[MP] EU4 - Multiplayer : Şubat 2017
Ha bu arada bahsettiğin denge senin oluşturduğu denge berkaycim. Hiçbir savaşını açarken elin titremiyorsa orada denge yoktur
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Oman oyunun kaderini değiştirecek gibi görünüyor.
Ara
oman oynayabilse belki değiştirebilirdi ama oynayamadı..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(10-02-2017, 11:05)jax61 : Savaşlar görünüşte dengeli idi ilk savaşa Hindistan ordu getirmeyi bırak yeltenmedi bile halbuki önünü açtım . Moskova düşünce daha fazla zarar görmemek için anlaşma istedim. 2.savaşta ise yine Fransa'nın ordu getitmeyecegi apaçık ortada idi. Savaşı ben açtım .zaten açılacak savaşı.  Tüm Osmanlı ordusu sınırımda  bekliyordu. Oyun dengesizden kastım oyunda güçlenen Devletleri durdurabilir gibi bir girişim olmamasıdır.  Tamamen biat etmiş bir Avrupa.  Bunu tek protestanlik savaşında bozdular.  Onda dahi güçlü bir Protestan imparatorluk varken Katolik imparatorluk tercih edildi. Üzücü yazmak istemiyorum telden yazdım . Benim açımdan bakarsam zafer gibi bir şansım kalmadı oyunda da söylediğim gbi favorimosmanli çünkü diğer arkadaşların Osmanlı'yı durdurarak hamle yapmadıklari aşikar.  Osmanlı tüm Avrupayi istediği biçimde yönlendiriyor.  Bu bağlamda iberkay tebrik edilesi performans sergiliyor. Yeni oyuna yeni bir hamle olacak . İşe yaramasini umuyorum.

O savaşta Hindistan olarak ordu getirmeye çalıştım ama osmanlıya sınırım olmadığı için ve aradaki devletler ile ilişkim kötü olduğundan geçiş için deniz yolunu kullanmayı denedim ama ben daha 25 k ordu arap yarımadasına henüz çıkarmışken aniden barış yaptın daha asker getirmeyi planlıyordum.
Ara
(10-02-2017, 01:22)jax61 : rusya tek başına direniyor ama nereye kadar. artık avrupa osmanlıya karşı birleşmeli..rusyanın yıkılması size fayda sağlamayacak..

abi kaiser demişti demek istemem ama kaiser demişti xd
Ara
gecıslerı almıstım dırek sıbıryadan gelecektın . moskova dustu ordu dagıldı . yapacak bısey kalmamıstı. sen ne demıstın kayser .ben de sana ıspanyayı yıkma demıstım.sımdı elde pasıf bı fransadan baskası yok. herneyse. dedıgım gıbı ıberkay oyunu ıyı oynadı ve sanıyorum kı boyle devam ederse kazanacaktır.yınede can cıkmadı mucadele edecegız
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(10-02-2017, 18:00)Kaiser-i Rum :
(10-02-2017, 01:22)jax61 : rusya tek başına direniyor ama nereye kadar. artık avrupa osmanlıya karşı birleşmeli..rusyanın yıkılması size fayda sağlamayacak..

kaiser sen bırakmıcaktın :)
[+] 1 üye chaos10ur nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oda kuruldu arkadaşlar.
Ara
oynama sürem 444 saat osmanlı-tunus-timur
Ara
timuru verebiliriz arkadaşa.. halen 2 topragi var..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Etiyopya-Mali-Butua verilebilir 10 dk içinde gelmen lazım
şifre : st

@AKTOLGALI
Ara
oda ismini alabilirmiyim kardeşim

şuan timur ne durumda bilmem ama kabul

etiyopya kötünün iyisi geliyorum umarım girebilirim
Ara
(10-02-2017, 20:51)AKTOLGALI : oda ismini alabilirmiyim kardeşim

şuan timur ne durumda bilmem ama kabul

Oda adı strategyturk
şifre : st
Ara
şu versiyon uyumsuzluğu serwer için delirtiyo beni off :(

buldum kardeşim sorun değil ama benim 53fo versiyon uymuyo
Ara
versiyon uymuyorsa oyunun kopyadir . oyun kendini guncelliyor..ya da mod açıktır sende.. oyunun orjinal ise her türlü uyum sağlar..değilse zaten oynayamazsın..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(10-02-2017, 18:33)jax61 : gecıslerı almıstım dırek sıbıryadan gelecektın . moskova dustu ordu dagıldı . yapacak bısey kalmamıstı. sen ne demıstın kayser .ben de sana ıspanyayı yıkma demıstım.sımdı elde pasıf bı fransadan baskası yok. herneyse. dedıgım gıbı ıberkay oyunu ıyı oynadı ve sanıyorum kı boyle devam ederse kazanacaktır.yınede can cıkmadı mucadele edecegız

Demedim mi abi "Ey Avrupalilar! Biz birbirimize dusersek bu zalım muslumanlara yarar. Vakit birlik vaktidir." 

