[MP] EU4 - Multiplayer: Mayıs 2020
Güç Yüzdesi ne zaman paylaşılır @Voidian
€20
Ara
hazır olunca
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görsel

Önerilen ülkelerin etrafı kırmızıyla gösterilmiştir.

Önerilen Ülkeler: Maveraünnehir, Iroquois, Ava, Ayutthaya, Mançu, Maguindanao, Pasai, Orissa, Buganda

1506 Güç Yüzdesi

1506_Guc_.png

İttifak Limiti: %7.1
[+] 5 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Pasai alabilir miyim?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Selamlar Ayuthaya , Maveraünnehir
Ayuthaya ilk tercihim olur
Ara
Bilmediğim için soruyorum güç yüzdesi nasıl hesaplanıyor? Developmentlara göre mi?
Ara
(15-05-2020, 00:06)lekolaj : Bilmediğim için soruyorum güç yüzdesi nasıl hesaplanıyor? Developmentlara göre mi?

Ülkelerin askeri ve ekonomik güçlerine göre.
hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Annex yedim orissaya geçsem uygun olur mu?
(Kongoydum)
@Duman
Ara
Oirat.png
Oirat Hanlığı 
Ey doğuda hak iddia edenler bu laflarım sizedir!
Oirat Hanlığı olarak Manchu ile devam eden savaşımızı ülkemizde ki yedek asker sayısının sıfırlanması ve de hazinemizde ki tüm paranın bitip üstüne bir de tonla borca girmemiz yüzünden kesin galibiyet ile sonlandırmak zorunda kaldık. Manchu'dan tazminat olarak aldığımız onca ducat para anca borçlarımızı silmeye yetmesi bizi zora soktu ve önceliğimizi hazinemizi doldurmak olarak belirledik. Manchu'nun bir müddet belini kırmış olduk ancak bu sırada müttefiğimiz olan Kore'nin sonu gelmez istekleri yüzünden anlaşmamızı bozmak zorunda kaldık ve doğuda ki yeni güç olan Simazhu daimyosu ile müttefiklik anlaşması imzaladık.

Son bir kaç yıldır uğraştığımız olayı tamamladık, Moğolistan Hanlığını Oirat Toprakları içerisinde tam hakimiyet ile kontrol altına almıştık. Artık aynı eski Moğol İmparatorluğu gibiydik ve Moğolistan İmparatorluğunun son varisi Cengiz Han'ın torunları olduğumuzu ilan ettik. Ülkemizde ki herkese Moğol olduklarını söyledik kültürümüz Moğol kültürüydü.

Artık yüzümüzü batıya çevirmenin vakti gelmişti. Çağatay hanlığından isyan edip bağımsızlığını kazanan Yarkand hanlığına sefer düzenleyip kesin galibiyet ile topraklarını alıp yağmaladık. Dzungar Hanlığına vassalımız olması karşılığında Yarkand ve Tibet bölgesinin topraklarını vaat ettik. Teklifimizi tabii ki cömertçe kabul eden Dzungar hanlığını toprak ile boğduk. Fakat Dzungar Han'ı çok zayıftı ve güçsüzdü ölümü ile beraber ülkesinde pek çok isyanla uğraştık. Toplamda tam 50 bin isyancıyı geldikleri yere gömdük. Ordumuz Tibet yakınlarında topluca bulunduğu için oradan Tibet'e geçtik ve 3 krallığın sonu olduk, hepsini de Dzungar Hanlığımıza verdik.

Batı ile bu kadar uğraştıktan sonra tekrar doğuya sefer düzenleyip Mançurya bölgesinde ki 2 krallığa da son verdik ve ordumuzun sadece yarısını toplayıp 2. Mançu seferini düzenledik. Burada da Udege Hanlığının özgürlüğünü sağlayıp vassalımız haline getirdik ve Mançu topraklarını vassal'ımıza hibe ettik.

Artık nihayet doğuda teknolojisi ile gün geçtikçe güçlenen Kore Krallığı'na bir darbe indirmenin vakti gelmişti. Shimazu Daimyo'su ile beraber bu ülkeye savaş açtık ve her zamanki gibi kesin galibiyet ile muzaffer olduk tüm barış anlaşmamızı kabul etmek zorunda kaldılar, nihayet Orta Asya'da ki tek hakim gücü Oirat Hanlığı ve Moğol kültürü yapabildik!
[+] 1 üye Joe Andy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Selamlar Avusturya iyi duruyor geçebilir miyim?
[+] 1 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Benim bir sorum var,
Simdi güç yüzdesine dahil olan ülkeler yapay zeka tarafından kontrol edilmesine rağmen oyuncu ülkesi sayılıyorsa,
1-Ben güc yüzdesine dahil olan,yapay zeka kontrolündeki bir milletten hak iddiam olmayan bir toprak alabilir miyim?
2-Alamazsam Pasai oyuncusu Malacca gibi güc yüzdesine dahil olan AI ülkelerden hak iddiası olmayan bir toprak aldıysa beni olumsuz etkilemez değil mi? Çünkü oyundaki bir ülke kural ihlali ile kurulduğu için diğer oyuncuların geçmesine müsade edilmedi. Galiba o ülke Nepal idi.
Ara
Iroquis'e geçiyorum
Ara
Hayır alamazsın, listedeki tüm ülkeler oyuncu ülkesi gibi muamele görür. Toprak alırken de oyuncudan toprak alır gibi hareket etmelisin.
Sic Parvis Magna
Ara
İlk multiplayerim diye çok yetişemiyor muyum anlayamadım ama iletişimle savaşla uğraşırken doğu avrupayı zor takip ediyorum dünyayın kalanı hiç yok,yayında önemli birşey denirse dönüp bakıyorum. Sizde de böyle oluyor mu ? Single da sürekli durdurdugumdan olsa gerek hep bi koşturmacadayım multide.
Ara
Multide aksiyonu takip etmek biraz tecrübe gerektiriyor. Singleda durdurmaya alışınca mp zorlayabiliyor. Avrupada biraz daha kalabalık ve hareket çok olunca takip etmesi ve yetişmesi de zor oluyor.
Sic Parvis Magna
Ara
(15-05-2020, 02:08)altnkurt : Hayır alamazsın, listedeki tüm ülkeler oyuncu ülkesi gibi muamele görür. Toprak alırken de oyuncudan toprak alır gibi hareket etmelisin.
Peki cevap için teşekkürler.
Ara
ally sınırını kullanıp hireye giren papaya uyarı verilmişti region sınırını aşan arkadaşa neden hala bişi verilmedi ?
Ara
2. oyun günü Strategyturk Extra'da:

Etkinliğin playlisti: https://www.youtube.com/playlist?list=PL...tR2khBLUjJ
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Beni güç ortalamasında ilk 50 içinde olan bir izole olmayan ülkeye koyarsanız sevinirim. Katılıyorum. https://steamcommunity.com/id/Yasinahmetakson/
Ara
Iroquois
Orissa
Pasai
Maguindanao

@Duman
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.