[MP] EU4 - Multiplayer: Mayıs 2021
(22-05-2021, 19:21)Leon : Sene kaç? Ona göre katılabilirim.

Edit: Beta olan oyuna Nvidia Geforce ile katılamam.

Ben de Geforce Now ile katılıyorum etkinliğe ve Beta'ya geçiş yapmam mümkün orada da. Oyunun launcher'ı açıldığında Steam alt köşede küçük halde gözüküyor onu tam erkana alıp oyun özelliklerini konuda daha önce anlatıldığı gibi değiştirmek mümkün. 

Screenshot_15.png
[+] 1 üye İlber Ortaylı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(22-05-2021, 21:01)esatdemir : Bi yorumda haftaya başlayacağını görmüştüm pardon bende geforce now ile oynuyorum katılabilir miyim hala

Evet katılabilirsin.
WhaW8Am.gif
Ara
Arkadaşlar oyunun oynancağı betaya geçemiyorum ayarları yapmama rağmen. Update seçeneği çıkıyor ve update e tıklıyorum geçmiyorum @Duman
Ge Force Now ile giriyorum. Ge Force Now ile girebilen arkadaşlar yardım edebilir mi ?
Ara
(22-05-2021, 21:18)Nizâmülmülk : Arkadaşlar oyunun oynancağı betaya geçemiyorum ayarları yapmama rağmen. Update seçeneği çıkıyor ve update e tıklıyorum geçmiyorum @Duman
Ge Force Now ile giriyorum. Ge Force Now ile girebilen arkadaşlar yardım edebilir mi ?

H2o2jKP4YsMOiuCx  betalar kısmına bu kodu yazabılıormusn
Ara
(22-05-2021, 21:22)alemdarpasa :
(22-05-2021, 21:18)Nizâmülmülk : Arkadaşlar oyunun oynancağı betaya geçemiyorum ayarları yapmama rağmen. Update seçeneği çıkıyor ve update e tıklıyorum geçmiyorum @Duman

H2o2jKP4YsMOiuCx  betalar kısmına bu kodu yazabılıormusn

Evet kodu yazdıktan sonra update seçeneği geliyor ama update yapmıyor. Çözmeye çalışıyorum.

Düzenleme:Update'i yaptı kendi kendine sorun giderildi.

Düzenleme2:Sorun devam ediyor arkadaşlar. Düzelmişti eski haline döndü.

Düzenleme3:Arkadaşlar sorunu tamemen çözdüm. Downloads kısmında oyuna play demeniz gerekiyor daha sonra oyuna girdiğimiz Play düğmesinin açıldığı pencereden çıkmanız gerekiyor. Ondan sonra indirmeye başlıyor. İndirdikten sonra girip oynayabilirsiniz.
Ara
Bende neden error verdi
pfkq7xp.png
Ara
Oyuna katılabilir miyim? Herhangi bir ülke verebilirsiniz
Ara
(22-05-2021, 22:20)BeratTR1441 : Oyuna katılabilir miyim? Herhangi bir ülke verebilirsiniz

Bu oyun gününden sonra tavsiye edilen ve oyuncusu olmayan ülkeler belirtilir. Sıradaki oyun gününden önce ülkenizi seçer ve oynayabilirsiniz muhtemelen.
76561198034761601.png
Ara
(22-05-2021, 22:20)BeratTR1441 : Oyuna katılabilir miyim? Herhangi bir ülke verebilirsiniz

Oyuna hotjoin atmanız durumunda önerilen ülkelerden biri verilir.
WhaW8Am.gif
Ara
Geçilirse eğlencesi artacak devlet varsa geçebilirim o zaman.Bilgi veren kişilere teşekkür ederim.
Ara
330px-Holland.png
Holland
Biz Hollandalılar olaraktan özgürlüğümüzün arkasında duran,bizlere yardım eden ülkelere teşekkür ediyoruz.
Özgürlüğümüzü elde etmek için çabalarken bize yardım edenlerden biri olan Köln düklüğünün bizleri yardımları için çağırıp sonrasında bizle haberleşmeden düşmana bizim topraklarımızı verip savaşı bitirmesinden dolayı aynı zamanda kınıyoruz.Burgonya Hanedanlığının sonunu getirmek için ne gerekirse yapacağız.
€20
[+] 4 üye Aiakos nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun başı hızlı başlayıp daimyoların topraklarını alsam da ekonomimin tüm Japonya'ya karşı yetmemesi nedeniyle iç savaşı kaybettim, umarım toparlayabilirim ancak bana saldırmayı dört gözle bekleyen şogun ve her yerde çıkan 7klık isyanlar yüzünden toparlanma sürecimin aşırı uzun süreceğini düşünüyorum. Eğer bana yardım etmeyi düşünen bir ülke olursa memnuniyetle ileride misliyle karşılık destek veririm.
Space-Background.gif
Ara
1470 Güç Yüzdesi

1470.png

İttifak Limiti: %7,3
WhaW8Am.gif
[+] 5 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Polonya:

04e.jpg
[+] 4 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güç Yüzdesi neye göre belirleniyor ?
Ara
Ani bir sağlık durumundan ötürü etkinliğe katılamadım, foruma yazacak vaktim bile olmadı, etkinliğe katılan herkese iyi eğlenceler dilerim yayınları takip ediyor olacağım.
[+] 2 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
oyuncu haritasini atsan güzeldi
Ara
Görsel

