[MP] EU4 - Multiplayer: Ocak 2019
ma1.png

Kahraman Mainz ordusu geçen oyun lekelediği şerefini geri kazanmıştır.
[+] 4 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ülkemi yöneten @Sezar a teşekkür ediyorum.Mughals ile müttefik olmak bir önceki oyun gününden sonra fodunkıran ile anlaştığım bir olaydı rus ve osmanlı mughals a giriyor tek kafa tutabilcek devlet fransa izliyor böyle birşey olmasına izin vermemin imkanı yok.Benim xxxgaming ime laf ediyorsun sen yapınca ben yaptıgım için haklı çıkmıyorsun bunu unutuyorsun.Benim eğer bu multi gününe katılsaydım babürü yenemezdiniz bunu kesin olarak söylüyebilirim.Tabi ki @Sezar a birşey söylemiyorum nasıl karar verdiyse saygı duyarım ancak dediğim gibi gp de arkamda olan devleti yıkmak zayıflatmak oyunu kazanmak için yapıcağım stratejidir.Tıpkı dediğin gibi seni yıkıp yıkmamak senle savaşmamak beni ilgilendiren bir konu eğer ben oyunda olsaydım yapıcağım şey seni yıkmaya çalışmak olurdu babür ile müttefik olup rusyayı ve osmanlıyı karşıma alırdım fransanın farklı bir cıkarı mı var acaba diye düşündüğüm için söylediğim sözlerdi dediklerin her ne kadar dolaylı yoldan kelimelerimi çarpıtarak söylemiş olsan da açıkçası pek umrumda değil.Eğer oyunda olsaydım yapıcağım şeylerin yapılmadığını gördüm ve neden acaba diye sordum amacım sorgulamak osmanlıyı yıkın algısı oluşturmak değil.Ben fransa oynarken yapmayı planladığım şeylerdi ve ''beni ilgilendiriyordu'' eğer seni yıkmak isteseydim ve rus müttefikliğini bozmak isteseydim bunu multiden ayrılmayıp oyuna devam ederek yapardım zaten ama gerçekten istediklerimi yapamazdım.
Ara
Bu konuda jax i haklı buluyorum. Kurallar dahilinde oynamak zaten zor bi olay bunun üzerine oyuncunun yaptığı diplomasiye de müdahele etmek iyice zorlaştırır işi. Yıllar sonra yıkılacağını öngörüp rq atmak doğru gelmiyor bana üstelik bunu gp sıralamasında 5. olan bir ülkenin yapması çok yersiz. Her şey yolunda gitmeyebilir; entrikalar kurulabilir, ikiye tek kalıp kaybedilebilir ama oyunun zevki de tüm bunlara rağmen ülkenin arkasında durmaktan geçiyor kanımca. Evet kaybedileni geri almak imkansız görünebilir ama en zevkli oyunlar hep küllerinden yeniden doğduğun oyunlar olmuyor mu beyler...
[+] 1 üye raskol nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-02-2019, 00:07)Yano : Ülkemi yöneten @Sezar a teşekkür ediyorum.Mughals ile müttefik olmak bir önceki oyun gününden sonra fodunkıran ile anlaştığım bir olaydı rus ve osmanlı mughals a giriyor tek kafa tutabilcek devlet fransa izliyor böyle birşey olmasına izin vermemin imkanı yok.Benim xxxgaming ime laf ediyorsun sen yapınca ben yaptıgım için haklı çıkmıyorsun bunu unutuyorsun.Benim eğer bu multi gününe katılsaydım babürü yenemezdiniz bunu kesin olarak söylüyebilirim.Tabi ki @Sezar a birşey söylemiyorum nasıl karar verdiyse saygı duyarım ancak dediğim gibi gp de arkamda olan devleti yıkmak zayıflatmak oyunu kazanmak için yapıcağım stratejidir.Tıpkı dediğin gibi seni yıkıp yıkmamak senle savaşmamak beni ilgilendiren bir konu eğer ben oyunda olsaydım yapıcağım şey seni yıkmaya çalışmak olurdu babür ile müttefik olup rusyayı ve osmanlıyı karşıma alırdım fransanın farklı bir cıkarı mı var acaba diye düşündüğüm için söylediğim sözlerdi dediklerin her ne kadar dolaylı yoldan kelimelerimi çarpıtarak söylemiş olsan da açıkçası pek umrumda değil.Eğer oyunda olsaydım yapıcağım şeylerin yapılmadığını gördüm ve neden acaba diye sordum amacım sorgulamak osmanlıyı yıkın algısı oluşturmak değil.Ben fransa oynarken yapmayı planladığım şeylerdi ve ''beni ilgilendiriyordu'' eğer seni yıkmak isteseydim ve rus müttefikliğini bozmak isteseydim bunu multiden ayrılmayıp oyuna devam ederek yapardım zaten ama gerçekten istediklerimi yapamazdım.

