[MP] EU4 - Multiplayer: Mart 2018
(08-04-2018, 21:29)iberkay :
Papalık ajanlarının ulaştığı çok gizli Azov belgelerini açıklamak Papa'ya farz haline gelmiştir.Dünyanın iki en büyük gücü Osmanlı-Rusya arasında imzalanan utanç verici gizli anlaşma şunları içermektedir.
  • Dünyanın en büyük iki gücü olarak çarpışarak birbirimize zarar vermektense küçük devletleri yiyerek ülkelerini güçlendirme noktasında iki devlet mutabakata varmıştır.
  • İlk maddeye göre Osmanlının açacağı Avusturya savaşı öncesi Rusya müttefiği Avusturya ile ittifak anlaşmasını sonlandıracak ve Osmanlı'ya rahat bir galibiyet hediye edecektir.
  • Osmanlı bu maddeye karşılık ise Rusların isteği üzerine ve gelen tepkileri de dindirmek amacıyla müttefiki Brandenburg'u savaş alanına çağırmayacaktır.Bu ise kamuoyuna Brandenburg, Rusya sayesinde savaş dışı kalmış izlenimiyle yansıtılacaktır.Aynı zamanda Prusya kurmak için tek vilayete ihtiyacı olan ve bunu o savaşta kolayca sağlayabilecek olan Brandenburg'un önü ise ikili anlaşma çerçevesinde kesilmiştir.
  • Osmanlı, Ruslara müttefiklerini satmanın ödülü olarak Varşova ve çevresinin Rus yönetimine girişini de sessizce karşılayarak desteğini sürdürecektir.
  • Rusya Varşova'nın alınışı sonrası batı sınırını çizmiş olacak, Osmanlı'ya öngörülen sınır ise bütün Macaristan olarak sabit kalacaktır.Avusturya ile halen dost gözüksede Osmanlı'nın açtığı savaşlarda 'Doğu sınırım ile ilgileniyorum' bahanesiyle Rusya savaş dışı kalacaktır.

Dünyanın en büyük 2 devleti tarafından gizlice imzalanan utanç verici anlaşmayı bütün dünyaya duyurmak Papa nın görevi olmuştur.Bu iki devlet arasındaki kara anlaşmayı kınıyor ve bütün dünya ülkelerini de buna davet ediyoruz.
Papa her zamanki gibi yine asılsız söylemlerle manipülasyona başlamıştır. Aynı dinin yoldaşı olan Katolik İsveç Rus orduları altında ezilirken destek verdiklerini söyleyip 1 kere bile ordu desteği yapmamıştır, böyle papaların önderliğine son verilmesi lazım. Ey Katolik toplumu uyanın artık.
Ara
İsveç kralı Katoliklik ölmüş hala umut beklemek nasıl bir hayalperestliktir? Sizleri doğru mezhep olan Protestantlığa davet ediyoruz.
[+] 1 üye Raijin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@iberkay amerikaninda resmini atabilirmisin acaba ? Yeni dünyayi ben dahil epey merak eden var .

Bu arada Manchuya başarılar diliyorum. Arada bir kaç resim ve politikalarindan bahsederse sevinirim. Asyanin tek hakimi roleplaydan kendini soyutlamamalı.
Ara
(09-04-2018, 12:29)Mkedi : @iberkay amerikaninda resmini atabilirmisin acaba ?  Yeni dünyayi ben dahil epey merak eden var .  

Bu arada Manchuya başarılar diliyorum.  Arada bir kaç resim ve politikalarindan bahsederse sevinirim. Asyanin tek hakimi roleplaydan kendini soyutlamamalı.

Asya’nın tek hakimi mi ? Japonlar bunu bir hakaret olarak alacaklardır.
Ara
(09-04-2018, 12:29)Mkedi : @iberkay amerikaninda resmini atabilirmisin acaba ?  Yeni dünyayi ben dahil epey merak eden var .  

Bu arada Manchuya başarılar diliyorum.  Arada bir kaç resim ve politikalarindan bahsederse sevinirim. Asyanin tek hakimi roleplaydan kendini soyutlamamalı.

Manchuların büyük Kağanı ve Çin topraklarının gerçek varisi olarak Ming vahşilerinin elinde bulundurduğu zengin toprakları almak önceliğimizdi fakat Ming pılitikalarımızdan haberdar olunca bir zamanlar Kubilay’ın Çin’e hükmettiği gibi Manchuların da Çin’e hükmetmesini istemediği için bizi rival seçti ve saldırdı. Dostumuz Japonlarla iyi savaşmamıza rağmen Çinlilerin bitmek bilmeyen parası ve adam gücü ekonomimize darbe vurdu ve savaştan yenik ayrılarak iflas bayrağı çektik.
Ara
Ordumuzun üstün teknolojisinin artık gizli kalmasının pek önemi yok. Bilinmeyen silahın caydırıcılık etkisi olmaz. O yüzden son teknoloji üstün Rus Süvarilerini size tanıtmak isterim.

399627_md-idea%20for%20SCP%20logo.jpg

Güçsüz olduğumuzu düşünüp algıya gelenleri Moskova'ya bekleriz!!!
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(09-04-2018, 16:18)classteen :

Manchuların büyük Kağanı ve Çin topraklarının gerçek varisi olarak Ming vahşilerinin elinde bulundurduğu zengin toprakları almak önceliğimizdi fakat Ming pılitikalarımızdan haberdar olunca bir zamanlar Kubilay’ın Çin’e hükmettiği gibi Manchuların da Çin’e hükmetmesini istemediği için bizi rival seçti ve saldırdı. Dostumuz Japonlarla iyi savaşmamıza rağmen Çinlilerin bitmek bilmeyen parası ve adam gücü ekonomimize darbe vurdu ve savaştan yenik ayrılarak iflas bayrağı çektik.