መንግሥተ ኢትዮጵያ
Mängəstä Ityop'p'ya

Yeryüzündeki tüm Kıptîlerin hamisi Etiyopya kralı diğer devletleri selamlar. Kıptîliği Doğu Afrika'ya hâkim kılmak için önce eski düşmanımız Adal'ın topraklarının önemli bir kısmını elinden aldık. Ardından din kardeşimiz Kaffa'ya saldırdık, Kıptî kanı dökmek son çare olsa dahi eğer farklı devletler hâlinde var olmaya devam edersek bizi teker teker ortadan kaldırırlar. Kıptî devletlerin tek bayrak altında toplanması bizim tarafımızdan gerçekleştirilmeli ve mecbur kalındığında diplomatik yollar yerine güce başvurulmalı. Kaffa'dan toprak aldıktan sonra da vasallarımızın kendi topraklarımıza katılma sürecini başlattık. Vasallarımız, bu zor zamanlarda ayrılığın değil birlik olmanın önemini kavradıkları için ülkemize katılırken zorluk çıkarmadılar. Bu süreç biter bitmez aramızda imzaladığımız ateşkesin süresi dolan Adal'a tekrar savaş ilan ettik. Fakat Memlüklerin de bizim için planları vardı.

Ordumuz Adal ve müttefiklerinin ordularını kovalarken Memlükler bize kabul edilemez bir meblağ talep ederek savaş açtı. Bu öyle bir meblağdı ki eğer ödeseydik ülkemizin beli yıllarca doğrulamazdı. Biz de diplomatik bağlantılarımızı kullanarak bu savaşı bir beyaz barışla sona erdirdik. Askerî gücümüz fazla görünmeyebilir ama sizi temin ederim ki diplomatik bağlantılarımız kuvvetli.
IbnE9P2.gif
[+] 5 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1920px-Timurid.svg.jpg

Tīmūriyān

Timurlu Devleti

Türk-Moğol devletlerinin en büyüğü olan Timurlu devleti, Emir Timur´un vefatı ile zora düşmüş ve parçalara ayrılmıştı. Emir Şahruh Mirza´nın ani ölümüyle durum daha da kötü bir hal alıyordu. Fakat Emir Abdullah Mirza´nın önderliğinde ayrılıkçı tüm isyanlar bastırıldı ve topraklarımızı gasp eden Ajam devleti yok edildi. Tabi topraklarımızı gasp eden tek devlet Ajam değildi. Bölgede birden fazla soytarı devlet vardı ve bunların hepsini yok etmek bize düşüyordu. 

Çok kısa sürede Tebriz de dahil olmak üzere kaybettiğimiz tüm toprakları geri aldık. Bu olaylar yaşanırken Osmanlı devleti yeniden gücüne kavuşmuş ve bir diğer Türk devleti olan Memlüklerle savaşa girişmişti. Emir Timur´un mirasını devam ettirmemiz için garbı güvenli hale getirmemiz gerekiyordu. Bu yüzden Osmanlı ile Memlük arasında arabuluculuk yaptık.

Bizim yegane amacımız Emir Timur´un mirasını devam ettirip İslam´ı doğuya yaymaktır. Türk-Moğol devletlerinin en güçlüsü olarak tüm Türk devletlere iyi anlaşmak istiyoruz. Fakat bize karşı eyleme geçen her türlü kişiyi ve devleti affetmeyeceğimizi bildirmek isteriz.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 8 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tino_Rangatiratanga_Maori_sovereignty_movement_flag.svg

Aotearoa

Huzurun ve barışın bölgesi olan Polinezya'dan Aotearoa kralı olarak herkesi selamlıyorum. Yeni Zelanda bölgesindeki uzun süren siyasi istikrarsızlığa son vererek kabileleri tek bayrak altında topladık. Bunun sayesinde Polinezya bölgesinde düzen ve istikrar vuku buldu. Bundan sonraki amacımız Doğal sınırlarımız olarak gördüğümüz Avustralya ve Melanezya bölgelerine medeniyet götürmek ve Pasifikteki önemli devletler ile güçlü dostluk bağları kurmaktır. Bu yolda attığımız ilk adım olarak ileride Japonya bölgesinde büyük bir güç olmasını öngördüğümüz Uesugi ile dostluk anlaşması imzaladık ve kendilerinin bize göre çok farklı savaş ve tıbbi yöntemleri, haritaları ve gemileri olduğunu gözlemledik. İnanıyoruz ki saygıdeğer Uesugi hükümdarı bu eşsiz bilgilerini iyi niyet göstergesi olarak bizler ile paylaşır. Bunların haricinde dostluklar kurmak için uzak coğrafyalara gönderdiğimiz elçilerden bazıları bize bölgemizi keşif amaçlı seferlere çıkabilecek bazı emperyalist güçler hakkında uyardı. Bu ülkelere tavsiyemiz pasifikten uzak durmaları aksi taktirde ileriki zamanlara kurulması potansiyel olan "Pasifik Birliği'nin" gerekeni yapacağıdır.
[+] 8 üye Yukare nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.