[MP] EU4 - Multiplayer: Mayıs 2019
(25-04-2019, 01:41)isocuk : Mingin ortasındaki o minik kırmızılık onun için neler feda edildi neler

aşağılara mor yukarıya pembe lazım
Ara
1477 Güç Yüzdesi

Guc_Yuzdesi_1477.png

İttifak Limiti: 10.34
Ara
hollandaya human ally lazim.... sagimda 3 lu human ally blogu war er geç benle ugraşıcaklar.
Ara
Güç yüzdesi güncellenmiştir.
Ara
güç yüzdesi hatalı dostum castil aragon naples portekiz castilin üzerine eklenmeli avusturyayada bohemya gucunu eklemen lazım....
Ara
(25-04-2019, 04:55)alemdarpasa : güç yüzdesi hatalı dostum castil aragon naples portekiz   castilin üzerine eklenmeli avusturyayada bohemya gucunu eklemen lazım....

Vassal ve Pu'lar eklenmiyor yüzdeye.
Sic Parvis Magna
Ara
pacq7f.jpg
[+] 11 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ingiltere oyunla ilgilenmeyen fransaya denk geldin havalandın :D
Ara
Oyun başlar başlamaz Şahruh
giphy.gif
[+] 6 üye Emekli Tüccar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Burgundy'ye oyuncu alımını Fransa Burgundy savaşının sonucuna göre yapsak daha iyi olur öbür türlü Fransa oyuncusuna biraz haksızlık olur kanaatindeyim. Fransa'nın kaybetmesi kesin olursa burgundy'ye geçecek oyuncu hj atar.
Ara
(25-04-2019, 00:54)Mabella :
(24-04-2019, 23:24)Alduin : Bankrupt yemişim, ülkeler serbest kalmış siz oradan tutup raqequit edebiyatı yapıyorsunuz. Vay anasını benim için o ülkeyle oynamak vakit kaybıdır. O ülkeyle bi gelecek olmaz. Eninde sonunda yıkılırız. Mücadele deseniz mücadelede olamayacak doğru düzgün 50 yıla anca toparlanırız toparlanana kadarda annexleniriz zaten. Bari yıkılacaksak hakkımızla yıkılsak o da yok...
E ben bu ülkeyle devam ederken zevk almıyorsam niye oynayayım? zamanımı daha iyi şeyler için değerlendirebilirim bu ülkeyle oynayacağım süre içerisinde.

Etiyopyayla yıkılmamızın sebebi ise ilk başlarda adal ile savaşırken talihsizlik oldu ve ordumun bir kısmı stack wipe yedi derken warsangali adala saldırdı. Ben adaldaki 2 kaleyi işgal ettim derken warsangali beleşten toprak işgal etti. bikaç yıl peace yapmasını bekledim o zaman kadar ülke zaten pert olmuş. Bide üstüne hükümdar öldü -3 stability yedik. Bide üstüne peasentler...
Boş yere raqequit edebiyatı yapmayın.

Bir sonraki etkinliklere sırf bu yüzden almayacaksanız şimdiden söyleyin. Kimseyi zorlayamassınız bankrupt yemiş birkaç yıla yıkılacak daha doğru dürüst ordu kurulup savunma bile yapılmayacak ülke ile oynatmaya.

Bir izleyici olarak yorum yapayim. Bu dedigin olaylar disardan mudahale olmadan senin tamamen ai'ye karsi yaptigin hamlelerden oldu. Talihsizlik herkesin basina geliyor. Gecen oyun kac kisi bankrupty yedi ama devam etti. Bunlardan biri prussia biri ispanyaydi. Oyun sonunda en guclu ulkeler yani.
Ama senin durumun farkliydi oynanmayacak duruma gelmisti. Ama bunun sebebi senin oyunculugundan dolayiydi. Biraz kendini sorgulamani tavsiye ederim.

