[MP] EU4 - Multiplayer: Kasım 2017
Eykn1q.jpgnJZVZa.jpgJOmr9n.jpg9D08y9.jpg5GbrJM.jpgzJ9vXB.jpg
[+] 1 üye Irony nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aldığım ekran görüntüleri:

YOm2Xa.jpg

8NA04r.jpg

DypVN1.jpg

mJmjYy.jpg

jQmPkG.jpg

2EBmX0.jpg

By3mpj.jpg

ZOmgb0.jpg

o6oPDo.jpg
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Sondaki resim herşeyi anlatıyor bence.
Edit:Bizde 1 tane koyalım.
6yd73W.jpg
Edit.2:
bLm4Md.jpg
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
Efsane savaş

4GX274.jpg
Ara
Savaşın öne çıkan kısımları:
  • Danimarka'nın The Sound'da kendisinden 3 kat büyük donanmayı yenerek Baltığa geçit vermemesi.
  • Yapılan 500K - 600K muharebeye koşa koşa 1K asker götüren Milan'ın 1K askerinin 6/6 generalinin 500K'nın komutasını devralması.
  • Pilzen'de yapılan muharebede Osmanlı'nın Batı tarafının muharebeye ordu taşıdığı koridor olan bölgeye asker koyarak muharebeye Batının takviye güç getirmesini engellemesi.
  • Liegnitz Muharebesinde İspanyol ordusunun havaya uçuşu.
  • Danimarkalıların Cebelitarık Boğazında zafer alıp Milan'ın İberya'ya girmesi.
[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Yarınki oturuma malesef  katılamayacağım. Yerime oyuncu arıyorum

Oyuncu bulundu, :)
Ara
Diğer multiplayerda genellikle oynanmayan gp olmayan ülkeleri oynasak diyorum nasıl olur sizce ?
Ara
Diğer multiplayerda custom düşünüyorum.
Custom da güzel olur.Paradoxun yaptığı gibi yapmak güzel gelebilir aslında.
Ara
Herkesin HRE'de tek topraklı bir ülke kurduğu ve oyun genelinde HRE sınırlarının dışına çıkmanın yasak olduğu bir mp yapsak oyuncular için fazla zorlayıcı mı olur?
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(19-12-2017, 19:22)Duman : Herkesin HRE'de tek topraklı bir ülke kurduğu ve oyun genelinde HRE sınırlarının dışına çıkmanın yasak olduğu bir mp yapsak oyuncular için fazla zorlayıcı mı olur?

Değişik ama güzel olabilir.
Ara
Benim önerim tüm dünyayı uncolonize yaparak sadece Amerika kıtaları üzerinde opm custom devlet kurulması. Bu devletler amerika dışında koloni atamayacaklar. bence oldukça zevkli olabilir.
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Benim önerim amerika kıtasını random yapıp olabildigince avrupada oynanılması
Ara
Dumanın öneriside güzel ama italyada oynayan nolucak ? 1490dan sonra hreden çıkmasa bile diğerleri çıkıcak.
Ara
İtalya'ya koyulmaz oyuncu basitinden.Duman'ın teklifi gayet güzel.Ama adam Hamburg'a geçer paraya para demez.Bir kaç kural konulur halledilebilir tabi.
Bir Japon Atasözü der ki:
Davranışlarınızı yönetin yoksa onlar sizi yönetir.
Ara
Save dosyası: https://drive.google.com/open?id=1pdTY64...Rb7GZKgJpg
Save dosyası save games klasörünün içinde bulunma ihtimali olan ikinci bir save games klasörünün de içine atılırsa belki tekrar yükleme gibi bir sıkıntı olmayabilir. @Aytaç önceki oyun böyle yaptığını, tekrar yükleme sıkıntısını yaşamadığını iddia etmişti.
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kuruldu.
Bu geceki batı bloğunun "Osmanlıyı Avrupadan atacağız!" diye açılıp sadece Kuzey Afrika'nın alındığı savaşlarını tebrik ediyorum. Fransa'nın da devrimini kutluyorum.
WhaW8Am.gif
[+] 3 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(21-12-2017, 00:27)PCOyun : Bu geceki batı bloğunun "Osmanlıyı Avrupadan atacağız!" diye açılıp sadece Kuzey Afrika'nın alındığı savaşlarını tebrik ediyorum. Fransa'nın da devrimini kutluyorum.

avrupada 5 toprak 100 score yapıyor en azından 3 toprak aldik  avrupadan o afrikanın toprklarını sende biliyorsun degersiz sadece görünüş ve oyundan çıktıgın için bende seni tebrik ediyorum
Ara

Konuyu Okuyanlar: 10 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.