuyoruz darılıp gücenmenin bi anlamı yok )

1. savaşmak için hre ortasindan devlet aldim. Holland a yaptıklarimi görmüşsündür, bu düşüncede olmasam onu rakip seçmezdim. 

Brandenburg konusunda ise koalisyon yedi diye unlawful atıp oyuncuyu tamamen yoketmeye oynadın. unlawful attiğin Mainz bagimsiz oldu ve serbest kaldi savaş sirasinda. claimim olduğu için direk savaşıp aldim.  aldigimdan dolayi mi bu gerginliğin ?  :smile: hoşnut değildin bana unlawful atip yine saldırabilirdin.

Bana hiç bir destek vermiyorsun, sürekli savasma büyüme bunlar senin dediklerin ve bunlara uyacağımı bekleme ben BB gibi değilim, 2 tehdidine pabuç bırakmam. tehdit edeceğine çoktan yapardın (yapamiyorsun  :grinn: sana cb vermiyorum )

üçüncüsü Polonya ile de konuştum, İlgin alakan ve  gücün olmamasına ragmen Gürcistan konusunda tehdit etmişsin. Bu sana yeni düşman kazandirmış. Kapında Osmanlı var. Otto sana girdiğinde polonya da boş mu duracak saniyorsun?  beni koruyan fransa var. fransa beni bıraksa bile (bırakmasi için bi sebep görmüyorum)  benim alternatifim çok, . ama sen beni dost almak yerine sürekli önüme engel çıkartıyorsun. 1600 ü göreceğinden ciddi şüphelerim var. sen böyle devam et  . 

bir ufak sözüm de Holland a ; böyle rakipleri seviyorum. ciddi olarak beni zorlayabilen eşit güçteki oyuncularla savaşmaktan zevk aliyorum. kendisine teşekkür ediyorum. enforce peacelerin güzeldi ama olmadi ...
[+] 3 üye Bonaparte nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Royal-Standard-Napoleon-France-Flag-Nati...Custom.jpg
FRANSA IMPARATORLUĞU
Fısıltılar sarayımın her köşesinde fısıltılar...
Atalarımın yaptığı hatalar beni rahatsız ediyordu.Şanlı Fransız imparatoru dedem hollandalı çiftçileri özgür bıraktığı günden beri elimizle katilimizi beslediğimizi fark edememiştik fakat artık biliyorum, görüyorum, hissediyorum. Kan kokusu artık tüm dünyayı sarmıştı, kan kokusu doğudan yükseliyordu, tarihin en eski imparatorluğunun başkentinde artık barbarlar oturuyor. Husumetin kokusu sarayda oturmama izin vermiyordu. Bir şeyler yapmam lazımdı, dedemin babamın hatalarını düzeltmek ilk adımım olacak evet artık eminim. Tek istediğim bir parça huzurdu fakat kurdun dişine kan değdik artık korku tüm Avrupa başkentlerinde hissedilecek. Korkun saraylarında rahat yaşayan krallar, korkun sefa içinde Fransa'yı sömürenler artık hepinize kan kusturma zamanı geldi...

[+] 1 üye kilical12333 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Muhtemel olarak ikimizden birisi gidici durumda ama bende senin oynayış tarzını oldukça beğendim. Vassallarına interest atarak benden claim almaya çalışman falan ikimizde birbirimize karşı baya tedirgin durumdayız. Başka bir multiplayer'da major bir devletle oynayışını görmek isterim.
@Bonaparte
Ara
Bu etkinlige katilmak isterim. Guclu bir bos ulke varmi?
Ara
(25-09-2018, 10:43)Darknax55 : Bu etkinlige katilmak isterim. Guclu bir bos ulke varmi?

istersen moskovaya geçebilirsin askeri ve ekonomi olarak gayet iyi durumda borcu isyan sorunu falan yok ben fps sorunu çektiğim için oyundan tat alamıyorum mpde
Ara
Moskova ağır gelebilir.35 saat gözüküyor, ek saati başka bir hesap ya da yolla varsa bilemiyorum.Gm nin baş düşmanı olan ülkede böyle bir değişiklik de pek yapmak istemiyorum.Daha senle savaşacağız @4S0S gitme :D.Boş ülkeleri girmiştim haritayla beraber tekrarlayayım.Müsait ülkeler : Mutapa, Kongo, Songhai veya Mali, Meksika ülkeleri veya İnca civarı.

Arkadaşlar dev istatisliğiyle ilgili yazdım biliyorum fakat misafirim var şu sıralar pek müsait olamadım, yazıpta yapamadığım için kusura bakmayın.İlk boş zamanlarımda yapmaya çalışacağım.Bunu da belirteyim.
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben korsan oyuncusuyum. Oyunu yeni satin aldim, moskova oynamak isterim evet. Olursem afrikaya goc ederim :) Moskova yoksa Mutapa verebilirsiniz
Ara
Save atilacak mi
Ara
Save paylaşımı oyunun başlamasından 1 saat öncesinde yapılıyor.Lobide beklememek için paylaşıyoruz.Onun haricinde save paylaşımı yapmıyoruz.Sebebi ise ülkelerin bütün bilgilerine sp girip ulaşılabilmesi.
Ara
Mümkünse gelip ortamı bir görmek isterim , hre'nin içinde küçük bir ülke işimi görür

https://steamcommunity.com/id/LeBronzey/

(25-09-2018, 12:35)iberkay : Save paylaşımı oyunun başlamasından 1 saat öncesinde yapılıyor.Lobide beklememek için paylaşıyoruz.Onun haricinde save paylaşımı yapmıyoruz.Sebebi ise ülkelerin bütün bilgilerine sp girip ulaşılabilmesi.

