[MP] EU4 - Multiplayer: Ocak 2018
Oyundayken saate itiraz eden arkadaşlar bi ses verin isterseniz. Yoksa sadece oyun içinde itiraz etmeye devam mı edeceksiniz?
Sic Parvis Magna
Ara
(08-01-2018, 03:02)altnkurt : Bende bu 30 yıl olayına karşı olduğumu belirtmek isterim. Gönül ister ki 30 değil 40 yıl oynayalım ama iki günde 10 saat multi atmak doğru değil. Dün 2,5'ta bugün 1,5'ta bitirebildik. Bu 30'u 20'ye mi çekeriz başlama saatini 8'e mi çekeriz yoksa gün sayısını 3'e mi çıkartırız bilmiyorum ama bu şekilde bi oturuşta 5 saat multi atmamamız gerek.

Basket oynar gibi oynanacak süreye bağımlı kalmayı ben doğru bulmuyorum. Futbol mantığında hareket etmeliyiz. Bitiş saati net olmalı. Gerekirse 1476daysak 1480'e kadar uzatma verilerek tamamlanmalı.

Sonuna kadar katılıyorum. Özellikle Pazar akşamları oyunun 12'den sonrasına sarkması, yukarıda dendiği gibi, okul ve iş açısından çok sorun çıkartabilir.
kalemler kaldırılmış ve sayfalar kurumuştur.
Ara
Bu hafta sınav haftasi olduğundan yoruyor olabilir. Bence diğer hafta saatlere göre oynayalım ondan sonra zaten oyunda hızlanmış olur. Ondan sonraki haftalarda tekrardan bu sistemi ekleyelim.
Ara
30'u 20'ye çekelim, 12 oldu mu direkt bitirelim diyen arkadaşları öyle olması durumunda şu anki oynadığımız multiplayerın 2018'in hangi ayında biteceğini hesaplamaya davet ediyorum.
[+] 4 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bence de günde 30 değil 40 yıl oynayalım hatta. Ocak mpsi sonuçta Şubat'a sarkmasın. Gerekirse sabaha kadar oynayabiliriz. Sonuçta 10 hafta oynamaktansa sabaha kadar oynamak yeğdir.
Sic Parvis Magna
Ara
Bence oyun Süresi haftada 3 gün olmalı böylece 5 saat oynamak zorundada kalmaz istiyen ve daha hızlı biter şubata sarkmaz
Ara
Hafta içi çalışacak birisi olarak oyun saatleri bana uymuyor 12 den sonra 3 saat devam edecekse Ai. Nin oyunu hiç etme olasılığı da var. Benim süre konusunda bir sorunum yok Şubat ayı sonunda da bitebilir Mart a da sarkabilir
Ara
Bir önceki multiplayerda da bulundun Raijin, ne zaman 03'te bitirdik mpyi? Oyunun ilk günleri her zaman normalden fazla kalabalık ve engebeli olur.
Oyun günlerini cuma cumartesi pazar yapıp net 3 saat oynasak daha iyi olur bence.
Ara
Cuma Civilization VI etkinliğimiz var. Çok oynanması, 5 ay boyunca oynanması kadar problem. Önemli olan insanları bıktırmamak.
(08-01-2018, 20:43)Duman : Bir önceki multiplayerda da bulundun Raijin, ne zaman 03'te bitirdik mpyi? Oyunun ilk günleri her zaman normalden fazla kalabalık ve engebeli olur.

İlk zamanlarını da hatırlıyorum 1 1.30 gibi bitirdik. Zaten 2. Oyun günü şu kadar tarihe kadar oyun devam edecek şeklinde dayatıldı. Müsait olan da vardı olmayan da. Oyunda olmayanın devletine neler oldugunu hatırlarsınız 15 dk geç kalanın ülkesi harap oluyor. Uzun oynayacaksak erken de başlayabiliriz diyorum. Ama ilk günkü gibi 2 bucuk ta bitecekse hee gün malesef Devam edemeyeceğim
Ara
Benim sadece dün için geçerliydi bitirelim taleplerim.

Oyunun çok sonralara sarkmasını istemediğimize göre hızlanmayı deneyebiliriz...
[+] 2 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Benim için saat gün fark etmez sadece 1 günde 10 15 yıl ilerlemeye karşıyım ocak mp si 3 ayda bitmesin gördügüm kadarıyla pazar günü saat 12 de bitsin diyenler çok fazla pazar günü 12 de bitecekse saat 21:00 yerine 20:00 da başlanabilir benim tek anlamadıgım neden 21:00 20:00 degil ?

(08-01-2018, 21:46)Aytaç : Benim sadece dün için geçerliydi bitirelim taleplerim.

2 hızda oynuyoruz oyunun çogunlugunu 4 e alsak düşünemiyorum :D
[+] 2 üye Irony nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(08-01-2018, 21:52)Irony : Benim için saat gün fark etmez sadece 1 günde 10 15 yıl ilerlemeye karşıyım ocak mp si 3 ayda bitmesin gördügüm kadarıyla pazar günü saat 12 de bitsin diyenler çok fazla pazar günü 12 de bitecekse saat 21:00 yerine 20:00 da başlanabilir benim tek anlamadıgım neden 21:00 20:00 degil ?

(08-01-2018, 21:46)Aytaç : Benim sadece dün için geçerliydi bitirelim taleplerim.

2 hızda oynuyoruz oyunun çogunlugunu 4 e alsak düşünemiyorum :D

Bencede oyun 20:00 da başlasa çok daha rahat olacak gibi gözüküyor çünkü millet yemesini içmesini bitirmiş oluyor bu saate fakat artık benim için saat problem değil 2 de bile bitebilir 5 ay süremesindense
Ara
Benim icin saatin cok onemi yok, 12`den sonraya kalmak istemeyen arkadaslar icin 20.00`e cekilmesi mantikli duruyor.
[+] 4 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cumartesi minimum 3 saat olmak üzere en az 30 yıl oynayalım, pazar da kaç yıl sürerse 8'de başlayıp 12'ye kadar oynayalım. Herkes mutlu olsun.
[+] 2 üye TurkJedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Osmanli tek basina PLC-Aus ordusunu yenince ben

giphy.gif

Aus, imparatorlugu kaptirinca ben

giphy.gif

Osmanli,Portekiz`in attigi enforce`u Kabul edince ben

giphy.gif

Osmanli,PLC ile wp atmam icin tehdit edince ben

giphy.gif
[+] 8 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
OttomanCoatOfArms.png
Devlet-i Aliyye-i Osmaniyye

Harbden harbe gark olup azametlenen devletimiz küffara karşı nice zaferlere muvaffak olmuştur.
Düvel-i arzda söz sahibi olan Hünkarımız buyurur ki

-Moskof'un, garba daha fazla tevessül-i sefer eylemesi tarafımızdan memnu' edimiştir.
-Arazilerimizde hak talep eden her gafil cezalandırılacaktır.
-Sınırlarımıza yakin olup udvan ehli bulunanların zulmü durdurulacaktır.

lOBk1r.jpg

lOBLME.jpg

Vr2AkP.jpg
[+] 6 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Plv5O6.jpg
[+] 7 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Yeniçerilere bak masallah ülkede normal asker yok baya devşirmiş osman dede
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.