[MP] EU4 - Multiplayer: Mayıs 2021
2.png
Düşmanımızın çok dostumuzun az olduğu avrupada aramızdaki kavgalara son vererek ülkemizi kalkındırma hamlelerine devam ediceğiz.
[+] 3 üye ıßırmam nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bugün katılamama gibi bir durumum olabilir. Yerime yedek olarak geçmek isteyen varsa geçebilir. (Aotearoa)
Ara

Bir önceki oyun günü Strategyturk Extra'da.
İnternetimden dolayı önceki oyun gününe gelemedim, ülkem de muhtemelen bir iki oyun günü içerisinde yok olacağından dolayı yeni bir ülkeye geçmeyi veya oynamayı istemiyorum. Bu yüzden bugün gelemeyeceğim. Belki ileride önemli ülkelerden birinin oyuncusu yedek ararsa ona geçebilirim.
Space-Background.gif
Ara
"Dislike"
[+] 1 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@argoargoo'nun yerine bugün Toskana'da ben oynayacağım.
[+] 2 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1608 Oyuncu Haritası

Görsel

1608 Önerilen Ülkeler Haritası

Görsel

Önerilen Ülkeler: Memlük, Karagwe
WhaW8Am.gif
Ara
Bugün oyuna katılamayacağım bazı sorunlardan dolayı yerime oynamak isteyen olursa geçebilir
Ara
Oda kuruldu.

ID: 90147516482338827
Şifre: st
Ara
Etkinliğin yayını için Strategyturk Twitch: https://www.twitch.tv/strategyturk
İşlerimin yoğunlaşması nedeniyle etkinlikten ayrılıyorum. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkürler. Devam edenlere iyi eğlenceler.
[+] 3 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
meme.jpg
[+] 12 üye Leon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yedinci oyun günü sonrasında:
  • İspanya oyuncusu @MSekmet ve Avusturya oyuncusu @"ilber ortaylı", borç verme etkileşimini kullanarak para yolladıklarından etkinliğin 2. kuralını ihlalden uyarı almıştır.
  • Britanya oyuncusu @Ferreke, Aotearoa ülkesinin borcunu kapatarak etkinliğin 2. kuralını ihlalden uyarı almıştır.
WhaW8Am.gif
Ara
1640 Güç Yüzdesi

1640.png

İttifak Limiti: %12.5
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
3686871_oce9e.jpg
[+] 11 üye Enesyavuz nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görsel

መንግሥተ ኢትዮጵያ
Mängəstä Ityop'p'ya

Nihayet geçmişte topraklarımızı gasbeden Memlük'ten intikam alma vakti gelmişti. Memlük büyük oranda zayıflamış olsa da hâlâ hafife alınmayacak bir ordusu vardı, bu yüzden çok kayıp verdik ve kesin bir zafer kazanamadık. Kendimize ait 1 toprağın ve vasalımız Func'a ait 2 toprağın iadesini talep ettik. Bu savaştan sonra kan kaybeden ordumuzu hızlı toparladık, donanmamızı daha da güçlendirdik. Ardından güneye, Madagaskar'a yöneldik ve adanın önemli bir kısmını kontrolümüze aldık.

Kaybedecek zaman yoktu, ateşkes biter bitmez derhâl Memlük'e saldırdık ve bu sefer nispeten kansız bir savaşla Afrika'daki tüm topraklarını ve hatta Yemen'deki önemli kalelerini işgal ettik. Func'un topraklarının geri kalanının iadesini ve yüklü miktarda para ödenmesini isteyerek barış imzaladık. Artık Memlük devletinin savaş gücü kalmamıştır. Bundan hemen sonra ordumuzu taşıma gemilerine bindirerek bir kere daha Madagaskar'a gönderdik ve oradaki devletlerden birinin işini bitirdik. Madagaskar'ın tamamına hâkim olmamız için geriye yalnızca bir toprak kaldı. Hem güneyde hem de kuzeydeki seferlerimiz hız kesmeden devam ediyor. Etiyopya ordusu her yere yetişiyor.
IbnE9P2.gif
[+] 2 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bazı sorunlar dolayısıyla etkinlikten çekilmek durumundayım ülkem oyrat çok sıkıntılı durumdadır bana farketmez diyen arkadaş varsa geçebilir oynamaya devam eden arkadaşlara başarılar dilerim.
Ara
(06-06-2021, 15:34)B.r.k.k.12 : Bazı sorunlar dolayısıyla etkinlikten çekilmek durumundayım ülkem oyrat çok sıkıntılı durumdadır bana farketmez diyen arkadaş varsa geçebilir oynamaya devam eden arkadaşlara başarılar dilerim.

Ne bazı sorunları Berk. Sen şuna ülkemin işi bitti o yüzden çekiliyorum desene  :xd:

Oirat'ın gücü 0.3'e düşmüş sorun Oirat orası kesin.
Ara

Geçtiğimiz oyun günü Strategyturk Extra'da.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Şehirler arası seyahat dolayısıyla eve geç varacağım. Bugünlük yerime yedek olarak geçmek isteyen varsa geçebilir.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.