keşke devam etseydin de görseydik. doğru diyorsun mughalle dost olup bizi yıkabilirdin ..bu da senin tasarrufundur.peki ne yaptın? oyundayken bu cesareti gösterseydin keşke.. palazlanma döneminde keşke ''reis senle sorunum yok, şu adamı korumasan iyi olurdu senle savaşmak istemiyorum ''yerine ''sen benim düşmanımsın birader'', diyebilseydin..fodunkıran bu konuda takdiri hak ediyor. en azından ne oldugunu biliyoruz. sen tam yanar döner çıktın... benim kızdıgım nokta forumda peşkeş muhabbeti yapılması ..bunun alasını yaptınız. ikinci kızdıgım nokta oyundan sebepsiz yere ayrılmanız..bunu da yaptınız.. herhalde mesele anlaşılmıştır.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sana birşey kanıtlama ihtiyacı duymuyorum.Dediğin şeyler çok saçma neden düşmanıma düşmanımsın önümü kapatma diyim ki sözde grand strateji oynuyoruz değil mi?Bu oyun metin2 ve knight değil.Multiden ayrılmamın sebebindede gram alakası yok bu olayların.''seninkisi doğmamış çocuğa don biçmek. kişi kendinden bilirmiş işi''
Ara
Osmanlının Timur>Babür'e karşı yaptığı hamleleri tek tek yazayım. Vija oyuncusu ile Mewar ve müttefiği Minge açtığım savaş sırasında delhi ve rusya ile yaklaşık eş zamanlı açtığı savaş bu savaş oldukça makul bir nedenden açılan bir savaş kafkasyada ki shirvan vassalımın toprakları için girdi.Savaşta persia regionun batısına geçmeyeceğim şekilde bir nevi persia regionu artık aramızdaki sınır olacak şekilde anlaşmıştık. Zaten o vassalı alırken genel olarak Osmanlıdan ben hindistanda savaşlardayken saldırı yersem orayı verip böyle bir anlaşmaya çalışacağımı düşünerek tutuyordum istediğim gibi de olmuştu. Bundan sonraki süreçte Delhi ve müttefikleri Ming, Ayuthaya savaşımda ming ve ayuthayayı savaştan çıkardıktan sonra enforce attı babür kurmana müsade edemem yazdı özelden. Sonrasında tekrar delhi ile yanlız yavaşımdan sonra ai Mewar savaşım yarım kaldı sonraki gün oyuncusu geldi oyuncu kontrolüne geçince savaşın seyri tersine dönüyor durumdaydı bayağı nitelikli bir ordusu olduğundan mewarın çarpışmada da bunu görmüş olduk. Osmanlı ve Rusya eş zamanlı enforce attı. Zaten wp e doğru diyecek gibi gözüken bir savaştı enforce kabul edip çıktım savaştan. Sonrasında Osmanlı Mewarın hala Babürden güçsüz olduğunu düşünüyor olacak ki delhi ai'ı ile ally oldu mewar'ın ateşkesi bitince mewar onun kalan topraklarını yesin diye.Öylede oldu ben delhiye saldırmış olsam olsam osmanlıyı karşıma alsam Mewar bana saldıracaktı zaten benden daha güçlü bir orduya sahip. Sonrasında Malum Osmanlı Rusya savaşı oldu sur verdim belliydi Mewarın saldıracağı saldırdı zaten beklediğim şekilde ezici bir mağlubiyet yaşıyordum.