Oyundakiler host'un çıkmasını bekleyip save alabiliyor diye biliyorum .
Ara
Herkes çıkana kadar bekleyince save alınamıyor.

Avrupa oyuncu alımına kapalı.Üstte yazdığım Afrika devletlerinin veya Amerika devletlerinin biriyle katılabilirsin.Hre de zaten pek ülke kalmadı. @LeBrone
Ara
(25-09-2018, 13:33)LeBrone : Oyundakiler host'un çıkmasını bekleyip save alabiliyor diye biliyorum .

Öyle aksiyonlara giriştikleri için host yarım saat çıkmalarını beklemek zorunda kalıyor.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Maliyi almak istiyorum
[+] 1 üye mlhblkc nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Save Dosyası: https://drive.google.com/open?id=1dvl_jQ...EyvxfjNdGv

Oda 20:40 gibi kurulur.
Ara
Oda kuruldu.

Oda ismi: Strategyturk Eylül Grand Multiplayer

Şifre: st
Ara
(26-09-2018, 20:38)iberkay : Oda kuruldu.

Oda ismi: Strategyturk Eylül Grand Multiplayer

Şifre: st

odayi bulamadim listede. Etkinlige katilmak isterim, steamden beni ekliyebilirmisin. Hindistanda bi ulke oynamak isterim
Ara
Koskoca Fransayı Hollanda&Avusturya zulmünden kurtaran Osmanlıyı da gördük ya ne diyelim.

Günün oyuncusu olarak da Aeschyli yi görüyorum. Adam 2 kere bankrupt yedi ülkesi bayağı küçüldü ama hala oyuna devam etti. Rq atmadı. Tebrik etmek lazım. Fra&Hesse ve üstüne de İngiltere ordularını fena dövdüler Grileader ile birlikte.
[+] 1 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Screenshot_7.jpg

Ülkede weddingin geç gelmesi, Fas ve Fransa'nın ortak saldırısı ve Fransa'nın ilahi generali yüzünden kaybettiğimiz ilk savaşta 700 ducat savaş tazminatı vermiştik. Bu paranın borçlarla ödenmesi ve üzerine gelen faiz ile başlayan ekonomik sıkıntı La Mancha'daki altın madenleri geliştirilerek giderilmeye çalışılsa da başımızdaki hükümdarların basiretsizliği yüzünden idea ve teknoloji açısından geri kaldık. Zorla da olsa borçlarımızı kapattık fakat ekonomi hala düzelmemişti. Askerlerin maaşlarını bile doğru düzgün ödeyemezken yediğimiz ikinci Fransa savaşında yine borca başvurup paralı askerler aldık. Bunun yanı sıra Fransa saldırdığında ordumuz mağribte Fas'la savaşıyordu. İtalya'dan da kendine papa diyen sarıklı şaklaban leş kargalığını gösterip 3. bir cephe açtı. Bu kadar cephede savaşamayacağımı düşündüğüm için Fransa savaşından bir toprak vererek çıktım. Fas savaşından toprak aldık fakat gemilerimiz barbar Fransızlar tarafından batırıldığı için Napoli'ye gidemedik ve orada bazı toprakları kaybettik. Son çektiğimiz borçları geri ödeyemeyip yüklü miktarda faiz giderimiz oluştuğu için çok geçmeden iflas verdik. Bu iflastan sonra ülke ilk Fransa savaşından beri ilk defa kara geçmeye başladı. Bu esnada ülkede iç savaş ve iç karışıklı felaketleri başlamak üzereydi. Bunu fırsat bilen Aragon ve Napoli'ye barbar Fransızların yardım etmesiyle 3. Fransa savaşı başladı. Bu savaştan Aragon ve Napoli bağımsız olarak ayrıldı. Savaşın ardından Fas ve Sus isyancıları topraklarını geri kazandı. Şuanda isyancılar bastırıldı ve İç karışıklı felaketi önlendi. Fakat İç savaş felaketinin tekrar çıkması an meselesi diyebilirim. Ülkede doğru düzgün otonomi kalmadı. Teknoloji ve ideada oldukça geride. Eventlerden kaybettiğimiz paralardan dolayı tekrardan ülke borca girmeye başladı. Hali hazırda manpower havuzu boş olduğu için bi orduya da sahip değil. Mümkünse kurallardan dolayı mecburi olarak tercih ettiğim Kastilya macerama burada son vermek istiyorum. Saygılarımla.

Screenshot_4.jpg

Fransa saldırmadan önce ülkede disasterlar birbiriyle yarışıyordu.

Screenshot_6.jpg

İşin kötü yanı disasterlardan birini bitirdiğimde diğerinin çıkmasına sebep olmuş olacaktım.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Savaş ilanı alan Kastilya'yı kurtarmak için Hollanda ve Avusturya devletleri Fransa-Hesse devletlerine savaş ilan eder.

Savaş ilanı sonrası 3 ay geçmeden bankrupt yiyeceğini söyleyerek savaştan ayrılan Kastilya sonrası Hollanda ;

facepalm_227785_m.jpg

Daha sonra İngiltere Hollanda'ya humiliate savaşı açtığında Hollanda ;

frabz-Double-Facepalm-When-the-fail-is-s...a94a0a.jpg

Osmanlı enforce attığında Hollanda ;

crying-man.gif

Enforce reddedilip savaş kararı alındığında Hollanda ;

Görsel
[+] 9 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
slm. boşta devlet varsa sonraki seansta katılmak isterim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.