[MP] EU4 - Multiplayer : Ocak 2017
Osmanlı Mughals savaşı yüzünden geri planda kalsa da bana göre günün olayı Bohemya dır.İlk gün oyunu kaçırışımdan sonra ai nin müthiş oyunculuğuna söverken ve nereye genişleyeceğimi kara kara düşünürken adam geldi zorla al dedi Çek topraklarını.Koalisyon savaşı truce u bittikten sonra bir daha koalisyon yiyecek seviye de bulunmakta ayrı bir yetenek.Tabi biz de fırsatı kaçırmadık savaş açtık, arkadaş tek toprak vererek kurtulacağını düşündü ama 3 toprak alınca kafası atmış olacak ki truce imzaladıktan 2 ay sonra bana savaş açtı.En son gördüğüm de Bohemya 7. koalisyon savaşını yapıyordu.
Ara
Sezar5'e ithafen geçen oynadığımız oyunlarda görüşlerini yazdığından beğenmiştim. Özenti olarak yazıyorum.

1. İngiltere için diyebileceğim çok bir şey yok, Fransa-Kastilya müttefikliği İngiletere'ye ağır darbe vurmuştu oyun başında hatta İskoçya da fırsat olduğunu düşünüp dalmıştı. Ama kısa sürede güçlenip 1490 yılına kadar Britanya ve İrlanda adalarının tamamının hakimi oldu en son Norveçle savaşırken gördüm İzlanda üzerinden koloni yapmaya çalışcak gibime geliyor.

2. Fransa ise İngiltere olan savaşının ardından o bölgede tek söz sahibi oldu. Corelerini toplayan Fransa, Brittany'i vassalladı hızlıca genişleyebildiği kadar genişledi aşağısı Kastilya sayesinde güvendeydi ama halen koalisyon tehlikesi olduğundan Osmanlı Hanı Yüce Fatih'in kapısını açtı. Yüce Hükümdar kendisine muhtaç hiç bir kulunu geri çevirmediğinden Fransayı müttefiği ilan ederek korumaya aldı. Ama yazılı olmasa da bu müttefiklik 10 yıl için anlaşılmıştı. Yüce Kaiser, istediği kadar korumasında kalabileceğini belirterek bir kere bozulan ilişkilerin düzelmeyeceğine de değinmişti. Fransa oyunun ilerleyen zamanlarında Burgundy dükü ölür ve hollanda ya özgürlük veririm diye Burgundylere savaş açtı. Yeni savaştan çıkmış Austuryanında savaş açması üzerine savaşı uzatarak biraz daha bekledi. Sonuçta ölmedi dük bir kaç yer ve Hollanda özgürlüğü için barış imzaladı.

3. Hollanda için özür dilerim haritada yanlışlıkla silmişim ama senin nerede olduğunu herkes iyi biliyor. Açıkca söylemek gerekirse Hollanda özgürlüğü konusu açılana kadar varlığından haberim yoktu.  Bağımsızlığın ve sanırsam 6-4-3 özellikli heirin hayırlı olsun.

4. Brunei haritada göremediğimden bir şey gözlemleyemedim.

5. Bengal seni de sınırdan azıcık gördüğümden bir şey diyemiyorum.

6. Ming'in patlayacağına inançlarım boşa çıktı ileride güçlü rakip bizi bekliyor bölgede kazanımlar alayım derken manpoweri bitmiş. Ming'in manpower derdi yok takma kafana.

7. Viyanagar hızlı şekilde büyüdü ve bölgedeki tek potansiyel rakibi büyük darbe alınca bölgeyi rushlayacağını düşünüyorum.