Bu noktada son Mewar güç dengesini kendi lehine çevirmişken Kuzeyimde Rus tehditi varken Osmanlı oyuncusu son oyun gününe kadar ki hamleleriyle anlaşılabilir fakat sonrasında ki durum iyice Babür yıkılsın ne olursa olsuna dönmüş durumuna gelmiş. Bu Babür'ün hala oynanabileceğini söylüyorsunuz bakın Osmanlı'da Mewar'da açık ara daha nitelikli bir orduya sahip Rusya ile o kadar arada fark olmasa da Rusya'nın hem nitelik hemde nicelik yönünden Babürden aşağı kalır durumu yok hatta biraz daha iyi diyebiliriz. Oyunda Babürün dev miktarına bakıp bu ülke bırakılacak ülke değil demek çok saçma bir durum bakın Osmanlı oyuncusu son durumda hala en azından tarafsız bir durumda olsa elbette oynanır. Fakat bu 3lü nün 3 ü de direnmemim zor olduğu ülkeler. Ve hiç biri ile orta yol imkanı yok.

Son olarak 
"Arkadaşların çenesi kapansın diye bozdum" oyun içinde yazdığı

"oyun saglıgı açısından ruslarla ittifakı bozdum ve devam edeceğim. ama olası bir mughal fransa ittifakı oldugunda ruslarla yeniden ittifak olur mewara garanti atarım. o mewarı da hindistanda tek güç haline getiririm.. "

"ikinci olarak demişsink rusyayı güçlendiriyorum mewara seyirci kalıyorum diye. rusyayı güçlendirmedim rusya ile ortak çıkarlar doğrultusunda ittifak yaptım ve şu anda bozmuş durumdayım. zira rusya ile ortak çıkarımız da kalmadı. bundan sonra rusya ile izleyeceğim politikayı sana mı soracağım? sen müneccim misin de bu politikayı tahmin üzerinden oyundan kaçıyorsun ? 

mewara seyirci kalır mıyım ? neden mewarın güçlenmesini istemeyeyim veya zayıf kalırsa senın yutmana seyirci kalayım? mewarı yutsan sen güçleneceksin. mewar henüz seni yutabilecek güçte değil. belki yutabilecek güçte olsa ona karşı duracağım.. bunu benimle konuştun mu? bunu bilmeden neden oyundan kaçıyorsun?"

Burada fazla yorum yapmaya gerek yok akıllardaki soru şu her seferinde farklı şeyler söylüyorsun hem Mewarı tek hindistanda tek güç yapmakla tehdit ediyorsun hemde Mewarın güçlenmesine seyirci kalır mıyım diyorsun. Rusya ile ittifak meselesinde her seferinde farklı şeyler yazıyorsun nasıl haklı çıkarım dercesine. Hepimiz biliyoruz ki ben öyle bir şey yazmasam Bozarsa Rusya bozardı o müttefikliği Osmanlıdan öyle bir şey görmeyecektik.

"özellikle de mughale fransa ile olan ittifak çabaları nedeniyle girdim."

sonraki yazısında 

"neden sana karşı bir operasyona giriştim hiç düşündün mü? üstte yazdım aslında okudun ama anlamadın demek ki?altını çizdim dön de bir daha oku." 

Şimdi işin komiği Fransa Babür ittifakı Osmanlı'nın Babür karşıtı politika izlemesiden dolayı kendimi Rusya Osmanlı müttefikliğinden koruma gayesiyle yapmaya çabaladığım bir hamleydi.