(10-02-2017, 19:14)chaos10ur :
(10-02-2017, 18:00)Kaiser-i Rum :

kaiser sen bırakmıcaktın :)

Valla biraktim tum oyunlari. Sansiniza kendi hayatimdaki ronesansim bu save'e denk geldi. Kusura bakmayin. Anca iste eglenmek icin foruma girip laf atiyoruz saga sola. Adalet dagitmak ben de isterdim ama daha onemli islerim var su an. Iyi oyynlar size
[+] 1 üye Kaiser-i Rum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Valla din savaşıyla ilgili herkezi protestan tarafına topladınız bende austria olarak yanıma alabileceklerimi aldım . Durum vahim demişsiniz ama heryer protestanken katoliklere savaşı kazandırmak bence bizim iyi siyasetimizden kaynaklanıyor savaşı siz başlattınız siz kaybettiniz ben savaşma niyetinde değildim . Osmanlı konusuna gelirsek oyun başından beri osmanlıyla rusya müttefikti polonya yıkılırken kimse karışmadı kimse sesini çıkarmadı ama olay baya bi süre osmanlının müttefiki olan rusyaya dönünce avrupa korumadı oluyor . Ben avustria olarak solumda güçlü ve victory card ı üstüme cıkmıs papa üstümde güçlü prussia , victory cardımın çıktığı fransa altımda osmanlı var doğal olarak tek bulabildiğim hollandayla müttefik oldum hre zaten prussia nın heryeri alması sayesinde kalmamıstı ki buna benden önceki oyuncu sorumlu bende tek müttefikimi kaybetmemek için 30 yılda 2 toprak almıs olan hollandaya sesimi cıkarmadım osmanlıdan garanti istedim . Osmanlıya papa ve rusya nın kurduğu coalisyona katılmadım diye biraz konusmalar oldu onuda açıklayayım herkezin beni parçalamak için osmanlı garantisinin kalkmasını veya osmanlının güçsüzleşmesini beklediği aşikar ben o savaşa girseydim papa ve prussia beni parçalayacaktı girmeyip osmanlıyı kaybetmemeye calıstım olay budur. Benden bir tavsiye yaşınız kaç olursa olsun bu bir oyundur oyundan hırs yaparak kavga ederek kızarak zevk alınmaz yenilirsinde yenersinde daha sakin olmak lazım ve oyun olduğunu unutmamak lazım bana göre.
Ara
bugun yine dayağımızı yedik. üstüne bankpurt yedik. yine de direnmeye devam ediyoruz.140k ordumuzla borçsuz ve toparlanmış şekilde gümbür gümbür geliyoruz :D hala idea alamadık ama olsun alacağız . yağmasa da gürlüyoruz :D muhtemelen pazartesi katılamayacağım. ohal nöbeti dolayısıyla. erken kaçabilirsem rehosta gelebilirim.

yorumlara girmeyeceğim . zira aynı şeyleri açıklamak yorucu oluyor. kısacasını üstlerde bulabilirsiniz. hre savaşı başlamazsa din katolik olarak kalır. osmanlı zaten sizden korksa sağa sola garanti atmaz. amacımızın bu noktada osmanlı hegamonyasını yıkmak olduğu yerde koalisyona katılman gerekirdi.her neyse. bunlar ne desek kıymeti olmayacak boş laflar. bu oyun da böyle oldu napalım :)
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Valla oyunun şartlarını bu duruma getiren en son devlet austria o yüzden üstüme alınmıyorum
Ara
Haftada minimum haliyle 12 saat bu mp ye yatıyorum ama aldığım zevk 0.Oyunun en hayvani, en güçlü devleti olsan da en çöp devleti olsan da zevk yok.Bunun nedenlerinin oturulup irdelenmesi gerekilirken herkes bir günah keçisi bulmuş birbirine atıyor bütün sorumluluğu.Yok au yüzünden oldu yok eski au yüzünden yok plc yüzünden kimse de dönüp kendinde suç arama yok.Fikir soranlara fikrimizi söylüyoruz, birini kolluyor oluyoruz, devlet yıkmak istemiyoruz bunu söylüyoruz şansın yok yapma yoksa yıkılacaksın diye sen bizi bilmem neye mi alıyon ittifak da almayalım deniyor.Sonuç olarak kimse karşısındakini dinleme niyetinde değil herkes saldırı modunda ve agresif, devam ederse de kavga çıkacağı aşikar.Şahsen ben ne oyun için kavga etmek istiyorum ne de kavga edenleri dinlemek.Ben mp den ayrılıyorum.Kalan arkadaşlara başarılar.
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.