8. Polanya oyuncusu biraz pasif kaldığını düşünüyorum. Nedeni ise oyun başında zaten ai yönetiyordu ülkeyi ve Teuton bölgesinin çoğunu ai aldı. Sonradan katıldığında Austuryanın Macarlara PU amacıyla dalmasına yardım etti, bu yardımdan 2 si önemli olmak üzere 3 şehir elde etti. Oyun içinde önümü kesmek amacıyla Memlüler ile müt oldu ama sonra Memlük seferime başlamak için gün sayarken düştüğünden hayal kırıklığına uğramıştım çünkü ai nin barışa yanaşmayacağını biliyordum . Player oyuncular ise sonuçlarını erkenden görüp barışa çabukcak yanaşırlar genelde. Nese savaşı açtım ai Polonya ise Teutonları annexlemek üzereydi, annexlediler direkt bana geldiler. Ai çok hasar verdi bana ama Polonya sahip olduğu çoğu gücünü bu savaşta kaybetti. Anlaşma yapar iken Oyuncunun geleceğini bilmediğimden 1 sehir talebinde bulundum ai Polonya'ya. Eğer istiyorsan verirrim o şehri yeterki gönlün kalmasın. Oyuncumuz geldiğinde ise  4 tarafa da agresif şekilde ilerleyebileceği durumda tercihini beklemekte yana kullanınca diğer oyuncular tarafından pasif damgası vuruldu bu da benim yorumlarıma yansıdı.

9. Brandenbug'u az kalsın kaçırıyordum yukarıdaki yorumu yardımcı oldu. Brandenburg oyun başında yoktu bugün geldi ve dediği gibi Bohemya da oyunu bilmeyen bir arkadaşımız yüzünden-sayesinden çok rahat genişledi ama ae sınırına geldiğinden çok agresif olamayacaktır bundan sonra diye düşünüyorum.

10. Etiyopya'da oyuncumuz varmış artık Babür savaşına o kadar odaklanmışım ki etrafımda neler olup bittiğinden haberim yok hale gelmişim. Etiyopyadan sonra haberim de şöyle oldu, savaşı yeni kazanmışım gelir için saldıracağım ülkeri geziyordum etiyopya ile hicaz memlüğe girdğini gördüm o sırada haberim oldu. Savaşım uzun sürmüştü uzun süren ilerlemeyişimin cezasını Memlük çekecek diye söylenirken Etiyopdaki arkadaş Kahire ve İskendireyi talep etti benden. Bu konuşmayı absürt bulduğum için açığa sürdüm gülüştük biraz. 4 tarafım çevreli olduğundan senin bölgenden genişlemeyi planlıyordum tabi farkında değildim. Kusura bakma ileride çatışacağız artık sınır komuşusu olmak üzereyiz

11. Son olarak açıklayacağım olaylar çok daha uzun olacak ve 5 oyuncuyu kapsayacak bir savaşı da içermektedir gecenin ağırlığı üzerime düşmüş ve yarın yazmanın daha mantıklı olacağına karar verdim çünkü eksik ya da yanlış yazmak istemeyeceğim bir konu hikaye gibi olabilir garanti vermiyorum.

Not: Nicklerinizi biliyorum yine yorgunluktan dönüp tam karşılığını bölümlere yazmadım. Hatalarım ya da yanlış gözlemlediklerim vardır umarım görmezden gelirsiniz. Şimdiden baya eğlendiğim bir multi olmuştur.

[+] 3 üye Işıkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1. İngiltere şuanda başlangıçta yaptığı hatanın telafisini yapmanın peşinde , gördüğüm kadarıyla east frisiadantekrar anakaraya ayak basmış. muhtemelen ,ki olması gereken de budur, ingiliz kanal ticaretini toplamaya çalışacak. lubecki de ekleyebiliriz.çatışma ihtimali bulunan devletler fransa brandenburg hollanda

2. Fransa avusturya ile çatışması yüzde yüz, zira şuanda fransa için elzem olan toprak grubu italya civarı. ayrıca cenova nodesi için ilerid ekastilya ile de sıkıntı yaşayabilir.victory cardı fransada çıkan ingiltere de sürpriz işler yapmanın peşinde olabilir.

3. Hollanda şuanda en sıkıntılı dönemini yaşıyor. etrafını toparlayıp netherland kurabilirse bölgede söz sahibi güç olabilir. çatışma yaşayabileceği devletler fransa ingiltere brandenburg

4. Brunei dünyanın en şanslı ülkesi. bölgesinde tehdit edecek güç yok. hızlıca kolonileşiyor. yakın zamanda muhteşem ekonomisi ile güney asyanın süper gücü olacaktır.

5. Bengal benimle sorun yaşayacağı kesin. diğer muhtemel rakibi ayuttaha ,şuanda mingle dostluk kurmuş olsa da mingin victory cardlarının bölgede çıktığını düşünürsek ming dostlugu uzun sürmeyecektir.