Ayrıca 

"enteresan .. yine geçmişe dönme gereği duydum.diyorsun ki beni zayıflatma peşindesin ve kendine dahi birşey almıyorsun? peki sen memlükü desteklerken hangi çıkarının peşinde idin. ben sana persia girmeyi düşünmüyorum dediğimde devasa bir osmanlı görmek istemedigini söylemiştin. hatta bu osmanlı bana hep saldırıyor bu sebeple ben osmanlıyı güçlendirmek istemiyorum demiştin. şimdi bana hangi yüzle bu suçlamayı yapıp oyundan çıkıp gidiyorsun ? ben gitmemiştim oyundan ve o memlükü yıktım.öyle ya da böyle.
 "
Bir Timur askeri Memlük ile beraber Osmanlıya karşı savaşmış mı? Memlük Timur ittifakı kaç yıl sürmüş? Osmanlıyı yutmuş bir Memlük mü daha tehlikeli Memlüğü yutmuş bir Osmanlı mı? Ve bu zayıflatma peşinde olmak mı güçlendirmeme peşinde olmak mı? Bence bu soruların cevaplarını bulursan argumanının ne kadar yanlış olduğunu görürsün. Sürekli geçen oyunla yargılayıp bu oyunda 100 yıl 200 yıl öncesinde olanlarla yargılayıp oynanmıyor bu oyun benim burada yakındığım nokta bu birde bu oyuncu bharat ile yeşil terör oldu Mughal ile de yeşil terör olur noktasındasın anladığım kadarıyla. iberkayda geçen oyunda fransa ile mavi terör oldu ethiopia ile de mavi terör olur diye bakarsın şimdi.

(En sona 2 atasözü yazayım da haklı gibi gözükeyim. Başkaları öyle yapıyor.) 
Ara
sen bu oyundan kaçtın mu fodunkıran.. kaçtın .. atasözü yazsam ne olur yazmasam ne olur. akşama kadar dil döksem ne olur sussam ne olur. sen kaçtın ve haksızsın . nokta.

ben delhi ile ittifak kurdum çünkü sen aynı dönemde prusyaya saldıracagımı öngörüp prusya garantiledin. ben de karşılığını verdim.

sen memlükle ittifak kurup benim güçlenmemi istemedin ben de mewar ve delhiyi yedirmemeye çalışıp senin güçlenmeni istemedim.

memlük yutmuş osmanlı da tehlikelidir. osmanlı yutmuş memlük de. delhi ve mewarı yemiş mughal de tehlikelidir. prusya yıkmış osmanlı da. bunlar oyunda olan şeyler. kaç kere anlattım anlamadın. rusya ile ittifakım sana karşı yapılmış bir ittifaktı ve sonucunda sen güçlenebildin mi bana göre çok da güçlenemedin . bu ittifak amacına ulaştı mı ulaştı. şuanda bozdum ittifakı ve oyuna devam etmeni istedim. rage quit atmakla tehdit ettin bizi. nitekim de attın..devam et az rahatla diye bozuyoruz yine olmuyor. kafandan geçen ise fransayla ittifak kurup olabildigince hindistanı yutup sırayı bana getirmek. bunları yapmayacağına beni nasıl inandıracaksın ki seni ben rahat bırakacağım. ve neden seni rahat bırakayım. bu bir oyun değil mi. hiç mi savaşmayalım. senin bana yapmaya çalıştıgın şeyi ben sana yapınca niye gocunuyorsun fodun. niye çıkıyorsun oyundan.sen mi tutacaktın etiyopyayı veya mewarı yıkmakla oyunu mu dengeleyecektin. hayret doğrusu..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Yano

Valla multiplayer saatinden 10dk once steamden bana "Fransa`ya yedek olur musun?" yazilmasiyla gectim. Bende benim kalici olmadigimi bugunluk oynayabilecegimi soylerek gectim. Daha once yayinlara ustun koru baksam da onceki Fransiz oyuncusu Hollanda hakkinda ne dusunur?, Mainz hakkinda ne dusunur?, Osmanli hakkinda ne dusunur?, Mughal hakkinda ne dusunur? bu sorular karsinda bilgim sifir. Yaklasik 30 dk baris icinde kalip dis politikayi kavramaya ugrastiktan sonra Osmanli ile dusman olmak icin hicbir sebep gormedim. Onume herhangi birsekilde set koymaya calismadi. Bana karsi koalisyona girmedi. Benim gozumu koyabilecegim herhangi bir topraga girmedi. Mughal oyuncusu bana yazarak yardim istedi. Bende suan Osmanli veya Rusya ile dusman olacak bir sebep olmadigini birgun olursa o zaman bunu dusunecegimi soyledim. Yano`nun elestirdigi nokta anladigim kadariyla zaten 50 sene sonra Osmanli ile dusman olacagimizdan ve rakibi guclendirmeme strateji izlenmesi uzerine kurulu. Sahsen ben bir devlet nasil olsa 50 yil sonra bana zaten dusman olacak diye ona karsi simdiden oynamiyorum bu benim prensibim. Ha osmanli bana dusmanca davranmis olup koalisyon kurmus olsaydi o zaman Mughali savunmayi dusunebilirdim. Kaldi ki savas sonunda Osmanli, Mughal`den bir toprak almadi. Daha sonra da Rusya ile ally bozdu.

