[MP] EU4 - Multiplayer: Mayıs 2021
Dördüncü oyun günü sonrasında:
  • Savoy oyuncusu @Oberkaizer, oyuncuyla olan Conquest savaşında claimsiz toprak aldığı için etkinliğin 14. kuralını ihlalden uyarı almıştır.
WhaW8Am.gif
Ara
(31-05-2021, 12:25)PCOyun : Nasıl bir bug?

Görev seçemiyorum.

Karşılaştığım bug burdaki https://www.reddit.com/r/eu4/comments/n0...genda_bug/
Ara
Sadece singleplayer'da doğrudan çözümü var gibi gözüküyor. Sadece reload yaparak zamanla çözülmesi ise multide birkaç oturum sonra düzelebileceğine işaret ediyor sadece.
WhaW8Am.gif
Ara
inşaatta ayagı sakatladım varsa boş devlet bakarım.
Ara
Oyrata geçmek istiyorum.
[+] 1 üye Justinian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oda kuruldu.

ID: 90147365632086027
Şifre: st
Ara
oirat dönebilirim kalıcı
Ara
Etkinliğin yayını için Strategyturk Twitch: https://www.twitch.tv/strategyturk
Sürüm sorunu yaşıyorum, katılamayacağım.
Ara
(01-06-2021, 21:06)Endop : Sürüm sorunu yaşıyorum, katılamayacağım.

Steamdeki betalar kısmından H2o2jKP4YsMOiuCx kodu ile 1.31.4 sürümüne geçmeniz gerekiyor.
Ara
(01-06-2021, 21:08)Voidian :
(01-06-2021, 21:06)Endop : Sürüm sorunu yaşıyorum, katılamayacağım.

Steamdeki betalar kısmından H2o2jKP4YsMOiuCx kodu ile 1.31.4 sürümüne geçmeniz gerekiyor.
Evet oldu geliyorum.
Ara
GeForce Now'ın çıkardığı sıkıntı yüzünden etkinliğe gecikeceğim gibi görünüyor. Bu yüzden 1 saatlik koruma istiyorum.
Ara
Rehost.

ID: 90147368798309379
Şifre: st
Ara
Asset_3.png

118283916_b19c5a1f-162b-410b-8169-f58f0d153752.jpg
[+] 16 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(30-05-2021, 03:33)İlber Ortaylı :

Gün sonu Florence

Florence mi demiştim bunu Wien olarak düzeltebiliyor muyum teşekkürler :D
[+] 1 üye İlber Ortaylı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Tunus hariç kimseden yardım alamayan Memlük anlık
Space-Background.gif
Ara
1577 Güç Yüzdesi

1577.png

İttifak Limiti: %10.7
WhaW8Am.gif
[+] 5 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görsel

መንግሥተ ኢትዮጵያ
Mängəstä Ityop'p'ya

Kilwa'yla yarım kalan işimizi bitirdik ve nihayet ülkelerinin tamamını topraklarımıza kattık. Madagaskar adasının bütünlüğünü büyük oranda sağlamış olan Sakalava, Kilwa'nın zor durumundan faydalanarak topraklarından parça koparmıştı. Biz de onları Afrika ana karasından çıkardık. Uzun zamandır batımızda Func adında Müslüman bir devlet vardı, onları vasalımız yaparak her ne kadar fakir topraklar olsalar da stratejik konumu açısından önemli bir noktayı hâkimiyet alanımıza alabilirdik. Bu düşünceyle onlara saldırdık ve fazla zorlanmadan vasalımız hâline getirdik.

Heyhat, güneyde savaşla uğraştığımız sırada Memlük ve Tunus'tan savaş ilanı aldık. Hazırlıksız yakalanmıştık, ordularımız güneydeyken ülkemiz kuzeyden işgal ediliyordu. Anlaşılan Osmanlılar tarafından yıkılmak üzere olan Memlükler "ne alırsam kârdır" diye düşünerek bize saldırmıştı. Asıl sıkıntı Tunus'un da işin içinde olmasıydı. Ağzına kadar dolu hazinemizle paralı asker kiralayarak Memlükleri belki yenebilirdik ama Tunus'un varlığı bu savaşı kazanmayı imkânsızlaştırdı. Memlüklerin rezil taleplerini kabul ederek 4 toprağımızı vermek zorunda kaldık. Memlük'ün Osmanlı tehlikesi kapısındayken başka bir düşman edinmesi onun için hiç iyi olmadı. Ülkesi Osmanlılar tarafından yakılırken yangını körükleyeceğimize ant içeriz. Tunus'u ise zaten işi bitmiş olan bir ülkeyle müttefik olmakla uğraşmak yerine ittifak seçimlerini gözden geçirmeye davet ediyoruz. Bırakın da Tanrı'nın belirlediği kader tecelli etsin artık.
IbnE9P2.gif
[+] 4 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Baş gösteren sağlık problemleri dolayısıyla etkinlikten üzülerek çekiliyorum. Ülkem Japonya iyi durumdadır, arzu edene diplomatik duruşum hakkında bilgi verebilirim.
[+] 3 üye Celebrind nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Geçmiş olsun
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.