6. Ming' şu ana dek kendisini etkileyecek büyük bir olay yaşamadı. yaşadığı vakit ne olacağını göreceğiz. şuanki öngörüm mingi oynayan arkadaşın ming konusunda pek tecrübeli olmadığı.

7. Viyanagar yani ben bögede tehdit altındaki ülkelerden birisi. oyun başında timur veya osmanldan birisi ile anlaşması durumunda durumu çok daha stabil olabilirdi fakat, her iki devletin de anlaşmaya yanaşmaması, ayrıca ülke içindeki sorunlar (aptal hükümdarlar)gelişimi yavaşlattı.bundan sonrası vijayanagar için toparlanıp büyük savaşlara yönelme vakti.

8. Polanya hakkında hiçbir fikrim yok. zira oynayan arkadaş sürpriz yumurta..

9. Brandenbug geleceği parlak ülkelerden. muhtemel sıkıntı yaşayacağı ülkeler , polonya avusturya hollanda ingiltere. osmanlı ittifakı yararına olabilir.

10. Etiyopya' genişlediği bölge yanlış, osmanlı ile sürtüşmesi ölüm fermanı demek.

11. mughal , başlangıçta dediğim gibi persia salıp persia ile devam edip hindistana girmeye kalkışmasaydı ikimiz için de durum çok daha iyi olacaktı. şu halde en riskli ülkelerden birisi. halihazırda persia halen osmanlı vassalı ve mughaldaki persia corelarını düşünürsek yıkılmaması muzicelere kaldı.
12. moskova şanslı bir diğer ülke . tehdit edebilecek tek güç şu anda osmanlı, fantazi yapıp mokovayı direk yıkma peşinde değil ise osmanlı, moskova rahatça büyüyecektir.geleceğin süper güç adayı
13. kastilya osmanlı ile kurduğu ittifak rahat davranmasını sağlıyor. genişlemek isteyeceği alan italya ve kuzey afrika. italyada avusturya ve fransa ile çatışabilir. kuzey afrikada ise osmanlı duruma sessiz kalmayacaktır. ileriki dönemde osmanlı vic cardı italyada çıkarsa ,ki çıkma ihtimali çok yüksek, kastilya için durumlar tersine dönebilir.
naçizane benim yorumlarım da bunlardır.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Osmanli ortaligi dagitmis. Tabii oyuna en avantajli baslayan ulke Osmanli, onu da unutmamak gerekli.

Osmanli, Iran'in tamamini alir. Bence bati ile pek ugrasmasin guclenene kadar.
Polonya-Osmanli muttefikligi iki tarafin da cikarina olmaz mi? Tarihte iki ulkenin dusmanligi iki ulkeye de zarar getirdi.
Ara
Şu kommonwelt'lere bayılıyorum ya <3
Ara
İran'ın yarısının Osmanlı'da olduğunu farketmemiştim, evet Mughal'ın işi zor gibi.
Polonya Macaristan'dan çok doğru yerleri almış.
         POLİSH-LİTHUANİAN COMMONWEALTH
Er9kVg.png
Polonya Litvanya İmparatorluğu 1446 yılında yüce kral Kazimierz Jagiellon tarafından kuruldu.
O tarihden beri genişlemeye ve güçlenmeye devam etti.Müttefikimiz Avusturya'ya Macaristanda ki altın madeni ve Türklere karşı müttefiklik karşılığında Macaristan savaşında yardım edildi.Töton Şövalyeleri'nden Baltık kıyısı alındı, başka bir savaşa hazırlanırken barbar Türklerin müttefikimiz Memlüklere saldırmasıyla Türklerle savaşa girildi. Türklerin Varşova'yı kuşatıp almasıyla büyük bir gerileme dönemine girdi ve Zaporozhye kaybedildi(ACIMIZDIR). Düşmanımız Moskova'nın, müttefikimiz Avusturya'nın ve doğuda ki Babür İmparatorluğu'nun saldırısına uğrayan Türkler 
İmparatora kendisini biraz olsun toparlayabilmek için uzun bir süre tanıdı. Ancak savaş büyük bir hüsranla sonuçlandı ve Türklerin biraz daha güçlenmesine olanak sağladı.