Yazık olmuş. Ben de önceki multide manchuydum. Yanlışlıkla bir kaç sefer haraç yollamadim.Ming beni yamyassi etmişti. Ardından da 3 kere falan iflas edip bir kaç tane disaster yemiştim ve ülkeyi bırakmıştım. Umarım sen daha iyisini yaparsin. Ama dikkat et yakında rusya kuzeyden sarkacaktir :D

@İlber Ortaylı japonlar kıtalar arası beynelminel bir imparatorluk ülküsünde oldukları için zaten asya hakimi olmak dar gelir onlara.
Ara
Oyuna güncelleme gelmiş sanırım yapıcak mıyız?
Ara
Güncelleme saveleri kaplamıyor hotfix zaten bizlik bir sıkıntısı yok.

Save Dosyası: https://drive.google.com/open?id=1eDO1xD...zSKoxwKW1i

Oda 10 dakika içinde kurulur.
Ara
Oda kuruldu.

Oda ismi: Strategyturk Mart Mp

Şifre: st
Ara
Memlük Kırım Ming
https://steamcommunity.com/id/alageyikr4/
57 saatım var
Ara
Majahapit olarak geri dönmek konusunda karar kıldım, doğudan geleceğiz
Ara
Brunei
1880 saat
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara
1561 Harita

z1NQV6.jpg
[+] 4 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Rusya İmparatorluğu olarak Avrupa ile ilişkilerimizi tamamen izolasyon politikası dahilinde devam ettireceğiz.
Ara
468e9f376d8603131fd94bfc16c689e3.png

Sonunda hakettiğimiz krallığımızı kurmuş bulunmaktayız. Artık kimsenin nazını çekmek zorunda değiliz.
Eski İmparatorun Papanın gerçek yüzünü görüp protestant olmasıyla birlikte ilişkilerimizi geliştirdik.
Hak sahibi oldugumuz topraklar barış yoluyla Avusturya arşidükü tarafından tarafımıza teslim edildi.
Alman ulusunun ve Protestantlığın koruyucu olarak Azgın türklere ve Çılgın Papa devletine karşı önemli savaşlar verdik.
Rus diyarındaki ayı katliamını gerçekleştiren Azgın türkleri kınıyoruz. Bu azgınlar tekrar gözünü Alman başkentlerinden olan viyanaya dikmişti.
Dostumuzu Çılgın papaya karşı savunmuştuk, yine azgın türklere karşı da savunuyoruz.
HRE içi mesele olan imparatorluk din savaşlarına katılmak isteyenler işimize karışmasın. Yoksa bedellerini ağır öderler.
Almanlarla iyi ilişki isteynler bizim meselelerimize karışmasın...
[+] 1 üye Raijin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Brunei Sultanlığı basit bir daimyo olan Uesugi'yi Filipinlerden atmıştır. Allahın izni ve Osmanlı Halifesi'nin yardımları ile Uzak Doğu'nun üzerinde cihad başlatmıştır. Tüm kafirlerin kellesi alınacaktır.
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
[+] 1 üye Reoberg nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kilwa sultanlığı olarak afrikadaki tüm muz bahçelerini ele geçirmiş bulunmaktayız. Dünyadaki muz talebinin ani artışıyla enflasyonumuz % 17 leri görmüş, hazinemiz dolmuş taşmıştır. Tüm kabilelerimiz bu bolluk bereket karşısında yan gel yat osman düsturuyla hareket etmeye başlamıştır. Bu durum karşısında daha fazla bu yatışa göz yummayacağız. Tüm muz satışları durdurulmuş ve yatmakta olan kabile şefleri köle pazarlarında satışa çıkartılmıştır.Pazar olarak kendimize uzak doğuyu seçiyoruz. Herkes ayağını denk alsın.Halifenin ardına sığınan tüm densizlere duyurumuzdur.Halifenin eteğinin ardına sığınarak kabadayılığı bırakınız. Erkek olunuz..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Buradan ispanya kralina sesleniyorum. Güzel kolonileşmişssin tebrik ederim. Explore ve expansionmu aldin ? Yoksa sadece explorationmu ?

Meksikayi ne zaman fethettin ? tarih 1560 haritada. Sanirim 1530larda falan girdin meksikaya ? Birde güney amerikada ki sari renkli yerlerde mi senin kolonin , yoksa başka ülke mi?
Ara
(11-04-2018, 12:48)Mkedi : Buradan ispanya kralina sesleniyorum.  Güzel kolonileşmişssin tebrik ederim. Explore ve expansionmu aldin ? Yoksa sadece  explorationmu ?

Meksikayi ne zaman fethettin ? tarih 1560 haritada. Sanirim 1530larda  falan girdin meksikaya ? Birde güney amerikada ki sari renkli yerlerde mi senin kolonin , yoksa başka ülke mi?

Öncelikle teşekkür ederim  idea olarak aralıklı olarak explore ve expansion var   meksikaya girdiğimde yanlış hatırlamıyosam 1525 civarıydı meksikanın %90 lık kısmı aztec vassalı olduğu için ateşkesler sebebiyle biraz geç fethettim ve son olarak güney amerikadaki sarı renklerde benim kolonim evet.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.