Hayır ben zaten bunu kabul ediyorum. Oyunculuğum biraz kötü özellikle multilerde çok fazla heyecan stres yapıyorum. Singlede aynı durum söz konusu değil. Singleyide hep ironman oynarım. Etiyopya ile yaptığım hatalardan dolayı ekstrada talihsizlik olarak hükümdar öldü manpower desen zaten 0 peasentler ayakta diğer nations revoltları çıkıyor bende kalmış 13k asker geldi ajuran yıktı bizi. Hani eğer gerçekten bi potansiyel görsem o ülkeyle devam ederdim oynamaya fakat bu bir etiyopya ve oynanmaz durumdaydı dediğin gibi. Önceki multi isviçreyle hata yaptım raqequit yaparak kabul ediyorum. Devam etmem gerekirdi. Ama şuanki durum için bu söz konusu olduğunu düşünmüyorum.
Ara
(25-04-2019, 13:29)fodunkiran : Burgundy'ye oyuncu alımını Fransa Burgundy savaşının sonucuna göre yapsak daha iyi olur öbür türlü Fransa oyuncusuna biraz haksızlık olur kanaatindeyim. Fransa'nın kaybetmesi kesin olursa burgundy'ye geçecek oyuncu hj atar.

Savaşı Fransa kazanırsa Burgundy'e hj atmak için bekleyen oyuncuya yallah mı çekicez?
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(25-04-2019, 16:07)altnkurt :
(25-04-2019, 13:29)fodunkiran : Burgundy'ye oyuncu alımını Fransa Burgundy savaşının sonucuna göre yapsak daha iyi olur öbür türlü Fransa oyuncusuna biraz haksızlık olur kanaatindeyim. Fransa'nın kaybetmesi kesin olursa burgundy'ye geçecek oyuncu hj atar.

Savaşı Fransa kazanırsa Burgundy'e hj atmak için bekleyen oyuncuya yallah mı çekicez?

İki taraf da haklı, bence savaştan sonra katılmalı.
giphy.gif
Ara
burgndy ye oyuncu gecemez ne ıngılız ıster ne de ben hollanda
Ara
(25-04-2019, 23:42)alemdarpasa : burgndy ye oyuncu gecemez ne ıngılız ıster ne de ben hollanda

Evet böyle bir durum da var. Oyuncu olursa İngiltere neyse ona rakip bile olur da zaten amaç da o ama sana haksızlık edilmiş olur.
giphy.gif
Ara
(25-04-2019, 16:07)altnkurt :

Böylede Fransız oyuncusuna yallah çekmiş oluyoruz ama. Fransa oyuncusu önceki hamlelerini Burgundy de oyuncu yokken atmıştı. Şuan ki sonuçta bulunması kendisinin hatalarından kaynaklı olsa da Burgundy de oyuncu faktörü olduğu bir senaryoda böyle bir İberya işgaline gelen Fransa görmezdik. Eu4'te ai ile savaşmak ve oyuncu ile savaşmak arasında çok fark olduğunu hepimiz biliyoruz. Açıkcası kendi açımdan bakınca Burgundy'ye hemen oyuncu geçmesi benim çıkarıma olmasına rağmen bunu etik görmediğim için böyle bir talepte bulundum.
Ara
Ben zaten Burgundy'e oyuncu geçsin ya da geçmesin demedim. Hazırda bekle burgundy savaşı kazanırsa hj atarsın şeklinde bir oyuncu alımı olmayacağını söylemek istemiştim.
Sic Parvis Magna
Ara
milana gıcık oldum ilk defamı multi oynuyor 3 arkadaslar diyemi ally reddedip duruyor anlayamadım adama ally olalım dıyor 10 15 askerlemi benı mle ally olucan dıyor :d oyunu 1 gunluk sanıyor....
Ara
Öyle bir yazılmış ki sanki arkamdan dedikodum yapılıyor, biraz edep.
[+] 2 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Fransa oyuncusu olarak çarşamba günü oyuna tam anlamıyla katılamadım. Buradan bütün arkadaşlardan özür diliyorum. Cumartesi'de oyuna katılamayacağım. Burgundy'e oyuncu geçebilir. Tekrar özür diliyorum kusura bakmayın.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.