Gün beraber olma günüdür Hristiyanlar, Osmanlı'nın daha fazla güç elde etmesine göz yumamayız.

Not:Haritada ki banneri tükürükle yapıştırdım ;(
Ara
EY OSMANLI!! ECDADINA YAKIŞANI YAP!! ATARA ATAR GİDERE GİDER!! KIMSENIN DOTLUĞUNA IHTIYACIN YOK VUR TOKATI INDIR KIRBACI!!

(tamam beyler 50 yıl erkene aldık osman oğullarının çöküşünü)
Ara
SINIR MÜBADELESİ ANTLAŞMASI

Osmanlı İmparatorluğunun diğer devletler ile açıkça tehdit edilmesi üzerine Babür Hanlığına önerdiği bir antlaşmadır.

Ben ki doğunun fatihi, batının kırbacı Yüce Fatih Sultan Mehmed. Kulumuz Babür Hanlığının batılı ülkeler ile müttefik olması, bendeniz Ulu Kaiser’i sinirlendirir. Cezasını vermek üzere açtığım savaşta batılı ülkeleri yerle yeksan eyledim. Babür Hanlığı hem kulum hem de din kardeşimiz olmasına rağmen batılılar ile arkamdan iş çevirmiştir. Din kardeşlerimiz batılılardan kat be kat çaba göstermesine ve zarar vermesine rağmen kırbacım batılıların yanında Babür kuluma da deydi. İş bu halde ben Hanların Hanı belirli şartlara uyması dahilinde kulumun ülkesinin yaşamasını görmek isterim. Hindu denen ne idiği belirsiz kâfirleri doğramasını beklerim. Tengri biz menen.

EU4: Idea  Babür hanlığı, Osmanlı İmparatorluğuna Ardalan beyliğinin toprakları dâhil aşağıdaki toprakları verecektir.
  • Shahrizor –  9 dev - Ardalan
  • Ardalan – 8 dev - Ardalan
  • Markazi – 7 dev
  • İsfahan – 10 dev
EU4: Idea Osmanlı İmparatorluğu, Babür hanlığına aşağıdaki toprakları verecektir.
  • Yazd – 6 dev
  • Rafsanjan – 5 dev
  • Bam – 3 dev
EU4: Gold  Osmanlı İmparatorluğu vereceği yerlere 3 dev puanı basacaktır 2 mil ve 1 tax olmak üzere.

EU4: Gold Osmanlı İmparatorluğu 500 altın ödeyecektir.

CK2: Learning Babür Hanlığı batılılar ile müttefik olamayacaktır.

CK2: Martial  Osmanlı İmparatorluğu antlaşma geçerli olduğu sürece saldırmayacaktır.

:think: Babür İmparatorluğu ilk sözde savaşta bu bölgeleri vericek. Osmanlı İmparatorluğu 2. Sözde savaşta vadettiği toprakları verecektir.

:down: Antlaşmayı Bozacak durumlar şunlardır.

•  Barbür Hanlığının Batılı devletler müttefik olunması uyarısız savaş sebebidir. Antlaşma direkt bozulur.
  •  Babür hanlığı 1000 dev'e ulaşması.
    • 1600 den önce ulaşırsa bozulmaz.
    • 1600 den önce 1300 dev'e ulaşması durumunda.
    • Bu durum antlaşmayı bozar ise bozulduğu ilan edilir 3 yıl saldırmamazlık antlaşması olur.
  • Babür Hanlığı, Osmanlının etki alanlarına yönelik her hangi bir atılım yapmayacaktır.
    • Arap yarım adası.
    • Karakoyunlular.
    • Afrika.
  • Babür tarafından yapılan agresif davranışlar.
    • Hakaret edilmesi.
    • Ambargo koyulması.
    • Batılılara hediye gönderilmesi.
    • Perslerin bağımsızlığı desteklenmesi.

Ara
Anlaşma direkt olarak devletimizin etkileyeceği için mughal hanliginin cevabını merakla bekliyoruz
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(25-01-2017, 18:42)mahoin12 :
Tengri biz menen.

Osmanlı köküne dönüyor  :scream:
[+] 1 üye Warwars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Osmanlı İmparatorluğunun diğer devletler ile açıkça tehdit edilmesi üzerine Babür Hanlığına önerdiği bir antlaşmadır.