Hollanda konusunda da zaten low countries regionina girildigi icin Hollanda`nin isini bitirmenin Fransa icin daha karli olacagini dusundum. Sonuc olarak bulundugu topraklar gayet guzel topraklar ve tek claimle maksimum devlik yerler. Bir ozelestri olarak Hollanda`yi dost edinip Ingiltere`te cikarma yapmak daha iyi olabilirdi. Ben tek basima Ingiltere`nin bos anini kollayip cikabilcegimi dusunmustum hata etmisim. Simdi bakildiginda aslinda Hollanda`yi yasatip Ingiltere`ye onun yardimiyla cikmanin daha iyi bir fikir oldugu gorsemde is isten gecmis durumda. Eu4`de deneyimli bir oyuncu olmama ragmen ozellikle multiplayerda bircok diplomatik/siyasi hata yapabiliyorum mazur gorun. Ayrica multiplayerlarda cok kez yedek oldum Aesycile`nin bana taktigi lakap bu yuzden Semih Senturk. Hemen hemen her zaman yedek olacagim ulkenin onceki oyuncusuyla konusup ulke ve diger ulkeler hakkinda bigi alip az cok onceki oyuncunun stratejilerini devam ettirmeye calisirim nasil olsa yedegim diye. Boyle bir sey yapmadigin icin senin politikalarindan ve yapmak istediklerinden uygulamami beklemen yanlis bir beklenti oluyor Yano.
Ara
@Sezar sana karşı da yanlış anlaşılmak istemem asla seni yargılamadım acaba neden böyle olmadı diye merakımdan twitche yazdığım yorumlardı.Fransa gerek görmedi benim için yeterince iyi bir açıklama.Osmanlı ile savaşa girmek şu dönemde Fransa'ya bir şey kazandırmıyor,kazandıramıyor bir nevi zaten.Fransa gerek görmemiş derdim geçerdim.Ülkenin bu savaşa girecek gücü vardı bunu Fransa'yı ben oynadığım için biliyorum tam yayına geldiğim dede mughals v otto rus vardı Fransa niye yok savaşta neden anlaşamadılar diye düşündüğüm için yazdım.
Ara
nasıl bildirim gelmemesini sağlayabilirim bi oyun için kavga nedir fodunkıran her mpde
hindistan oynayıp nasıl sıkıntı çıkarıyorsun onu çözemedim.
Ara
Çok muhteşem bir tehdit yapmışım rq atmakla tehdit ediyorum. Doğrusu iyi güldürdün ben ülkenin orada geleceği olmadığı için bu şartlarda rq atacağımı söylüyorum. Bunu tehdit gibi algılıyorsun. Bir oyuncu gider diğeri gelir ya da boş kalır. Bu arada fikrimi değiştirdim. Yarın ki oyuna geleceğim, ülke yıkılırken boş kalması bu kadar önemliymiş madem yıkılışına kadar oynarım. Ama rica ediyorum Rusya oyuncusu seninle müttefikliğine devam etmek istiyorsa bu tartışmalar hiç olmamış gibi oyna.
[+] 1 üye fodunkiran nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
8gmaji.png
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 3 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eee @jax61 ne yaptın şimdi tüm sırrı ortaya çıkardın.Tüh.Eğlenmediğim multiden çıkıp eğlendiğim multiye girmişim.Tüh ss almışlar.Tüh paylaşmışlar.Pu 3 beğeni gelmiş.EEE JAX eline ne geçti beni küçük mü düşürdün?Bunu ssleyip dumana özelden atıp forumdan banlanmamı sağlasana burası yeri mi jax.Strategyturk multisine katılıp çıkmak başka multilere giremiyceğim anlamına mı geliyor?Türkiyede bir tek burada mı multi oynanıyor.Bu arada bu multininde kuralları var.
Ara
ne oldu niye sinirlendin ..bir sıkıntı mı oldu senin için bu ss..

