[MP] EU4 - Multiplayer: Haziran 2018
r1gZgM.pngVDlvVr.png

UESUGİ DAİMYOLUĞU

İlk olarak hedefimiz olan kyotoyu alıp shogun olmak için adadaki toprakların çoğunu alıp yalancı shogun olan ashikagaya yönetimi asıl sahibi olan uesugi clanına bırakması için savaşımızı açtık nitekim seansın bitmesi sebebi ile antlasmayı yollayamadan ara vermiş bulunmaktayız. Fakat diğer seansın ilk yılında hakkımız olan shogunluğu alacağımızın sözünü tüm  devletlere vermekteyiz. Biz bunları yaparken bazı yıkılan devletlerin endonezya adalarına gelmek gibi bir istekleri olduğunu duyduk kendilerine gelmek için geç olduğunu önümüzdeki 35 yıl içerisinde tüm endonezya [b]adalarını  ve avusturalya adasını himayemiz altına alacağımızın haberini duyurmak isteriz ama olurda vijayanagara veya kore ye gelmek isteyen kardeşlerimiz olursa tabikide kendileriyle minge karşı olan savaşlarında dost olmak isteriz.[/b]
Ara
Maalesef bu akşam da katılım sağlamam mümkün olmayacak. Ülkemi bir defaya mahsus yönetecek yedek oyuncu arıyorum.
kalemler kaldırılmış ve sayfalar kurumuştur.
Ara
Bu oyun günü biraz daha fazla oynayalım mı? Yarının pazar ve Kadir gecesi olması dolayısıyla eğer çoğunluk da isterse sahura kadar oynayabiliriz
[+] 3 üye Raijin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum..
Ara
Oda kuruldu.
Oda adı: StrategyTurk Haziran MP 2. oturum
şifre : st

save dosyası : https://drive.google.com/open?id=1q4YqkD...g3j5TnS9Qm
Ara
Gelebilir miyim?
Ara
rehost save dosyası: https://drive.google.com/open?id=1LyCPMs...3AfPgrd5Jq
Ara
(09-06-2018, 21:04)savastutkunu : Gelebilir miyim?

Evet.
Ara
mj0h4f.png

bwxq5z.png

1500 Devolopment İstatistiği
1. @iberkay - Osmanlı 624 Devolopment 955 
2. @Gravıty - Timur 516 Devolopment 650
3. @PCOyun - Moskova 416 Devolopment 640
4. @Heliaca - Fransa 560 Devolopment 611
5. @ak4ju - Delhi 357 Devolopment 513
6. @Snne - Uesugi 317 Devolopment 427
7. @Aeschyli - İngiltere 296 Devolopment 418
8. @Procrastination - Kastilya 333 Devolopment 393
9. @Ekin1 - Etiyopya 218 Devolopment 383
10. @NobleCaligraphyPolonya 261 Devolopment  319
11. @JanissaryArcher - Bohemya 217 Devolopment 280
12. @Raijin - Brandenburg 141 Devolopment 289
13. @Voidian - Venedik 173 Devolopment 269
14. @cetanu - Kore - Devolopment 266 
15. @İlber Ortaylı  - Hollanda 127 Devolopment 223
16. @Aytaç - İsviçre - Devolopment 105 
17. @basileus - İsveç 122 Devolopment 87
18. @Aiakos  - Papalık 149 Devolopment 85

Unuttuğum veya hata yaptığım bir kısım varsa mesaj yoluyla bilgilendirirseniz sevinirim.
[+] 6 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güncelleme: Ayıdan post, Moskof'tan dost olur ama İngiltere'den olsa olsa emperyalist olur. Yankee go home!...
kalemler kaldırılmış ve sayfalar kurumuştur.
Ara
Afrika'da barışçıl bir şekilde ülkemizi geliştirirken kendilerine Osmanlı denilen iblisin tohumları, ülkemi kendi insanlık dışı emellerinin beşiği haline getirmeye çalıştı. 
Bununla beraber müthiş bir hata yaparak ordusunu ininden ırak topraklara sürdü, canavarlardan oluşan karanlık ordusu bu bilinmeyen topraklarda adil ve kadir-i mutlak Tanrımız tarafından hastalık ve açlıkla cezalandırıldı.
Şimdi ise İran'daki müttefiğim, yoldaşım bu zaddın acımasız ilerleyişini durdurmak adına ültimatom yolladı.
Lakin iblis geri çekilmeye niyetli değildi ve müttefiğimin notasını hiçe sayarak meydan okudu.
İnanıyorum ki Avrupa'daki devletler haklı davamızı görecek, yerin 7 kat altından gelmiş bu iblisleri geldikleri yere geri gönderecek.
Eyyy kalbinde iyilik ve güzellik bulunan insanlar! Tek başımızayken kuru bir dal kadar zayıf ama hep beraberken meşe kadar sağlamız. 

Ve sen Kötülüğün Lordu

Dirilerek başınıza geçse de Osman
Yine olur Afrika size bir kazan

JDp9LQ.jpg
[+] 3 üye Ekin1 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(10-06-2018, 10:27)basileus : Gördüğüm kadarıyla yokluğumda Finlandiya topraklarının tümü istila altına alınmış. Özel mesaj vasıtasıyla görüşme talebimizi bile kabul etmeyip böylesine fevri bir çıkış yapan Moskova'yı kınıyor ve bundan sonraki ilişkilerimizde, ecdadımızın şu meşhur vecizesini hatırlayarak yolumuza devam etmeye çalışacağımızı düşünüyorum: Ayıdan post, Moskof'tan dost olmaz.

Ama öyle görünüyor ki bu vecizeyi İngiltere'ye de uyarlamak gerekecek...

Kutsal roma imparatoru olarak ingilizlere karşı İsveçli kardeşlerimizin yanındayım .
[+] 1 üye Raijin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Papa arkadaşa da kutsal papalığı batırmak pahasına katalonyalı hristiyan kardeşlerini kafir castilli hristiyan münafıklardan kurtarmak yönünde gösterdiği çabalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Artık onlar da özgürce diplomasi yapıp özgürce fransa boyunduruğu altında yaşayabilirler.

Tuzumu attım gidiyorum.
Ara
Salı ve Perşembe günleri babama iş yerinde yardım etmek nedeniyle gelemeyeceğim. Bu iki gün boyunca Etiyopya ile oynayacak bir oyuncuya ihtiyacım var. Uygun bulursanız, sizinle iletişime geçip ülkenin içinde bulunduğu vaziyet hakkında bilgi vereceğim.
Ara
Oda 21:00 civarı kurulur. 21:15 oyunumuz başlayacaktır. katılımınız rica olunur.

Polonya ya oyuncu arıyoruz devletin durumu çok iyi. hiç yıpranmadı hiç bir humanla savaşmadı durumunun iyi oldugunu düşünüyorum. Tecrübe oalrak orta ve üzeri arkadaşlar talip olursa sevinirim.
Ara
Save dosyası: https://drive.google.com/open?id=140K9tO...BRQOekFE-m

Oda ismi: StrategyTurk Haziran MP 3. oturum
şifre: st
Ara
pardon yanlış yer

otto-portekiz-holland 560 saat
€20
Ara
Bugün gelemiyorum. Zaten pek önemli bir konumda değilim.
Ara
Fransa bitmiş...
[+] 1 üye Heliaca nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Korudugun değerli müttefikin nerde acaba? Ai mi dövüyor yine :))
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.