Ben ki doğunun fatihi, batının kırbacı Yüce Fatih Sultan Mehmed. Kulumuz Babür Hanlığının batılı ülkeler ile müttefik olması, bendeniz Ulu Kaiser’i sinirlendirir. Cezasını vermek üzere açtığım savaşta batılı ülkeleri yerle yeksan eyledim. Babür Hanlığı hem kulum hem de din kardeşimiz olmasına rağmen batılılar ile arkamdan iş çevirmiştir. Din kardeşlerimiz batılılardan kat be kat çaba göstermesine ve zarar vermesine rağmen kırbacım batılıların yanında Babür kuluma da deydi. İş bu halde ben Hanların Hanı belirli şartlara uyması dahilinde kulumun ülkesinin yaşamasını görmek isterim. Hindu denen ne idiği belirsiz kâfirleri doğramasını beklerim. Tengri biz menen.

EU4: Idea  Babür hanlığı, Osmanlı İmparatorluğuna Ardalan beyliğinin toprakları dâhil aşağıdaki toprakları verecektir.
  • Markazi – 7 dev
  • İsfahan – 10 dev
EU4: Idea Osmanlı İmparatorluğu, Babür hanlığına aşağıdaki toprakları verecektir.
  • Yazd – 6 dev
  • Rafsanjan – 5 dev
  • Bam – 3 dev
EU4: Gold  Osmanlı İmparatorluğu vereceği yerlere 3 dev puanı basacaktır 2 mil ve 1 tax olmak üzere.

CK2: Martial  Osmanlı İmparatorluğu antlaşma geçerli olduğu sürece saldırmayacaktır.

:think: Babür İmparatorluğu ilk sözde savaşta bu bölgeleri vericek. Osmanlı İmparatorluğu 2. Sözde savaşta vadettiği toprakları verecektir.

•  Barbür Hanlığının Batılı devletler müttefik olunması uyarısız savaş sebebidir. Antlaşma direkt bozulur.
    • Bu durum antlaşmayı bozar ise bozulduğu ilan edilir 3 yıl saldırmamazlık antlaşması olur.
  • Babür Hanlığı, Osmanlının etki alanlarına yönelik her hangi bir atılım yapmayacaktır.
    • Arap yarım adası.
    • Karakoyunlular.
    • Afrika.
    • Hakaret edilmesi.
    • Ambargo koyulması.

Osmanli Padisahi ile yaptigimiz ikili muzakereler sonucu ve yapilan istisareler sonucu,antlasmayi kabul etmek su anki halimiz acisindan tek care olarak bulunmustur.Lakin yuce Babur halki son savasta aldigi yenilgiyi unutmayacaktir.Babur Imparatorlugu,dis islerde kapalilik politikasi izleyecek ve Avrupa siyasetinden uzak duracaktir.Son savaslar da gostermistir ki artik Osmanli`yi ne Dogu`da ne de Bati`da durduracak bir guc kalmamistir.Dolayisiyla zaten Bati ile yapacagimiz hicbir ittifakin da anlami yoktur.

Ben Babur Imparatoru olarak ,yukarida maddeleri yazili olan antlasmayi kabul ettidigimizi beynelmilel olarak tum Cihan devletlerine bildiririm.
[+] 1 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
 Tengri biz menen.
   Çin Seddi'ni restore etmeye başladık.
Her sabah yeni bir gün doğarken,
Bir gün de eksilir ömürden;
Her şafak bir hırsız gibidir
Elinde bir fenerle gelen.

Ömer Hayyam
Ara
(25-01-2017, 20:20)sezar5 :

• Markazi – 7 dev
  • İsfahan – 10 dev
  • Yazd – 6 dev
  • Rafsanjan – 5 dev
  • Bam – 3 dev

• Arap yarım adası.
    • Karakoyunlular.
    • Afrika.
    • Hakaret edilmesi.
    • Ambargo koyulması.