koş yetiş sen yayın başladı @Yano az sonra mp başlayacak

https://www.twitch.tv/nasuhdede
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Hali hazırda mevcut olduğun bi etkinlikten, gruptan, topluluktan bu tarz çocukça bahanelerle çıkıp başka birine katılmanın ne forum içinde ne de forum dışında yazılı bir yaptırımı yok. İsteyen istediği yere katılabilir. Kimsenin bu özgürlüğünü elinden alan da yok. Kimsenin kafasına silah dayayıp da etkinliğe devam ettirme gibi bi planımız da yok. Lakin senin yaptığın gibi etkinliğin en önemli ülkelerinden birini daha etkinlik başlamadan tercih ederek alıp bu noktaya getirdikten sonra sanki single player oynuyormuş gibi kafana göre çocukça bir bahaneyle bu kadar adamı ve etkinliği yarı yolda bırakıp gitmek doğru mu? Ha bi de sıkıldım diyip başka kişilerle aynı oyunu oynamaya da bişey deniyodu? Şey galiba, satmak. Pek sık rastladığım bi şey değil mazur gör. Sen oyundan değil bizimkilerden sıkılmışsın anlaşılan. Kurallar rerererörörö yapıcağına açık açık söyleyebilirdin. Neyse dediğim gibi kimseyi zorla oynatıcak değiliz @jax61. Etkinlik de burada Fransa da. Gelmek isteyene de kapımız sonuna kadar açık.
Sic Parvis Magna
[+] 3 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Popcornumu alıp tartışmayı izlemeye geldim. Lakin yazım kuralları yerlerde, imla desen yok. Anlatım bozukluğu almış başını gitmiş.

Neyse gelelim soruma, United States nasıl kuruldu?
[+] 1 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Takip ediyorum uzaktan ama dikkatimi çeken tek husus altnkurt buranın müdürü falan mı arkadaşlar ? oynamıyor ama sahiplenme duygusu epey yüksek :D
Ara
Oda kuruldu, şifre st
Ara
(13-02-2019, 20:33)birisi : Takip ediyorum uzaktan ama dikkatimi çeken tek husus altnkurt buranın müdürü falan mı arkadaşlar ? oynamıyor ama sahiplenme duygusu epey yüksek :D

Bütün multilere katılmıyor olabilirim. Her zaman müsait olamıyorum, oyun şevkim aynı olmayabiliyor. Mesela önümüzdeki haftalarda sömestr tatilimden ötürü pcye erişimim olmayacak, doğal olarak hiçbir etkinlikte de yer alamayacağım. Bu sebeple bu döneme denk gelecek etkinliklere çekimser yaklaşıyordum. Civ6 etkinliğine haftaya katılamayacağımı bildirerek katıldım mesela. EUIV'te yerime adam aratmamak için katılmayı uygun görmedim. Sahiplenme duygum yüksek olabilir evet. Sonuçta bu site bu forum hepimizin. Bu etkinlikte de ben yer alsam da almasam da bizim etkinliğimiz diyebiliyorum. Keşke forumdaki herkes öyle olsa.

Müdür olma kısmına gelince; elbette bi tartışma olduğu zaman bizim de bi fikrimiz oluyor. Taraflı-tarafsız görüşümü belirtiyorum. Sen de aynı şekilde görüşünü belirtebilirsin. Konuya yazmak, ankete oy vermek, tartışmaya katılmak için illa etkinlikte bulunmak gerekmiyor. Benzeri şekilde hanedan oyunlarında ülke seçerken anket koyuyoruz. Oyuna katılmayan bir çok üye de ankete oy kullanabiliyor. Bu ve bunun gibi şeylerde etkinliğe katılma şartı aransaydı konu yalnızca katılımcılara özel olurdu.
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Etkinliğin yayını için Strategyturk Twitch: https://www.twitch.tv/strategyturk/

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.