Osmanli Padisahi ile yaptigimiz ikili muzakereler sonucu ve yapilan istisareler sonucu,antlasmayi kabul etmek su anki halimiz acisindan tek care olarak bulunmustur.Lakin yuce Babur halki son savasta aldigi yenildiyi unutmayacaktir.Babur Imparatorlugu,dis islerde kapalilik politikasi izleyecek ve Avrupa siyasetinden uzak duracaktir.Son savaslar da gostermistir ki artik Osmanli`yi ne Dogu`da ne de Bati`da durduracak bir guc kalmamistir.Dolayisiyla zaten Bati ile yapacagimiz hicbir ittifakin da anlami yoktur.

Ben Babur Imparatoru olarak ,yukarida maddeleri yazili olan antlasmayi kabul ettidigimiz beynelmilel olarak tum Cihan devletlerine bildiririm.

Yukarıdaki madde de her şehre değil 3 dev puanı toplamda 3 dev basılcak yanlış anlamayın diye yazdım. Konuşarak antlaşmaya vardık her şey bizim için açık. Antlaşma tamamlandığına göre bunun takipcileri diğer ülkeler olur. Oyun için olmasada multi de agresiflik kazanılmasına sebebiyet verirlir antlaşmaya uyulmaması. Fatih Sultan, bütün halkı destansı zaferi duyması için hazırlıkları başlatır tellallar anlatacak tarihciler hayrete düşecek bu olaya.

Ara
Vijanayagar bu anlaşmayı kendi içerisinde degerlendirecektir
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Adama batılılarla dost oldu diye saydırmasaydın iyiydi
Ara
Batılılar ile dostluk bahane Persia feed şahane
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara

• Markazi – 7 dev
  • İsfahan – 10 dev
  • Yazd – 6 dev
  • Rafsanjan – 5 dev
  • Bam – 3 dev

• Arap yarım adası.
    • Karakoyunlular.
    • Afrika.
    • Hakaret edilmesi.
    • Ambargo koyulması.

Bu resmen Babür'ün bağımsızlığını ve egemenliğini ihlal etmektir. Avrupalı ve Asyalı devletleri Babür İmp. bağımsızlığını ve egemenliğini korumak adına osmanlıya karşı birleşmeye davet ediyorum.  :gri: :gri: :gri:

Bu arada italya kuracak floransa ne hale gelmiş ai sayesinde yazık, resmen yazık..  :pen: :pen:
Ara
(25-01-2017, 20:20)sezar5 :

• Markazi – 7 dev
  • İsfahan – 10 dev
  • Yazd – 6 dev
  • Rafsanjan – 5 dev
  • Bam – 3 dev

• Arap yarım adası.
    • Karakoyunlular.
    • Afrika.
    • Hakaret edilmesi.
    • Ambargo koyulması.

Osmanli Padisahi ile yaptigimiz ikili muzakereler sonucu ve yapilan istisareler sonucu,antlasmayi kabul etmek su anki halimiz acisindan tek care olarak bulunmustur.Lakin yuce Babur halki son savasta aldigi yenildiyi unutmayacaktir.Babur Imparatorlugu,dis islerde kapalilik politikasi izleyecek ve Avrupa siyasetinden uzak duracaktir.Son savaslar da gostermistir ki artik Osmanli`yi ne Dogu`da ne de Bati`da durduracak bir guc kalmamistir.Dolayisiyla zaten Bati ile yapacagimiz hicbir ittifakin da anlami yoktur.

Ben Babur Imparatoru olarak ,yukarida maddeleri yazili olan antlasmayi kabul ettidigimiz beynelmilel olarak tum Cihan devletlerine bildiririm.

Bagimsizlik garantisi ya da muttefiklik alma karsiliginda kabul etseydin iyi olmaz miydi hocam? Guclenen bir Hindistan tehlikesi var guneyinde. Kisa vadede sana, uzun vadede Osmanli'ya zarar verir bu.
Ara
Hindistan`da ki tehlikeye karsi Osmanli`nin su an yapacagi birsey yok.Olasi bir destek gondermesi durumunda Batili devletler bu boslugu degerlendirip saldirmak isteyebilir,Osmanli Padisahi`nin bu riski goze alacagini sanmiyorum.Arti truce bitiminde olasi bir Osmanli saldirisi,bizi tumden bitirebilir.Ilk savasin aksine bu sefer kimse muttefik olmaya yanasmayacaktir da.Su an ki sartlar altinda en iyi saglayabilecegimiz antlasma bu oldugunu dusunuyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.